НАЦИОНАЛНА ВЕРИГА ЗАЛОЖНИ КЪЩИ ДОВЕРИЕ

Ами явно сте занесли стока, която им е забранено да е взимат.Аз съм дългогодишен клиент и не съм имал оплакване от заложна къща Доверие. Колкото до служителите, не може човек от всичко да разбира, но момчетата са отзивчиви!!!

С неохота разказвам този случай! Наложи ми се, никак не е приятно, да потърся финансова помощ от тази фирма. За малка, но нужна за опрвделено нещо сума. За да не мъкна телевизори, компютри и т.н техника реших да извадя доста скъп антикварен предмет. Реших все пак да звънна на националния им телефон и да ги попитам ще го вземат ли за залог. Отговорът беше положителен, като ми беше обяснено, че във всеки офис са компетентни да го оценят и да ми свършат работа. Отидох в най-близкия, Люлин 9, но след петнадесетина минути служителят ми каза да отида в централния им на Ал. Стамболийски. Там били компетентни, защото можел да е менте. Отивам там, но служителят ми казва, че такива неща не вземат. Обяснявам, че съм имал разговор с утвърдителен отговор на националния телефон, а той ме репликира, че това е номерът на човешки ресурси. Отиде на втория етаж да говори по телефона, върна се и ме пита истинска ли е. А предметът си стои опакован, без дори да го отвори! Отговарям, че е оригинал, но нали е компетентен, нека погледне. Отказва ми с мотива, че щом е истинска не може да я вземе. Виж, ако била сувенир било друго! Неприятна история и разкарване в час пик в София и некомпетентни служители!

Г-н Белев, за справка може да прочетете мненията си от 28.10.2011, 31.10.2011 и 16.12.2011.
Поздрави :)

До г-н Васил Георгиев: За да не голословя, ето малка извадка от договорите, които се принуждават да подписват служителите:
Ал.8. В случай, че не постъпи на работа или не започне да изпълнява работата си повишената квалификация при Работодателя в уговорения в чл.1, ал.6 срок, да изплати на работодателя обезщетение в размер на 5000 лв. /пет хиляди лева/, представляваща стойността на обучението ведно с неустойка в размер на 3000 лв. /три хиляди лева/
Ал.9. В случай, че трудовият договор между обучаващият си и работодателят се прекрати преди изтичането на срока по чл.1, ал.5 по причини в ОБУЧАВАЩИЯ СЕ, той се задължава да изплати обезщетение в размер на 5000 лв /пет хиляди лева/ . представляваща стойността на обучението ведно с неустойка в размер на 3000 лева, освен в случаите на прекратяване на трудовото правоотношение по чл. 325 и чл.328 от Кодекса на труда.
Г-н Георгиев, това, че Вие не сте наясно, с това, че има осъдени служителите по тези безумни договори, не значи че такива няма. А уверено мога да твърдя, че това е практика, защото аз лично в качеството ми на юрисконсулт имам поне 3-ма бивши служители осъдени по тях. Предвид нивото Ви в йерархията на фирмата е съвсем нормално да нямате ясна представа за това, което реално се случва в ная. :)

Искам да напиша отговор на някои от потребителите, които са се изказали преди мен.
До Лазар Белев: Макар и вече да не сме колеги, мисля че сме запазили добрия тон в отношенията си. Лазаре, знаем колко си допринесъл за развитието на Заложни къщи Доверие, самият аз съм научил доста неща от теб, но мисля, че това което пишеш по-долу не ти прави чест. Много добре знаеш, че нещата, които си написал не са верни и са представени така, че да стряскат хората, които ги четат. Сам знаеш, че никой не е плащал неустойки, никой не е срещал лошо отношение от мениджърите, които изслушват всеки един проблем на служителите и т.н. Ако всичко това е така, както го описваш защо прекара толкова време при нас, работейки за каузата да променим представата за заложните къщи? Просто сега си сменил отбора и е много лесно да говориш така по адрес на Заложни къщи Доверие. А когато казваш, че пишеш всичко това, не за да очерниш бившия си работодател е повече от видно, че това е едно измиване на ръцете.

До Купувач: Здравейте, г-н/г-жо! Много добре знаете, че ние сме Заложна къща и повечето ни стоки са втора употреба, при които е възможно да има забележки по външния вид, които от своя страна са посочени и не се прикриват. Освен това знаете, че не даваме гаранция за закупените стоки. След като сте поръчали някаква стока, която според вас не отговаря на описанието като външен вид или не работи коректно, знаете че може да върнете стоката като си платите доставките в двете посоки. Всички посочени от вас проблеми се установяват още при отварянето на пратката в офис на куриер и след пробата в офиса. Съжалявам, ако по някаква причина закупена от нас стока е дефектирала след време, но ние не можем да поемем отговорност за нея след продажбата. Сигурен съм, че сте закупили още много стоки, които не са имали никакви проблеми, но явно не искате да споделите за тях. До Петър Чешмеджиев: Здравейте, г-н Чешмеджиев! Нека набързо да ви отговоря на написаното от вас. Така наречените "Бонуси" са напълно възможни за получаване, това може да се потвърди от много колеги, които редовно получават такива. Относно неактуалните стоки, не се опитвайте да прехвърляте вината на колегите от администрация, защото не са те тези, които взимат стоките. Те могат да ви насочат и да ви помогнат, но реално вие сте тези, които взимате стоките, които ги тестват и оценяват. Така че потърсете вината в себе си, а не в останалите.

Прекарах в Заложни къщи Доверие повече от 5 години и съм сред хората, които я превърнаха от един пиклив селски офис във втората по големина верига заложни къщи в България. Реално около 3 години аз бях управител, юрисконсулт, SEO специалист, специалист реклама и т.н.
Ако прочетете мненията, които съм писал по-назад в темата ще видите, че съм защитавал Заложни къщи Доверие доста ожесточено от нападките, кога верни, кога не, все едно защитавам собствено дете. И наистина съм приемал Заложни къщи Доверие, като своя рожба, на която посветих години от живота си. За тези, които не знаят в началото всичко почна от една идея - да се създаде нещо по-различно на пазара, на който до тогава преобладаваше мутренското, измамническото и т.н. Заложните къщи бяха синонинм на измама. Отне години, за да се спечели доверието на хората. ..........
Но тази идея се изроди, вместо както беше решено в началото работниците в нея да се трудят защото са мотивирани и от пари и от отношение се стигна до там, че същите бяха заробвани с безумни договори за конфиденциалност и брутални неустойки. Радвам се, че напуснах преди да видя как идеята, за която работих се превърва в уродливо подобие на това, което трябваше да бъде.
Всъщност Заложни къщи Доверие не са лошо място за работа ако искате да Ви третират като роби, да Ви лъжат с невъзможни бонуси, да Ви притискат с неустойки по договори, да Ви уволняват дисциплинарно за глупости, мениджърите да Ви третират като животни и да ви обвиняват за грешките си.
Пиша това не както могат много хора да си помислят с цел очерняне на бивш работодател. Пиша го защото не искам повече хора да влизат в порочните схеми на работа на това, което трябваше да е новото лице на заложните къщи в България и да стават жертви на едно криво разбрана работодателска власт.

Бих искал да изразя мнението си на бивш служител.
Имам един положителен коментар, и той е, че наистина заплатите се изплащат навреме, което е много важно в наши дни.
Но оттам нататък тази фирма злоупотребява с работниците си.
Първо има много завоелирани правила за взимането на премия, така наречение "БОНУС" който е почти невъзможна да получиш.
Второ, усогуровките са на нереални заплати, тоест на по-ниски.
Трето, задължаването на персонала да заплаща така наречените от тях "НЕ АКТУАЛНИ СТОКИ" които така или иначе администрация одобрява да се взимат за залог.
има още много но просто... ако не сте опряни до стенета по добре не се захващайте с тази фирма, негативите са много повече от позитивите.

До господин Петър Славчев:
Господин Славчев, нашата фирма си има блог, явно не сте се поинтересували достатъчно. Интересно ми е изказването Ви, че служител на управленски пост не трябва да взима участие в коментарите. За разлика от много фирми, чиите ръководители и мениджъри се крият от хората, ние заставаме открито пред тях и се опитваме да дискутираме по всички въпроси, които се поставят. Това е показателно за отношението ни към персонала и клиентите - винаги има кой да те изслуша. Приканвам Ви да не отправяте обиди към ръководството или служителите, защото е ясно, че нямате никаква представа за хората, които работят във фирмата.
Поздрави

До Лазар Белев.
Защо не си направите един блог на прословутата ви фирма?Лично аз не бих постъпил на работа за нищо на света в организация, в която служител на управленски пост взима отношения на седянката и се включва активно в  раздумките.Това достатъчно добре говори колко сериозни сте.Опитвате се да налагате модел на фирмена идеология, но очевидно нямате никакъв ресурс за осъществяването и.Добре ще е, когато коментирате, вие да бъдете "Анонимен", защото предизвиквате смях.Каквито шефовете, такива и служителит - неграмотни и роми!

Искам да питам дали имате офис в град Добрич?