НАЦИОНАЛНА ВЕРИГА ЗАЛОЖНИ КЪЩИ ДОВЕРИЕ /img/frontend/nomap.png"

НАЦИОНАЛНА ВЕРИГА ЗАЛОЖНИ КЪЩИ ДОВЕРИЕ

До потребител Нелинка.Г-жо/г-це,коворите за колегиалност...нима не сте чули за пазарната икономика и аз да ви потитам както колегата?! Нима в бизнеса за храни и всякакъв тип стоки не е същото..поне в София  е така-верига магазини "X" до него верига "Y" до тях верига "Z" И никой не хленчи-напротив  старае се да предлага по-добри цени и условия за да задържи и привлече нова клиентела.Мнението Ви звучи нелепо и е комично ! В БИЗНЕСА НЯМА КОЛЕГИАЛНОСТ-ИМА ДОБРИ И ПОСРЕДСТВЕНИ ТЪРГОВЦИ ! ДОБРИТЕ ОЦЕЛЯВАТ-СЛАБИТЕ ФАЛИРАТ.За себе си в позицията на клиент е много по-рационално да се озова в даден търговски обект до,който има конкурентен на него такъв защото така ще избера по-добрият вместо да обикалям из целият град търсейки по-добрите условия и цени!!! ПОЗДРАВИ.

До потребителят Нелинка: Уважаема госпожо, местата на офисите се избират след внимателно проучване, а не защото в близост има друга заложна къща. Мога да Ви уверя, че много от офисите ни са на места, в чийто периметър няма други заложни къщи (говоря конкретно за гр. Пазарджик). Относно това, че сме отваряли офиси до отдавна съществуващи заложни къщи, дори да е така, доколкото знам пазарът е свободен, всеки може да отвори офис, където пожелае. Според действащите механизми на свободната конкуренция оцеляват по-добрите, така че ако останалите ги е страх, че не могат да бъдат конкурентноспособни ние нямаме ни най-малка вина.
Поздрави!

Толкова ли е трудно,вашата фирма сама да си намира места за своите офиси.Защо е нужно почти във всеки град ,да отваряте офиси до вече съществуващи от много години заложни къщи.Нема това е колегиално....

Искам да кажа мнението си по въпроса за подписването на договора,който те задължава да работиш 3 години във фирмата и ако напуснеш да плащаш неустойки.Ако работиш според фирмените правила,работиш с желание и работата ти харесва този договор поне за мен представлява една сигурност в близките 3 години,сигурност,че ще имам постоянна работа.На фона на високият процент безработица това не е ли така мои бивши и настоящи колеги?При започването на работа аз не бях уведомен,че ще възникне тази клауза,но  не се стреснах да подпиша този договор защото смятам,че ако работя по правилата няма причина да се чувствам манипулиран от ръководството,напротив-ще имам сигурна работа-поне през тези години.

г-н Белев благодаря за отговора, нищо че не е напълно изчерпателен. Защо не искате да коментирате всичко или другите глупости както ги наричате? Утива ви да шикалкавите и увъртате все едно сте политик :)  Не мисля повечв да влизам в спорове с вас, безмислено е. Много неща във вашата фирма е готино като започнем със шефа и колектива. Но тези договори дето карате служителите да подписват, това е грозно. Щом е хубаво а и аз мисля , че е добре да си служител на фирмата, защо, зашо ,зашо е нужно това?                                                                               Весели празници

Отдавна не бях чел анонимните нападки на бивши служители или неодобрени кандидати за работа.  :))))))))))))))) По принцип ако човек има нещо да каже е добре да застане с името си зад твърденията си инече те са просто клевети. Имаме и други бивши служители като г-н Богомилов, които поне критикувайки ни имат доблестта да застанат зад думите си и съответно да се изкара пред четящите причината зад нагативното им отношение - било злоупотреби, било фрапираща некомпетентност.
И в предишно мое мнение съм изразил позицията на Заложни къщи Доверие - ние не се нуждаем от служители на всяка цена, а от дългосрочни и лоялни служители с ясна визия за възможностите си.
Принциве и принцеси, смятащи че са родени да бъдат шефове в нашата фирма няма и няма и да има. Ако човек идва в Заложни къщи Доверие с идеята да бъда при нас за кратко, и да получава заплата докато му изпадне друга възможност мястото му не е при нас. Инвестираме много средства в обучение и заплати, за да си позволим да ги загубим само защото някой е решил, че може да ни използва, за да бъде обучен и след това да ни изостави. Не сме чак толкова благородни, че сами да си произвеждаме конкуренция.
А относно договорите които се подписват, те се съобщават предварително на кандидатите и ако някой идва при нас с така широко разпространенения "втори акъл" на българина да се отказва още на интервютата и да не ни губи времето. Никой на сила не подписва тези договори. Практиката показва, че всеки служител сложил подписът си под договора е лоялен и целеустремен къдър обичащ работата си, искащ да получи сигурност и виждащ переспективи за себе си.
Относно същността на договорите и издържливостта им в съд е добре анонимно клеветящият потребител да се запознае с чл.  234 от Кодекса на труда, където същия този договор е правно установен. Целта на този договор е именно да предпази работодателя от нелоялни служители.
Толкова от мен по въпроса. Другите глупости не смятам да ги коментирам :)

Заложни къши Доверие- Рекетьори с незаконни договори.  Вече рекетът които се опражнява от тази фирма не е като през 90-те години. Изнудването и натискът е върху служителите, а не върху клиентите. Понеже- 1 не осигуряват на пълно работно време служителите ,2 заплатите не са стимулиращи, 3 работното време е 6 дни в седмицата  ,4  офисите (заложните къщи) са им ретро мизерни и разбира се хората им ги напускат. И така юристчето им измислил договора на живота си :) Най-лошото, че Незаконно инудват работниците си и стари и нови да подписват договори за 3 години, като нямат право да напускат фирмата. Ако напуснат преди 3-те години дължат 8000 лв. Незаконното и Измамата е в това ,че слувителя се води на обучение през тези 3 години. Те са лигитимен университет и затова така :) Юристчето не е в час, че няма съд и съдия да стане зад този договор. Спонсорираното Обучение се признава само когато е в университет. При това реалното обучението във фирмата е 2 седмици а след това им работиш за заплата. Не е никъкво обучение  ИЗМАМА Дано властите или някои по смел служител изкара това на светло пред медиите и в съда. Доверие - Доверете им се :)

За работа като некфалифициран персонал, мога да кажа, че заплащането е доста добро. Все пак удостоверението за комисионер е нещо, но не е диплома за висше образование. Аз за първи път ходя на работа с огромен кеф. Персонала, шефовете и администрацията за много свестни хора, и смея да твърдя, че такива се срещат рядко, да не кажа, че почти няма. харесвам работата си, защото мога да науча неща, които няма къде другаде. Нахората, които ни мислят нас ЗК "Доверие" за заложни къщи от типа "лихвари с ударна група"- е не сте познали. Които си остави вещите да му "изгорят", въпреки че при тези условия е трудно да стане, вещите му просто се продават и това е. А на тези, които са били част от нас, ще кажа, да си търсят проблемите в себе си, а не във фирмата. Радвам се, че съм част от този екип.

Много рядко и нечесто може да се чуе където и да е ,за работа ,освен с добро заплащане ,а и за работа с перспектива и постоянно развитие ,което със сигурност може да се твърди за" Заложни къщи Доверие ".Това включва разбира се нововъведения и повече от приятно настроение и отношение от страна на шефове ,администрация и колеги ,млади хора с положителен и позитивен заряд. Доста неприятно ,коварно, неблагодарно и непристойно излглеждат обаче някои злонамерени ,разбира се и добре познати, злобни изказвания на хора ,които вече поради причини вече не са част от този професионален екип.
Много просто ,когато си честен и стараещ се ,печелиш уважение ,авторитет и доверие в отсрещните очи и рано или късно ,но сигурно вървиш по стъпките на успеха.Когато на човек не му се получава е добре да търси от време  на време поне и нещо куцащо в самия себе си ,а не  винаги причини в другите .Като цяло негативното оношение ,мисли и цели са доста вредни за човешкото съществуване ,още повече когато са насочени към хората ,които  са ти давали хляба в продължение на доста време и са ти гласували огромно доверие .Нечестно , недостойно и грозно е дори да се опитваш да хапеш ръката на тези , които със сигурност не трябва .
А това за уволненият служител в Офис Ракитово беше доста комично и ме накара да напиша това и да докажа още един път за "адекватността" и користните  намерения на някои хора.Повярвайте ,не губете времето си в глупави и негативни действия ,а погледнете правилно и с позитивизъм в своето утре!

Здравейте,аз съм служител от 4 месеца във фирмата и мнението ми е положително.Факта,че отивам на работа с желание,а не по задължение говори само по себе си дали ми харесва или не.Не съм от хората,които са нагаждачи и съм абсолютно искрен и обективен в преценките си по темата.г-н Белев е прав,че никой не е задължен да работи насила във фирмата.Прав е,че когато служител не работи добросъвестно и е ръководен от алчност и желание за далаверки трябва да си отиде и в последствие не бива да излива негативното си отношение към фирмата,а да направи самопреценка дали е бил коректен и къде е сбъркал.Работа,свързана с пари и други материални ценности често създава предпоставки и подтиква към изкушения да бръкнеш в "кацата с мед" и ако не си честен и съвестен не бива да работиш каквато и да е професия свързана с пари и други материални блага.Така мисля  аз и ще кажа на бившите си колеги посегнали към"меда"и уволнени в последствие да не обвиняват ръководството а самите себе си и да помислят как да направят радикална "преинсталация" на самосъзнанието и манталитета си.В противен случай където и да отидат ще имат проблем с любовта си към"кацата с меда"Тук е момента и да кажа,че бих се чувствал зле ако заради некоректни мой колеги бъда уволнен без да бъде разгледан детайлно и индивидуално даден казус в работният процес,надявам се да не се стига до такъв неприятен момент разбита се.Декларирам.че написах това без да бъда притискан по никакъв начин от ръководството и от желание за дивиденти в моя полза.