ЕЛПАК /img/frontend/nomap.png"

Вчера , когато се готвех за интервю за работа , погледнах тук и от написаното едва не се разколебах да отида . За да бъда коректна , се връщам да оставя отзив .
Да , поканата за интервю дойде предходния ден и да - беше за неделя . Но интервюто ми беше много обстойно и в детайли . Говорихме повече от час. На въпросите си получавах конкретни и обстойни отговори . Личните въпроси бяха малко и се задават почти на всяко интервю на което съм присъствала . Не знам какъв ще е развоя на взаимоотношенията ни , но когато въпросният работодател усети , че насреща си има може би това , което търси , явно отделя нужното време и внимание.

Здравейте, нямаше как да подмина и да не споделя и аз меко казано странната си случка с тази фирма. След като кандидатствах по обява за Търговски Представител, получих обаждане от някакъв господин (който дори не се представи), в 8:30 вечерта с покана за интервю на следващия ден, в почти същия късен час. Съвсем любезно му отказах, с молбата да определим друг по-удобен ден и час за събеседване.
Няколко дни по-късно същият господин отново ми звънна за интервю, в ден Неделя, за среща в един кафе-бар. Стори ми се много необичайно мястото на срещата, тъй като знам, че офисът им се намира съвсем близо до въпросното кафене. Въпреки това, не обърнах особено внимание на това и приех.
В часа на интервюто отидох (дори подраних с 5 мин.) и след като обиколих 3 пъти цялото заведение, установих, че човека все още не е дошъл. След 30 минути чакане и 4 позвънявания (телефонът му беше изключен), разбрах, че този господин очевидно няма да се появи и си тръгнах. Обаждане след това така и не получих.
За мен това е достатъчно показателно какъв е мениджмънта на фирмата дори и без да е имало интервю.
Дано повече хора прочетат това и да си помислят добре преди да се съгласят да работят там и да бъдат измамени.

Втори шанс за първо впечатление няма!
Айде със здраве!

Здравейте, кандидатствах за позицията "Инженер по електроника - медицинска електронна апаратура" След което в 20.00 Петък ми се обажда въпросният работодател Пламен Калайджиев с предложение за интервю в Неделя. Уговорката беше да отида до някаква сграда на ул. Стефан Стамболов 50 където ще се проведе интервюто. Дойде въпросния ден и отидох до локацията която ми каза той. Търсих местоположението на офиса му, но след проведен тел. разговор отново - то стана ясно че в същност съм бил поканен в кафе "Камела" да събеседвам с него. Седнах на празна маса чакайки господина да приключи с предното интервю, чакане - чакане - чакане минаха се 40-50 минути. Стана ми ясно с що за човек се очаква да провеждам интервю. Платих сметката и си излезнах без никакви обяснения. Озадачих се и реших да напиша тук какво ми е мнението - чак тогава видях още толкова недоволни хора с подобни мения. Моя съвет е, послушайте изпатилите и не си губете времето с този индивид. Нищо добро не ви чака. Благодаря за вниманието.

Здравейте, искрено съжалявам, че не проверих въпросната фирма преди да се съглася да изгубя времето си да им ходя по интервюта в събота и неделя. Въоросният интервюиращ има 3 дъщери, за които явно си търси зетьове, защото пита масово всички кандидати за работа дали са женени/омъжени. Не си спазва уговореният час за интервю, кандидатите, в това число и аз, го чакахме средно от половин до 1 час. Говори за някакви възнаграждения от сорта на 1800 лв чисто, като обаче така и не можа да каже осигуровките на каква основна заплата ще са. Чуснал пича 4 обяви за 4 различни дейности, но всъщност му трябвало 1 човек,който да ги върши всичките....не се занимавайте с тази компания.

При въпросният господин и аз съм ходил на интервю. Мен единственото лично нещо което ме пита беше дали съм семеен , набързо ми каза условията на работа , след което ми каза да го питам аз каквото ме интересува . Цялото интервю беше за не повече от 15 минути в едно кафене . За следващо интервю не ми се обадиха като гледам менията тук може и за добро да е . Останах с впечатлението че просто така си ме вика да си говорим , и в интервюта на предишни фирми ми се е случвало да ме викат и да ме питат общи неща и като цяло не мога да ги разбера защо правят така . За работния процес нищо не мога да кажа защото не съм работил във въпросната фирма . Но и аз не съм с впечатленията че е сериозен работодател .Наистина както и по долу е написано са обявени няколко работни позиции но всъщност вършиш няколко неща обединени в една работа , което за мен е тъпо , поне така ми беше обяснено по време на интервюто от управителя на фирмата за който всички тук са писали . Успех на всички в търсенето на хубава работа . Лек ден .

Въпросният господин Калайджиев ми се обади за интервю в петък 15:30 и имах избор дали да отида на интервю до 1 час или в събота в някакво кафе. Избрах първият вариант. На интервюто ми бяха зададени същите лични въпроси. В събота ми звънна за интервю с гл. счетоводителка. Отидох и ме харесаха. Звъняха ми отново събота 2 пъти и неделя 1 път. Супер непрофесионално и никакво уважение на личното време. Одобриха ме и отидох в понеделник. Добре, че бях прочелакоментарите тук неделя вечерта.Колежката,която ме обучаваше се оказа много готина и директно я попитах имали проблеми със заплатите. Е има, разбира се. Момичето е получило 100 лв от заплатата си за декември. А кигато е постъпвала на работа септември месец, хората са си чакали парите за юни. Излишно е да казвам, че момичето дори не знаеше, че я махат и че идва друг човек.

Мнение от 1 час.... Бях на интервю в началото на декември, за позицията търговски представител, което се състоя в заведението малко над офиса на фирмата. Интервюто беше в събота и когато пристигнах трябваше да изчакам на съседната маса до г-на провеждащ интервю с друг кандидат у съответно да слушам какво си говорят. Дойде моя ред, бях подготвен за личните въпроси и по отношението ми П.Калайджиев, не си позволявайте ли много, много да пита. След това последва въпрос "Ако Вие питайте нещо". От тук нататък все едно аз водех разговора - не повече от 10 Мин., а и се събраха още доста хора. Единственото което разбрах е че има пуснати 10 различни обяви, ти кандидатстваш за една от тях, а те търсят човек да покрие всички обяви. Както и да е радвах се, че си тръгнах.
След месец и половина, вчера ми се звъни в 19 часа и: "Ти спомняш ли си ме. Хайде ела утре до офиса да се видим в 9:30." Казах си ок, ще отида. Днес отидох по рано тъй като е драма да се намери свободно паркомясто, точно в 9:30 бях във фирмата, позвъних, отвориха мини ми казаха да изчакам. И така си чаках 30 мин., като междувременно в 9:45 дойде още едно момче, на което също му казаха да седне и да изчака. В 10:00 попитах какво става и докога ще чакам, а отсреща ми вдигат рамене. Благодарих най-учтиво че са ми загубили времето, за отношението което получих и си тръгнах.
Всеки сам да си направи изводите...

Изключително лощо отношение има към служителите си Пламен Калайджиев. Не се изплащат заплати на време, глоби, трябва постоянно да питаш за заплата. Има служители които го съдят, има главна счетоводителка която е измамница. Не започвайте работа там.
Работиш за без пари.

Здравейте колеги и потенциални кандидати за работа в Елпак ЕООД. Ще се опитам да ви опиша моя опит с тази... пародия на бизнес въпреки че не мисля че в прав текст бих могъл да ви дам ясна представа за некоректността проявен от страна на работодателя.
Ако трябва да бъда честен, интервюто за работа беше преди година-две, но изключително се съмнявам процеса за подбор на персонал да се е подобрил.
Първо, локацията на офисите. Офисите се намират непосредствено до Морска градина, на ул. Иван Богоров 12 - сградата е 4 етажна съборетина от времето на соца. Като кондиция всичко изглежда старо, хората които работят с компютри имаха от старите CRT монитори които заемат много място, несъмнено и операционната система е била от по-древните (Xp и назад). Офисите изглеждат изключително неприятни за работа и е очевидно че работодателя си няма и представа че такава подтискаща атмосфера не е положителна работна среда.
Второ, интервюто. Качват ви на последния етаж на тази жалка съборетина за да ви запознаят с собственика, голямото сирене. Да,разбрахте правилно - няма лице или две които да играят ролята на човешки ресурси, тук пари за подобни крайно ненужни лиготии няма. Та за моето интервю поне освен собственика на този бардак, присъстваше и още една жена на около 35 годишна възраст която така и не се представи и не разбрах каква е нейната функция... Но за това след малко. "Интервюто" за работа, ако изобщо може да се нарече така, протича в следния начин. Кой си ти. Какво си учил. Какво си работил. Кои са родителите ти. С какво се занимават. Имаш ли братя/сестри и те с какво се занимават. Дали си религиозен и то каква религия следваш. Абсолютно пълен бекграунд чек ти се прави, но и грам обяснение не ти се дават за какво им е подобна информация - всичко нужно което те трябва да знаят се описва така или иначе в CV-то на всеки кандидат. Та за въпросната госпожа която не разкри функцията си игра ролята да дерейлира интервюто по всевъзможни начини и да води разговори със собственика докато протича въпросното интервю. Бяха ми зададени неколкократно крайно неудобни въпроси, граничещи с личностни нападки и неуместни подигравки (а до колко са се "шегували" и дали е прието или правилно си преценете вие) - питаха ме дали съм мюсюлманин понеже съм бил облечен в черно (риза, панталон, обувки) и съм имал брада и последвалия въпрос бе още по-шокиращ, дали съм знаел как се правят експлозиви. На какви ли интервюта не съм бил но това ме накара не само да се съмнявам силно в професионалността на въпросния работодател но също и в способността му да бъде нормално човешко същество. Естествено,разговора делейлира отново като се започна да се говори за някакъв мюсюлмански интернат в София където смятали да отварят офис след като вземат пространство там.
От тук нататък ми казаха директно "питай" след това посмешище,пародия на интервю. Аз дори и не разбрах какво се иска от мен, затова ми се поясни да питам дали имам някакви въпроси. Питах за работно време, казаха ми стандартно от понеделник до пе тук от 9 до 5. Питах за заплата, не помня какво ми казаха но беше нещо от сорта на 600лв. От там нататък не знаех дали изобщо искам да работя в такова напълно непрофесионално работно място затова казах че нямам повече въпроси. Зададе ми се следния въпрос, "понеже има винаги много работа, и остава след края на седмицата, идва ли ти се на работа в Съботите без да ти се заплаща това време" на което кратко, точно и ясно отговорих с не. При което ми казаха че са изключително недоволни от интервюто с мен. А за останалите неща които се искаха от мен - да говоря за предишни работодатели, да им превеждам разни текстове за медицинска апаратура и така нататък смятам че се представих добре

Та, ако смятате да кандидатствате да работите тук, не очаквайте нищо повече от подигравки, некоректно отношение от страна на работодателя, ниска заплата, неуютен офис, най-вероятно и некоректни заплати. Моля да имате също така и в предвид че всички хора споделят тук личния си опит и по принцип всичко трябва да се взема с една идея че написаното тук може да е невярно. Аз отидох на интервю със същата мисъл и бях неприятно изненадан че всяко интервю критикуващо въпросния работодател е крайно вярно. Ако си цените времето и труда, избягвайте този работодател.

Бях на интервю във въпросната фирма,само не мога да разбера за какво им е тази лична информация-какво работят родителите ми,какво работи брат ми или сестра ми,приятелката ми и тн,та чак си ги и записа интервюиращия!!!????