Ултрафлекс Корпорейшън ООД /img/frontend/nomap.png"

Ултрафлекс Корпорейшън ООД

Изключително коректен работодател. Договорените условия се спазват. Работната среда е на много добро ниво. Възлаганите задачи са предизвикателство предвид сферта в която се рабти.

1. Положителни страни:
* Предметът на дейност на фирмата звучи престижно, ако ще се хвалите в компания къде работите.
* Фирмата редовно печели награди за "Иновативно предприятие на годината", макар че реално погледнато нищо иновативно не се измисля и което също звучи престижно;
* Може да срещнете президента на страната;
* Заплащане - на ръба на санитарния минимум, но го дават редовно. Монтажниците в цеха получават около 7-800 лв средно, единици са тези, които стигат и леко надминават 1000 лв. Заплатите се индексират веднъж годишно с между 3 и 5%, сами си сметнете какво натрупване на благосъстояние са 4% на 800 лв.
* Бонуси - веднъж годишно се дава коледен бонус, обикновено през февруари със заплатата за януари (стана ли ви ясно?), който е % от заплатата. Цяла заплата, половин заплата - няма такъв момент, процентът е под 50. Смятането на бонуса е като планирането на Битката за Берлин - много внимателно, много прагматично, да не би случайно да дадем 10 лв повече от необходимото. Измислена е и схема, при която не се дава целия бонус, а част от него остава за допълнително стимулиране през годината. Бонусите се разпределят от мениджърите на отделите.
* Службен паркинг - фирмата има собствен паркинг, за което много фирми и завиждат, но който обаче се използва и от останалите наематели на Технопарк София. Ако закъснеете може и да няма места. За висшия мениджмънт има подземен паркинг, те тоя проблем го нямат.
* Местоположение - фирмата е разположена в централната част на края на бул. "Проф. Цв. Лазаров", с великолепен изглед към последния квартал на Дружба 2. Местоположението ви дава възможност да се грижите за фигурата си, много често се налага да ходите пеша до метростанциите Дружба или ИЕЦ поради нередовността на градския транспорт. Ако изпуснете автобуса в 6:05 можете да си отвисите до 6:30 като минимум.
* Финансови рекорди - - всяка година се чупят рекорди в продажбите и в оборота, но ако сте продали с 10% повече тази година това не означава, е и заплатите ще се вдигнат с 10%. От 3 до 5, и то не за всички.
* Социална активност - фирмата се грижи да разширявате социалните си контакти като се запознавате регулярно с нови хора. Текучеството е прибл. 15-20% на годишна база, размерът на фирмата е около 70-80 човека.
* Прекрасна възможност за стартиране на кариера - постоянно се търсят програмисти, които да пишат софтуера за машините, но с предлаганото заплащане трудно ще хванат нещо по-различно от студент-петокурсник, и то до момента, в който не завърши и не си потърси нещо по-платено. Но като за първа работа и придобиване на опит как не трябва да бъде - става.
* Ефективна политика с подизпълнителите - подизпълнителите се търсят и набират на принципа "Предложил най-ниската цена". В 90% от случаите са гаражни производители или производствените им машини са антиквариат от времето на соц-а. Макар и се да печели ежегодно награда за иновации дизайнът на масовите машини "както го купихме от италианците". За моя престой във фирмата бяха разработени цифром и словом 2(две) нови машини. Говорим за фирма с доста сериозен R&D отдел.
* Във връзка с горното - сами се сещате, че с използват най-евтините материали, с най-компромисното качество, с които после трябва да работите бързо и качествено.
* Гъвкава политика по отношение на работните инструменти - не се учудвайте, ако ви оборудват с винтоверт, отвертка или поялник, купени на промоция в Лидъл/Кауфланд - промоциите се следят. Платки се купуват на килограм, склада е задръстен с платки и, съответно, са най-евтините възможни на пазара.
* Усешане за физическа сигурност - фирмата е бъкана с камери, особено в работните помещения. Е вярно, използват се основно от собствениците да питат периодично мениджър - производство от рода на "Защо Пешо/Гошо/ИВан не е сглобявал между 15:10 и 15:20?". В момента, в който въведоха камерите имаше напуснали опитни работници точно заради подобни опасения.
* Собствен поглед към топ-мениджърите - във фирмата има няколко бойни единици, които са там от самото или почти от самото и начало. Съответно, те са велики, те са незаменими, те са безгрешни. Някои от тях са обвъзрзани помежду си с роднински връзки. Имат навика да създават интриги, да висят във фейса и да топят пред собствениците.

2. Отрицателни страни:
То май няма

Има и добри страни. Някой си докарват нещо странично.

Зад гръмкото име и обещания, стои напълно капсолована,роднинска фирма с посредствени "мениджъри". Зад лъскавата страна на ябълката/нали е "Американска"/, стои фалшива атмосфера. Ако си подлизурко ,послушко и нагаждач, имаш шанс пред ръководството.Назначават се хора с малка, или липсваща компетентност,неможещи да различат черното от бялото.Младите,умеещите бягат от ниските заплати и неудовлетвореността.Проблемите се решават като "щрауса", завират си главите и чакат да отминат.Мисленето за някои е вредно и противопоказно,важното е да са добре.
На всеки нов кандидат, препоръчвам да не си губи времето и нервите ,да подлага на съмнение гръмките обещания,защото разочарованието остава за вас, а тяхно лице,ще видите едно голямо БЕЗДУШИЕ.
БЪДЕТЕ РАЗУМНИ!

Няма отношение, няма добро заплащане, няма и бъдеще. Бягайте на далече.

Фирма мечта.

Бъдещи колеги, не се заблуждавайте от долните коментари! Искам да ви кажа, че това е едно изключително приветливо, цветно и спокойно място за работа, изпълнено с приятни емоции и поле за изява. Напомня ми на детската градина, само че с малко повече зор. Но това не трябва да ви притеснява, тъй като и от четирите ви страни сте заобиколени с колеги - мечта. Всички са дружелюбни, интелигентни и мотивирани, като цяло - хора без грешка.
В момента съм на 300 години, бих работил още толкова в тази фирма, но лекарите ми дават да живея максимум още 150.
Ако сте без работа или просто искате да смените старата, заповядайте в Ултрафлекс Корпорейшън ООД! Тук ще преоткриете себе си и ще постигнете пълна вътрешна хармония, и душевен мир.

Малка фирма с голямо заглавие!Почти американска.Шефът г-н Спасов е разбран и точен мъж,лошото е че от него почти нищо не зависи.Мениджмънта са група семейно и сексуално свързани хорица често имитиращи дейност.Фирмата реално се крепи на 10-12 точни и свести мъже на възраст 50+ които работят.Всичко се върши ръчно,всяка манипулация.Разчита се не на обучение а на придобит опит и отговорност.Работата е специфична и е доста натоварваща както физически така и психически.Организацията на производството е поверена на един комплексиран човечец без техническо образувание, който тича м/у етажите търсейки поредната липсваща част.Доста често дадени машини се бързат хората биват притискани със срокове,а после същите машини стоят с дни в очакване на износа.Често схеми и детайли се променят в движение което също създава допълнителен стрес.За работа се купуват най-евтините ръчни инструменти и е проблем тяхната замяна с истински.Като цяло организацията е хаотична типично по български.За планирането да не говорим.Безмислените дейности също не са малко.Заплащането за този труд е повече от скромно.

Отново уволнения. Несигурност.

Бих желал да дам малко допълнителна информация на читателя относно идеята която се крие зад коментара по долу от 19.06.2015 а и да отговоря на Автора на коментара.

Лично аз съм бивш служител на фирмата (работил съм повече от 5 години и видях почти всичко там) и мога да кажа, че фирмата (понеже тя ми даде само достъп до технология) ми помогна значително да израстна като инженер. В действителност всичко, което научих там, го дължа на колегите си. Те имаха търпението и желанието да отговарят на мойте въпроси и да споделят техните знания с мене. За съжаление тези хора вече ги няма и никога няма да има хора от техният потенциал в UltraflexPowerTechnologies. Читателят може би сам е забелязъл, че Автора прави отчаян опит да привлече работници, ръководството само знае, че не може да привлече добри инженери, а и предполагам че не се стери към това, които да спомогнат за добрият начин на живот на Ръководството и Собственика на фирмата. Предполагам че от последното читателят сам е заключил кое лице се крие зад прозвището Автора. Но нека да разгледаме какво каква той в защита на фирмата:

1. ...„чета мненията и виждам, че всички имат огромни очаквания“... – прощавайте но Вие не сте ли Голяма Американска Компания или това прозвище го заменихте вече. Като сте Голяма Американска Компания как човек да няма голями очаквания?

2. ...“ а повечето не предлагат кой знае колко“... – г-не да изброя ли нещата които аз и моите колеги направихме за Голямата Амерекинска Компания (Компания не звучи добре; бих желал да си позволя да ви нареча Концерн; все пак искахте да завладеете целият пазар на Induction Heating Equipment), и да спомена заплатите, които взимахме в сравнение с псевдоMenagers там?

3. ...“ опитва се да се развива и има шансове“... – щом Вие казвате аз мога само да ви пожелая успех!

4. ...“ хората който имат желание за работа и не се оплакват постоянно се вписват в екипа“... – предполагам, че подмислено имате предвид хората, които са на възраст и не могат да направят решителната крачка да напуснат фирмата Ви и просто трябва да търпят простотите на ръководството понеже пазара на работна ръка, както и Вие споделихте, е много зле в България. По нататък, значи си признавате че хората се оплакват (да не постоянно) но бъдете така добър да дадете дефиниция за постоянно. Според българскитя тълковен речник дефинцията е “ 1. Непрекъснат, неспирен. 2. Дълготраен, дългосрочен. 3. Който става, идва, явява се много често.“ Читателю вие знаете ли за фирма където има постоянни оплаквания? Аз не!

5. ...„Да има хора, който не са получавали повишение от години, но времената и средата са такива и работодателите извличат изгода от това, а ако се поставим на тяхно място бихме ли раздавали пари ей тъй, за да сме добри“... – еми нека аз да споделя кои хора не са получавали повишение (бих искал да подскажа на читателя, че Автора под повишение има предвид 3% от заплатата; все пак това е Голям Американски Концерн, който спазва Американските правила), най-вероятно тези, които не се в писват в екипа и мърморят постоянно, че заплащането им е малко и трудно свързват двата края, докато тяхната работа се увеличава бавно но славно, докато не мърморещата маса, the Managment, взимаща горе-долу добро парично възнаграждение нямащо, кой знае какви тежки задачи (освен ако Microsoft не направи пасиансите по-трудни) и селедователно не виждаща смисъл да се оплаква постоянно получава повишение. Защо!? Очеизвадно, тя, масата, не мърмори, което се харесва на собственика (на кратко Батко).

6. ...„Бил съм и в други фирми и винаги историята се повтаря“... – не мога д акоментирам на ваше място. Много колеги напуснаха UltraflexPowerTechnologies (ака Сатурн Енжинеринг) и не са се оплакали нещата да се повтарят. Възможно е Вашият да се ограничава до там, че само такива фирми Ви наемат на работа. Читателю ти в каква фирма искаш да работиш?

7. ...“ Навсякъде има хора които работят упорито и се развиват“... – така е! Но в UltraflexPowerTechnologies се развиват други екземпляри (това дали има нещо общо с вредните пестициди???).

8. ...“и такива който мрънкат и си знаят всички права, но НЕ и задълженията“... – читателю помисли си кога си мрънкал за нещо, сядал си да си прочетеш какви са ти правата и си си ги защиштавал (колко хубаво звучът старите думи! Вие как мислите Авторе). Лищно аз когато са били потъпквани!!!

Като заключение бих искал да напиша, че не работя във фирмата повече от 5 години, паричното ми възнаграждение е много по-голямо от това, което UltraflexPowerTechnologies ми даваше и човек би се седнал и замислил защо си губя времето да се „обеснявам“ и да говоря „негативи“ за фирмата. Как мислиш читателю. Какво трябва да са ти сторили за да сториш такова нещо?