Дайхман търговия с обувки ЕООД

Предизвестие то е 30 дни за БЕЗСРОЧНИ договори и 90 дни за СРОЧНИ договори.
Всичко договорено над това е нищожно, защото закона е задължителен.
ПРАВНА ПОМОЩ
[email protected]

Днешното интервю за сформиране на нов екип за обект "Мега Мол" Люлин потвърди всичко написано до тук. Заплатата е индексирана и е цели 363лв. Бруто. Отказах се да кандидатствам по-скоро заради предизвестието при напускане- 2месеца е много време за ниско квалифицирана позиция.

хаххахаххахах, браво, Рокси. Евала! А това, че ни плащат допълнителните часове по 1, а не по 1,5 , знаеш ли го??Сега си сметни допънителните часове и ми кажи, че все пак, парите за теб не са от значение и че работиш на доброволни начала! Не искам да соля фирмата повече. В България сме, тук всяко потъпкване на малкия човек е разрешено. Само ви съветвам, мили бъдещи колеги, които сте на път да заемете моето място, не си хабете ценното, вероятно, време срещу тотално изтощение, отчаяние и в крайна сметка гняв, освен, ако нямате друг избор.

Мога да кажа само, че работата не е лека, но не е и кой знае колко тежка. Вярно е, всеки служител изпълнява ролята и на касиер, подрежда магазина, обслужва клиенти...
Но това, което се пише тук, че се работи по 10 часа и се взима 300 лв е пълна лъжа.Ако даден служител работи по 20 часа седмично и нито час повече ,заплатата е около 300 лв, като разбира се всеки месец има процент от оборота т.е заплатата е над 300 лв. Работа като за продавач на 4 часа, тези пари са си добре. Малко ви се струва ли?? Та повечето продавачи за 10 часа вземат тези пари, а Вие за 4 часа колко искате по 600 лв ли, или май искате по 1000 лв? :)))
Другото, което е, повечето пъти се работи по над 4 часа, има и смени от по 6 и 8 часа, зависи от работата, но тук всеки час отгоре се заплаща! Логично няма как да имаш 120 часа месечно и да получиш 300 лв, тъй като се заплаща на час!
Да не говорим и, че всеки празник се заплаща двойно.
Като цяло фирмата е отговорна и изпълнителна, това, че има вечно недоволни и мърморещи хора си е техен проблем, те такива угодия нямат. Или може би чакат заплата от 1500 лв, да стоят и да се въртят на стола :)))

Работех известно време в Дайхман.Както повечето са писали-парите са малко, а в много от случаите и орязват от заплатите, а обяснение за това не чакайте да получите.Най-глупавото в цялата им политика, поне според мен, е това, че един служител е всичко - касиер, обслужващ кленти, подреждащ магазина... и извършва какви ли още не дейности. Абе, общо взето летиш напред - назад като финикиец и това е.Илюзия е и че работиш за по 4 часа.
Някак не си заслужава да работиш толкова много за тези пари. Единственото хубаво в тази ми работа бяха колегите, но пък всички осъзнаваха, че това е врменна алтернатива.

Много съм разочарована от филиала в Кауфланд Резбарска 7.Отидох на интервю за работа и веднага на същия ден ми позвъниха че съм одобрена,което е добре.Съгласих се с малката заплата защото ме устройваше раб.време.Обясниха ми за какво става въпрос и аз си казах супер може да е много работата,но аз не се плаша каде каде по тежка работа съм работила била съм и управител.Но какво стана почвам аз цял ден тичане гледаш на всеки да угодиш управителката каза трябват ти поне 2 месеца за да навлезнеш и аз казвам ок.Пишеха ни смени на 9 часа от който уж имаш 1 час почивка е няма как едвам 10 мин ако можеш да излезнеш и като останеш да изчистиш и да преключиш тш стават 10 часа.И най накрая една колежка която искала да уреди някоя си нейна приятелка наговорила куп работи който са 100% лъжа аз я викам и я питам защо лъжеш а тя избяга и се скри.Не стига че заплата е много малка ами те правят и на клоун за няма 300 лева трябва да си касиер хамалин и всичко за което се сетите.В началото ако ги слушаш все едно това е работата мечта а се оказва пълна лъжа.Моля ви хора ако поне малко се уважавате не се залъгвайте ще останете много разочаровани и после ще разберете че сте били един клоун с който са се подигравали безмилостно за няма и 300 лева.

Всеки уважаващ себе си човек, няма да издържи. Чисто и просто

Здравейте,Искам да попитам някой дали знае, ако те одобрят на интервюто в какъв срок от време започваш работа? Например, интервюто е в петък и започваш от понеделник или след седмица-две?

В интерес на истината не е толкова зле, колкото го описват всички. Вярно - няма такъв момент, в който да не правиш нищо и управителката може да те юрка наляво и надясно, но това се налага, тъй като това е един от магазините, в който влизат изключително много хора, може би половината от влезлите пазаруват и непрекъснато се налага да се подрежда нещо, да обслужваш клиенти или да си на каса. Вярно е че натоварването е голямо, но пък времето минава бързо и имаш доста време през деня да си вършиш останалите неща от личния живот. Съгласна съм че графика не е много удобен за всичко което искаме да направим, но все пак сме на работа. Вярно е също че заплатата е около 300 лв и не стигат, но и затова работата е 4 часа. Който иска по-голяма заплата съответно си търси и работа на пълен работен ден. Пък това за изпитите изобщо не е вярно. Просто си казваш предварително, пък ако има нещо изникнало в последния момент (стига да не прекаляваш винаги може да се направи компромис).
Не казвам че е работата мечта, но на този етап, на който трябва и да взимаме изпити и да ходим на лекции мен ме устройва

Ужас ужааааааааааас. Кандидатствах в Дахман с надеждата , че са “нормален” работодател , но на втория ден вече бях сигурна че трябва да напусна. Назначиха ме в мола на цариградско шосе и след като започнах работа видях че подробните обяснения и усмивки са останали само в интервюто. Никога не съм попадала на такова злобно отношение от страна на управител /не се учудвам че всеки е плюе зад гърба и / и не стига, че не ти обяснява какво трябва да се свърши не стига, че ти дава хиляди задачи който няма как да изпълниш понеже си нов, но и се държи с теб като с животно. Не съм очаквала, че ще попадна в толкова демотивиран екип където всеки втори възнамерява да напусне. Когато ти потрябва информация няма кого да попиташ , понеже управителката често е извън магазина. Видях , че пак имат обява за работа .....който иска за няма и 300 лева да бъде обиждан, да работи както се наложи според работата , да му се разместват смените постоянно и да търпи злобното отношение на изнервена управителка там ще му е идеално.