ЛУКОЙЛ НЕФТОХИМ БУРГАС АД / LUKOIL Bulgaria / ЛУКОЙЛ България /img/frontend/nomap.png"

ЛУКОЙЛ НЕФТОХИМ БУРГАС АД / LUKOIL Bulgaria / ЛУКОЙЛ България

Борисе не пиши простотии. но като гледам как пишеш си мисля че не си от Русе а си един от служителите които са редовна смяна в комбината,знаеш ли отворко че ни карат да напускаме доброволно след заплахи от ръководството,знаеш ли че хората които работят по инсталациите на смени вадят парите а може би и твоите защото съм сигурен че работиш в лукойл нефтохим,разбираш ли какво е концлагер в наше време или си защитаваш началниците,не знам някой да е спял там но и да е така хората ги оправдавам достатъчно ти действат психически особено някои протежета които станаха началник инсталации и се натягат да правят кариера,а дали 1300 лева са много,мисля че са малко за работата която вършат,защото после се налага да плащат за лекарства в следствие на работата която са дали в нефтохим,така че по добре не се намесвай там където не ти е работата.В Нефтохим има богопомазани които са роднини на някои от шефовете и макар че са некадърни ги запазват,а хората от ИТР никога няма да са доволни от операторите на смени но ако им държи нека те да дойдат да работят на смени,мисля че тези смешници няма да издържат защото не стават от столчетата си от канцелариите за разлика от операторите които ръководят режима по инсталациите

Забравих да отбележа,че всички там знаят:напускам-не се пише напоскам,главните букви стоят само след удивителен,въпросителен знак и точка/понеже явно си ходил на гурбет-там му викат дот/.Може и да те вземат на работа,но искат грамотно попълнени документи-затова преговори поне граматиката.Успех
И още нещо-там не гонят-всички са си тръгнали доброволно,а дали искат да се върнат...Аз не!

Борко,Борко ми аз го направих благодаря.Изказваш се много не/подготвен.

СЛАДУРИ,КАТО НЕ ВИ ХАРЕСВА ДА РАБОТИТЕ В ЛУКОЙЛ, ЗАЩО НЕ НАПУСНЕТЕ? ЗНАЕТЕ ЛИ ОТКОГА СЕ МОЛЯ НЯКОЙ ОТ ВАС НЕДОВОЛНИТЕ ДА НАПУСНЕ ,ЧЕ ДА ПОЧНА АЗ РАБОТА НА НЕГОВО МЯСТО.ТАКИВА ЗАПЛАТИ И ДЕПУТАТИТЕ НЕПОЛУЧАВАТ! ЯВНО НЕ СТЕ ИЗЛИЗАЛИ В ЧУЖБИНА ДА ВИДИТЕ КАК СЕ РАБОТИ.ИМАТЕ РЕДОВНО ЗАПЛАТИ,КОЙТО И НА 3 РАБОТИ ДА РАБОТИТЕ НЕМОЖЕ ДА ГИ ИЗКАРАТЕ НА ДРУГО МЯСТО.ИМАТЕ ВСИЧКИ ОСИГУРОВКИ.КАКВО ИСКАТЕ,ДА СПИТЕ ПО ЦЯЛ ДЕН И ДА ВИ СЪБУЖДАТ САМО В ДЕНЯ НА ЗАПЛАТИ ЛИ?ИМА ГЛОБИ И НАКАЗАНИЯ А В ДРУГИТЕ ФИРМИ НЯМА ЛИ?АЗ СЕ ПРЕБИВАМ ОТ РАБОТА ЗА 400ЛВ ЧИСТО А ВИЕ НА 1300ЛВ СТЕ НЕДОВОЛНИ.КОЙ СИ ЖИВЕЕ ЖИВОТА,И КОЙ ГО ПЛАЩА?МИ НАПОСНЕТЕ БЕ ДАМИ И ГОСПОДА КАТО СТЕ НЕДОВОЛНИ,ЧЕ НИЕ ОТКОГА ЧАКАМЕ ДА СЕ ОСВОБОДЯТ МЕСТА ПРИ ВАС,АМА САМО ПЛАЧЕТЕ А НЕНАПУСКАТЕ.МАЙ САМО ИЗГОНЕНИТЕ ПЛАЧАТ ОТ ЯД И БЕЗСИЛИЕ ,ЧЕ НЕМОГАТ ДА СЕ ВЪРНАТ ПАК ВЪВ МЕДА.МОЛЯ ВИ АКО ЗНАЕТЕ ФИРМА ДЕТО ДАВАТ ПО 1300ЛВ ЗАПЛАТА БЕЗ ДА СЕ РАБОТИ МЕ ИЗВИКАЙТЕ,ЗАЩОТО НЕСЪМ ЧУВАЛ ЗА ТАКАВА.НАПУСКАЙТЕ ЧАС ПО-БЪРЗО ЧЕ НЯМАМ ТЪРПЕНИЕ ДА ЗАПОЧНА НА ВАШЕ МЯСТО РАБОТА И АЗ И ПРИЯТЕЛИТЕ МИ!!!!!

Не излизат оценките нещо-затова:
+5;-5;+4;-5;0;-1;+3;+3;-5

Трябваше ми тези дни бележка за доходите за 2010г. и се оказа по-думите на служителка,че немога да отида да си взема-попитах я не е ли възможно да се обадят на портала и да ми бъде издаден пропуск за няколко часа/каквато практика имаше преди години/,не можело.
Работната среда не се влоши преди 2г.,а преди 3 или 4,затова и напуснах,по-добре късно отколкото да те изхвърлят на 50-60г.
Мислех да пиша и за други неща,но определено не си заслужава усилието.

Като се замисля единственото позитивно нещо в тази фирма е че плащат навреме и осигуряват на реалната заплата.
Като работна среда мога да кажа само че е от 2 години е голям ужас.
Непрекъснато си подложен не само на стреса от работа при екстремни условия( разбирай опасни за живота и здравето),но и си заплашен от дороволно напускане(правилно сте прочели-доброволно напускане).
От 2009 г Нефтохим се съсипва .Изведените от експлоатация мощности са над 70% .Просто съсипаха Нефтохим.
За заплатите.
Заплащането е добро като се има впредвид пазара на труда в БГ, но не е достатъчно.
Работи се на 12 часови смени от 2006г когато успяха чрез фалпификации и не само да издействат от правителството да изведе работещите в Нефтохим от дейностите за които се полага намалено работно време
Нощния труд се заплаща по 2,2 лв на час ,което за Бг не е малко ,но виждайки физическото и психическото състояние на персонала след нощна смяна си мисля че не си заслужава.
"Менижърите" непрекъснато коментират че изискването на акционерите е да се работи с по -малко персонал но с по -висока интензивност.Това е правилно но само тогава когато са построени нови модерни инсталации при които работата е автоматизирана.
За съжеление такива няма.
Давам пример .
инсталация работеща с над 200 човека персонал в в момента се обслужва от 50.
До такава степен са се вманиачили в съкращенията че се оказва че в момента персонала (призводствения) е по -малък от този в подобни заводи в Европа.
Естесвено заплатите там  са в над 5 пъти по ниски .
Ако имах алтернатива за близко заплащане на това което получавам в момента(нето 1300 лева) на мига бих напуснал .
Защото здравето е много скъпо а хората работили в Нефтохим по правило не живеят дълго

за да работиш в лукойл тябва да имаш много здрава психика.ежедневно си подложен на стрес от клиенти и  шефове или по скоро нарекли се такива, ако има 2000 работника със сигорност има 4000 шефофе,те си карат лъскавите коли и те експлатират както си искат защото другите чакали на вратата,така ти казват като се обадиш да се защитиш.глобяват те за глупости- минимум двама от бензиностанция поне по 150 лв нали трябва да си избият промоцийте които пускат.работиш поне за двама защото не взимат персонал а ти дават мижави стотинки.кага в българия ще има здрав синдикат които наистина да защити работника.на кратко това е локойл ПЪЛНА СКРЪБ!не се лъжете хора да започвате в тази фирма!

Всеки ден нови мнения се казват относно новото съкращение през юни м.Няма да се очудим ако и този път се съкратят хора работели ипознаващи естеството на работа,и на тяхно място се прехвърлят "наши"хора!Ежедневен стрес!И до кога?Плодовете от предното съкращение започнаха да ги берът,но  потърпевши са пак най-малко виновните!Нима те го решиха така безотговорно,че може да се работи без хора???ТЕПЪРВА ЩЕ ТЪРПИТЕ ПОСЛЕДСТВИЯ!Просто не ставате за ръководители!Нито с решения,нито с носене на отговорност,Нито с адекватно мислене!

ЛУКОЙЛ е един от най-големитв работодатели в страната  с редовни изплащания на възнагражденията и осигурявне върху брутното трудово възнаграждение което разбира се е плюс. Аз съм бивш служител в компанията и нека ви кажа спокойно какво се прави в момвнта понастоящем: В края на годината има кампания/промция/ за зареждане на горива над 20 литра при което можеш да участваш в томбола занагради цели 4 месеца и познайте хора какво става сега работниците на бензиностанцийте ги санкционирват с по 60 лева два месеца по ред заради евентуални пропуски при обслужването на клиент а дане говорим че ртаботиш за двама или трима а взимаш заплата за един а като говорим за клиенти и за руска компания нека ви уточня че става въпрос за/тайния клиент/ измислено от американците :) смешно нали или по-скоро жалко за работницте които дишат отровите като за двама -трима. Не е проблема в тайния клиент  а в дивашкото мислене или по-скоро арогантното  диктаторско мислене на повечето господа  в администрацията. Лошо няма в това че всяка компания си има своя политика но пък чак такова нечовешко отношение и орязванес пари е несериозно хубаво би било да разберат от инспекцията по труда за това дали може да санкционирваш работник два месеца един след друг че защо и в Москва да не разберат не е лоша идеята:))) Лошо за доста хора...
В Българив има около 200 обекта/бензностанций като 20-тина са Франчайзи 180 по двама глобени колеги по 60 лева всеки месец това прави поне 43200 лева приходи предостатъчно за наградите които са купили с отстапки както и екскурзийте остава достатъчно и за тях.
Правете си изводите от тук нататък, е забравих да допълня никой не е съвършен :)))