Гранд Хотел София /img/frontend/nomap.png"

Гранд Хотел София

Здравейте, ще Ви споделя обективното си (предполагам) мнение. Като на всякъде, така и в Гранд Хотел София има неща за изглаждане. Това е обект с много персонал, който едва ли се контролира толкова лесно. Лично аз съм доволен от 3-те години (и поповина) работа в хотела. Заплащането беше адекватно за позицията, която изпълнявах. Разбира се ако беше поне със 100-150лв отгоре щеше да е по-адекватно :) Реално това беше и причината да си потърся друга работа. Все пак ми беше приятно да работя там. Имаше колегиалност, преките ми шефове бяха толерантни, подхождащи с разбиране и отворени за нови идеи, също така приятелски настроени. Имам забележки за директорите на някои други отдели, но ще ги запазя за себе си. Единствено отчитам като проблем непознаването на персонала от страна на по-висшите директори, но дано да са си взели поука след "чистката" :)

Здравейте и от мен!
Не си пиша фамилията, защото бях единственият в целият хотел с това име и съм сигурен, че веднага се досетихте кой съм!?
Да ви кажа честно аз не съм видял лошо отношение от СХМ. Относно заплащането, което някои тук не харесват, ще ги попитам: Защо тогава работите по 5, 6, 8 години в ГХС. Явно ви е устройвала заплатата и ниските данъци към държавата!?
За мен това бяха много полезни, ценни и забавни 8 години работа в Гранд Хотел, както и в Сентръл Парк Хотел.
Разделихме се съвсем приятелски и коректно, за което искам да Благодаря на Г-жа Серафимова и Г-жа Райковска.
Бивши, настоящи, бъдещи и съкратени колеги! ЖИВОТЪТ ПРОДЪЛЖАВА
Да, малко ми липсва ГХС, като работа, динамика, работни отношения и т.н.
Там създадох много приятели, с които заедно подобрявахме работните си умения и най - вече забавленията по време на работа и извън нея, извън хотела.
Това, кой как е назначен мен не ме засяга. Просто така си е от време оно в България. Просто след 1989 г. се приложи и в частният бизнес. Преодолейте го и "продължаваме напред" - К. Пулев.
Благодаря на Гранд Хотел, че беше част от моето лично и професионално развитие. Защото сега пак съм на хубава работа във висок клас заведение и там също срещам някои познати клиенти от хотела.
Успех и до нови срещи!

Честито, ГРАНД Хотел София, за първи път излезе от сивия сектор на заплатите...за сметка на 30% съкращение (опааа, не! - по взаимно съгласие) от персонала. БРАВО

Тази славина (с малки букви ,защото такива като нея не заслужават да се пишат с главни)през кой ли не мина да се издигне до тази позиция.Тази е повишена не защото е кадърна ,а защото е омачкала много чаршафи.Ръководството даже и мълчи ,щом си доведе мъжлето на работа и то на ръководна позиция явно не само с колеги е спала ..............Даже мъжлето и ползва паркомястото,кога доиде кога и паркомясто има .Така е когато са ползвали нейното п.място за паркиране сега дойде време и за собствинния мъж да го ползва.Ето такъв пример давяа зам.F&B за издигане в кариерата на новия персонал,който идва да работи.Сигурно е готино на мъжлето да работи с колеги(баджанаци)успех на всички ,който работим,работили и ще работят в г.х.с(и той с малки).

Охооо,за тази славина(не заслужава да се пише с главна буква),която успя даже и мъжът (мъжлето)да уреди на работа,и то като шефче.Много чаршафи сигурно е измачкала да стигне до тук да става на нейното,даже мъжлето си има и паркомясто(сигурно много са паркирали  в нейното паркомясто да има и за него ),това момче давали си сметка,как това безподобие го уреди так на шефска позиция,без опит без сташ интерестно.Так между още няколко баджанаци предполагам,че му е много готино така да работи(намериси баджанаците в хотела с ,който работиш и си пийте кафенцето заедно ще имате тема за разговор) ако знае ,какво да право  цял ден.Сигурно му е много приятно да минава по отъпкания път ,който жена му е направила за него ,само тя си знае ,колко тъпкам е бил пътят .Сигурно те е направила така да се махне мариела(и тя с малки).А уж си бяха приятелки интрестно много интерестно.Колко хоро уволни тая помия и само злоба излачва от себе си.Успех на мъжлето жена му може да се напъне още малко да може да го издигнат още .В този хотел всички са швфове повече от шефа.Още малко до края .И за новодошлите ,които искат да се издигат питайте славина ,как се издига "със работа".

Леле леле,като чета мнения на бивши колеги чак се забавлявам.Нищо явно не се е променило в хотела,а отдел хранене май става и по-зле,щом командва онази Славина.Толкова долно и злобно същество,че нямам думи.Никой не я понася там,но всички мълчст защото е спала с кого ли не в хотела.Но това за мъжът и ме уби,миличкия като разбере жена му що за стока е лошо ще му стане.Но най-важното е че продължават да се слагат на отговорни позиции некадърници без опит.Смешното е.че цялото ръководство сякаж е сляпо.Преди 2 години ме уволниха заради тая Славина и се радвам да Ви кажа,че не съм там.Единственото хубаво е,че Онова безподобие Мариела вече не е там.Успех с нервите на всички работещи там

Уау, тук много развихрено е станало положението!
Аз искам да добавя малко практическа информация (ако някой това го вълнува)- все пак бъдещи служители да си знаят...
Не осигуряват по договор, додават на ръка. Вероятно заради това там са най-високи заплатите сред добрите хотели в София...

За моя огромна радост вече не съм част от екипа на хотела.За всичките години работа освен неуважение към персонала и подценяване на труда друго не видях.Работих там единствено заради кадърни колеги,които за жалост с течение на времето започнаха да уволняват за да има свободни позиции за познати,съпрузи и т.н.Капск ми беше уволнението на кадърен управител като И.Христова и назначението на некомпетентния съпруг на замесничката на мениджъра отдел хранене Славина.Представете си колко е зле положението щом опитните хора не им се дава шанс за повишение,а назначават мъжете си.....Други пък напускат защото освен,че не ги дооценяват и ги псуват по време на работа,ето това е 5 звезно отношение.За други отдели няма да коментирам,но отдел хранене се съсипва от некадърници.Радвам се,че взех доброто решение и напуснах,като съм убефена,че и много други ще ме последват.Жалко за прекрасният хотел

С огромна радост мога да се нарека бивш служител на "Гранд хотел София" .Мили кадърни и квалифицирани хора не си губете времето като започвате работа в този хотел.Освен унижение и подценяване на труда нищо друго няма да видите.Добре,че напуснах докато е време,защото трябваше да търпя не само цялата малоумщина,а и новите ижмислени попълнения в ръководството.Птедставете си замесничката на мениджъра на отдел хранене доведе мъжът си и го направи управител,милия без един ден трудов стаж....и искат хорста да стоят и да рабтят с желание,докато некадърниц ги уптавляват.Целият отдел хранене заедно с Мариелчто,Славина и целият куп некадърници пречат да се работи качествено,но уви това е при шуробадженащината.Успех на всички,които като мен взеха правилното решение .

Ще споделя и моето мнение. Може би наистина основната причина за някои вътрешни неуредици е финансовата - като на всякъде. Просто шефовете не си познават персонала, личните им проблеми, характер, няма ги чисто човешките отношения. А това се осъществява с т.нар. тийм билдинг, за който трябват средства. В по малките фирми това се осъществява лесно, но в големите организации не е лесно. Това е моето мнение на кратко.