Искам аз да ви споделя как минава изпита там,понеже днес бях.
Кандидат пи кафе с 3ма служители преди изпита пред сградата на РВД. Казах си ОК, малък свят, има познати.
Едната кандидатка за РВД, дойде на FEAST тест с БАЩА СИ /който работи в предприятието/. Пиха си кафе двамцата и след това влезе на изпит. Излезе доста усмихната и изпратена от същият.
Друга кандидатка се поздрави с 2 различни жени на път за изпита /които и пожелаха и успех де/, а на почивката си говореше нещо с трети /пак дето работи там/.
Не си губете времето и парите да плащате за изпити, шанса ако е честен подбора е малък,а така както е сега, си е направо теоретичен.

В ДП-РВД работят две групи хора.Оперативен и неопераативен състав.Оперативния участва пряко в обслужване на въздушното движение, неоперативния е администрация и обслужващ персонал. Заплащането е добро на фона на заплатите в страната, но в никакъв случай европейско.Отговорноста на оперативния особенно на ръководителите на полети е изключително голяма. Изисква висока професионалност, здрави нерви, концентрация, познания..... Всеки знае,че 80 % от болестите се дължат на стреса. Не бих завидял на никой изкарал парите си по този начин.Отговорноста на хиляди човешки животи, стреса на който са подложени тези хора и риска, който поемат е досатъчно голям , за да получават по високо заплащане.Това е професия, която трябва да се работи с много любов и още повече познания.Останалият оперативен  персонал е поддържаш персонал. Както пилотите имат втори пилот и не летят сами.Отговорност,разбира се по малка,но отново я има, концентрация и познания също.По-голяма част от българите са лтяли със самолет, ако смятат че самолета лети сам и във въздуха няма правила, то нека завиждата ако ли пък не, нека се замислят сериозно зариска на професията.

Мнение за ДП РВД?