ЕВРО 07 АД /img/frontend/nomap.png"

Вярно ли е, че в Пловдив затварят складовете до нова година?

Съвет !!!
Затворете тая страничка и отворете една друга лилава .
ДОКАТО ИЗБОРА Е ВСЕ ОЩЕ ВАШ.
Днес аз и много други колеги нямахме този избор утре сте вие.

Приятно доизработване.

Всеки ден, малката Мравка, пристигаше рано на работното си място и започваше да работи. Произвеждаше и беше доволна.
Шефът – Лъвът – се учудил, че мравката работи без надзор.
„Ако тя произвежда толкова без надзор, не би ли могла да произвежда повече, ако е под нечий надзор“? – замислил се той.
Така той нае една Хлебарка, която имаше голям опит като надзорник и изготвяше чудесни доклади.

Първото решение на Хлебарката бе да въведе контрол на достъпа за Мравката. След това на Хлебарката ѝ бе нужна секретарка, за да ѝ помага с изготвянето на докладите и тя нае един Паяк, който освен с архивите, се занимаваше и с контрол на телефонните разговори. Лъвът бе очарован от докладите на Хлебарката и я помоли и за графики на производството и анализ на тенденциите, за да ги представи на срещи, специално организирани за тази цел. За тази цел на Хлебарката ѝ купиха компютър, лазерен принтер и бе наета една Муха, която да ръководи отдел информатика.
Мравката, доскоро продуктивна и весела, бе отчаяна от толкова хартии и срещи, които ѝ заемаха цялото време! Лъвът стигна до заключение, че е дошъл моментът да се създаде длъжност отговорник за сектора, където работеше Мравката. Постът бе поверен на един Щурец, чието първо решение бе да закупи килим и ергономичен стол за бюрото си. Новият отговорник, Щурецът, също имаше нужда от компютър и асистентка (която взе от предната си служба), за да му помага да подготвя стратегическия план за оптимизиране на работата и да контролира бюджета за сектора, където работи Мравката, която на този етап вече не се забавляваше и с всеки изминал ден се ядосваше все повече.
По същото време Щурецът убеди Лъва за абсолютната необходимост от проучване на средата. След като проучи работната натовареност, Лъвът забеляза, че секторът на Мравката не произвеждаше вече колкото преди. Той нае един Бухал – известен консултант – да осъществи одит и да предложи решения. Бухалът изкара три месеца в офисите и направи огромен доклад, в няколко тома, със заключението: „Има много персонал в това предприятие“.

Познайте първо кого уволни Лъвът? Мравката, естествено, защото тя „проявява липса на мотивация и конфликтно поведение.

1 точка

Здравейте, казвам се Стоян Стоянов, бивш търговски представител в гр.Варна.Реших да пиша, защото въпреки коректното си отношение през почти четирите години работа в Евро 07, останах много огорчен от поведението на местната управа през последните 6-7 месеца, и бях принуден да напусна.
Бяха ми давани празни обещания за прехвърляне в друг град, за което бях попитал още началото на лятото. Бях увещаван многократно, че няма да има проблеми въпреки напускащите ми колеги търговци във Варна.
Прехвърлих семейството си, цялото с имущество и обявих жилището си за продан, след което ми беше отказано прехвърляне, защото били започнали някакви реформи за оптимизация на персонала, която няма да засегне търговците, но не можели да разкрият нова работна позиция. Уви, нищо от това, което ми говориха не се случи. Завареното ми положение, заради напуснали колеги и помощ в обучението на нови търговски представители, не беше взето под внимание.
Предвид това, че изплащам няколко кредита, и съпругата ми е в майчинство, се наложи да пътувам до Варна, и да работя за да не изпадна в невъзможност да си обслужвам разходите.
Имах възможност да виждам семейството си само за уикендите, и всеки понеделник пътувах пак обратно. Въпреки няколкото опита за разговор и намиране на решение, срещнах само активно бездействие от страна на местната управа в лицето на Симеон Симеонов и Петър Енев, а в последствие и Катрин Стоименова-HR на фирмата. След почти 3 месеца прихождане, бях принуден да напусна, понеже ми беше отказано всякакво съдействие за решаване на проблема.

До тук с личната драма, сега малко за фирмата, като цяло за кандидатите за работа.
Евро 07 АД е много стабилна организация, със сериозни ресурси и покритие. Спазват се всички законови изисквания по отношение на всичко, от КТ,през ЗЗД до Закон за движение по пътищата. По отношение на търговската политика и управление на отношенията с клиентите(понеже това ми беше работата), многократно съм изразявал критиката си,лице в лице, към хората,които трябва да са генератор на идеи в маркетинга, в ръководенето на продажбите и транспорта.
Грешките, които виждам аз са свързани с еднолични вземания на решения по проблеми касаещи цялостната дейност, които затрудняват работният процес.
Множеството процедури, бюрокращина и изместване на фокуса от търговската дейност(което всъщност е единственият начин за получаване на приходи за организацията), и наблягане на изрядно спазване точка, по точка нечии приумици, и рационализации са малка част от препятствията по пътя към идеал за модерна търговска фирма.
Основна причина за това, скромното ми мнение намира в слабата(липсата) мениджърска подготовка на повечето хора от средно и висше управленско ниво. Ниската степен на професионализъм и наблягането на "наши" и "доверени" хора, води до лоша комуникация между от различните отдели, съответно проблеми и слаби резултати.
Накрая, искрени благодарности към колегите(надявам се нямат против, че ги споменавам тук), от които се научих на принципност, професионализъм и целеустременост: Христо Костадинов, Любомир Цонев и Галин Панчев.
Успех на всички!

Привет бивши и настоящи колеги! Надявам се тайничко,някъде г-н Тодоров сега да си пие уискито и да чете тези коментари. Обичам си работата,колите са ми страст,но за жалост фирмата потъва ,бавно и сигурно. Ако г-н Тодоров не предприеме решителни и кардинални действия спрямо фирмената политика,ще загинем. Във офисите цари абсолютен ХАОС. Много стари колеги са напуснали,изгонени или съкратени. Някои от старите са абсолютни селяндури и малоумници,а за жалост това е и мнението на повечето ЧИТАВИ клиенти.Назначават се нови хора,които много бъркат,дразнят клиентите със своята некомпетентност и слабо обучение. ЕКИП...няма такова животно в тая фирма...всеки е сам за себе си ,колегиалност..нулева. Управителя на обекта ,бивш продавач,който както всеки нямащ образованието и лидерското в себе си за тази позиция ,се изживява като турбо началник. Пълен смях...В присъствието на клиенти се псува,говори на висок тон ,все едно сме на герена във селото от което идват продавачите. До тук с персонала,нека поговорим за части,наличности и работа с клиенти! Преди време нямаше нещо което да ме питат и да го няма налично в магазина,и то на поне 3/4 марки...сега ...само ITN....клиентите им писна да слагат от него и да имат рекламации,не защото не искат друго ..а просто защото няма налично различно. Държи ни факта ,че има останали лоялни клиенти на фирмата ,които ни правят обороти. Голям минус е ,че се дават отстъпки на сулю и пулю-таксиджии,военни,полицаи,автокъщи,фирми,фирми и прочее недалновидни и необоротни "клиенти". ИНТЕРКАРС..какво правят ,горепосочените не могат и да сънуват за отстъпка при тях,но за сметка на това за 3 год ни разбиха пазара, и ни спечелиха нашите клиенти именно с това ,че няма как ,крайния клиент да отиде в сервиза и да каже ,аз имам приятел ,който ми го взе от еврото с отстъпка.....е това дразни..определено. Да поговорим за липсата на персонал....2-ма в най-добрия случай на телефона и 1 продавач....и кво правим...телефоните звънят,никой не вдига..клиента се отказва и поръчва частите от ИНТЕРКАРС,Тех-Ко,Ауто-Хит и прочее...ШЕФЕ Отвори си очите,не сме 2000г,когато еврото е било почти монопол.....тук в града има 11 фирми вносители на авточасти.....като не реагираме на време и с нужното качество части ...реагират останалите 10 фирми...и те го правят доста добре,защото масово клиентите ни забравят. Надявам се никой не съм засегнал с поста си ,но това е моето виждане за положението в Евро07. И пак казвам,надявам се от някъде шефа да чете и да вземе мерки,защото още 1год ,година и малко и НЕ първи...ами и 3-ти няма да сме по оборот в БГ. Лека и спокойна нощ на всички !!!!

Г-н Тодоров лично започва обиколки по обектите...определено е усетил по цифрите какви ги надробиха пловдивските му приятели и взима нещата в свои ръце. Тук вече започва леко да ми харесва. А ако и чуе някое и друго мнение на служителите в обектите съм убеден, че администрацията в офиса ще е наполовина.
П.с. Камене, камене не спря с тези ЦИГАНСКИ номера

Във филиал "Перла" на Евро 07, в гр.Варна стават невероятни неща последните почти две години!
Най-опитните служители, със солиден търговски и управленски стаж и подготовка масово напускат и отиват в конкурентни фирми.
За тази ситуация Петър Енев, обяснява, че ние пък им крадем най-добрите кадри!
Те управители и търговци от нас,а ние шофьори от Интер карс...но щом казва, явно е така!Пълен гьон!
Камен Петков-мениджър транспорт, съсипва разноса с пазене на службичката и слухтене по цял ден, за да натрупа някоя червена точка пред Богомил. Спира курсове към къде ли не, и се чудим защо пада оборота!
Регионалният мениджър на търговците Симеон Симеонов няма представа къде са, и кои са клиентите ни! Търговските представители напускат един през друг, даже едно момче дойде и си тръгна за по-малко от месец, заради него, а Омникар го лапнаха веднага! В същото време, ходи и разправя как махнал тоя и оня, защото не ставали!
Новите търговци не получават никакво обучение, и как да ги обучи Симеон, като дори не знае как се регистрира фирма в програмата ни!
Оборотите падат постоянно, а "светата троица" протектирана от онзи малоумен простак Емил Павлов си виси на рампата, и си разказват тъпи вицове "БРАТО"!
Докато Николай Тодоров, търпи тия некадърници: ПЕТЪР ЕНЕВ, СИМЕОН СИМЕОНОВ, КАМЕН ПЕТКОВ и покровителствани от ЕМИЛ ПАВЛОВ, КРАСИМИР СТОЯНОВ и НR-ката Катрин Стоименова, нещата ще отиват на все по-зле!
Настоящ служител съм, и при първа възможност ще си сменя службата. Простотията им на тия изброените вече не се търпи!

Я, какво раздвижване имало тук !
След като изчетох мненията, не мога да се сдържа да не подкрепя хората които смятат ,че именно Емил Павлов е в дъното на всичко ! А, именно отношенията между персонала.
За мен беше учудващо, как допусна човек с над 3 години стаж във фирмата ( по онова време, не бяхме много с такъв стаж... ) да си тръгне без дори да разговаря с мен. И то по причина защото бях се изморил от неграмотно управление, неправилно зададени задачи, а често и от това, че ми търсеха резултат от непоставени задачи. :)може би , защото и той беше от тези хора, които не знаеха какви задачи да поставят !? ...не знам.
И каква беше единствената реакция - след куп протоколи за приемане и издаване на какво ли не , да се опитат да ми удържат пари от тези, които се брояха на ръка, и не се отичтаха никъде. Разчитайки, че това са пари в "сивата икономика" и няма да се оплача. Поне такива бяха разчетите на Регионалният Мениджър и Мениджър Автопарк.
Но, от друга страна, се радвам , като чета всичките тези коментари - чувствам се уверен в решението си да напусна, въпреки положените усилия, въпреки резултатите които съм показал (малко хора ще си признаят, че ремъчните шайби ги има на склад благодарение на моите усилия, ауспусите исках да ги спират от внос... редица дребни постижения).
Хора - не пишете, цялата система е гнила. Поне докато не си тръгнат "старата гвардия" на която Николай Тодоров има безрезервно доверие, независимо кой какво напише тук, или си мисли.
Вече има достатъчно чуждестранни фирми, имате имидж сред клиентите си - търсете просперитет !

Към колегата Протеже:
Колега, на въпроса ти "Що не излезнете от анонимност и поемете смело ръководството на фирмата" ти е отговорено още преди да го зададеш. Ако не си разбрал, пак ще обясня:
1.И ние сме хора от плът и кръв, съответно със семейства и разходи и треперим за доходите си. Това е простата истина. Ти ако няма от какво да се страхуваш, защо не се разкриеш кой си?
2.Не сме давали заявка, че искаме ние да управляваме ЕВРО 07. Желанието ни е да бъдем ръководени от достойни и компетентни хора. Настоящото ръководство категорично не е такова.
"„Некадърните“, които съсипаха фирмата са смели и работят "- не си сериозен с това изказване, нали? Обикалянето на Красимир Стоянов из страната не се нарича работа, а харчене на пари и съсипване на работеща клонова мрежа градена с години. А постоянното викане на Емил Павлов по хората показва едно единствено нещо - страх. Е не е може да се нарече професионално това един изпълнителен директор вика по всеки един, който му падне като чобанин. Ето на това му се вика комплексарщина. Много ми е чудно по кого ще вика, когато скоро си останат само четиримата и ти най-вероятно?! Ти явно наистина си от платените хроникьори на четворката. Преди да пишеш каквото и да е първо се съобразявай малко с тона, защото колкото и в момента да си позволяваме критика, то поне се стараем да не преминаваме определена граница, а ти директно обиждаш, което също е признак на слабост. Не се опитвай да пробутваш небивалици, защото заплатите наистина се режат постоянно, вече се и забавят, същото е и с плащането към доставчици, а персонал поголовно се съкращава навсякъде. Това са фактите и те говорят само за едно - криза и то сериозна. Така, че отговори на зададения въпрос - как така тези велики ръководители и мениджъри, подкрепяни от теб доведоха нещата дотук?

Ох ти колко си невеж колега или се правиш на такъв, всичко написано от анонимен или не, е вярно. Има дори изпуснато име, което съм убеден че скоро също ще лъсне тук, то е единственото протеже в тази фирма +/- още едно такова и Вие идеално знаете кои са те. Оценка към Вас не мога да дам, но само ще ви кажа, че съвсем ясно си личи на какви хора сте се доверили, а с интриги и да стоиш по цял ден зад бюрото да кроиш подло отношение към служителите си е много грозно, това е то протежето (за тях говоря). Работливите ще си намерят работа да така е, но защо си мислите че тези които търпят не е само временно, а всъщност определяте като мързеливи, тези форуми се четат от всички не само от служители в интерес на кой е тук да се пишат толкова грозни неща. Когато желаете някой да застане с името си тук, първо помислете Вие като цяло всички, застанахте ли с имената си пред служителите си за да обясните защо за пореден месец ги лишавате от много парични средства? Не нали. Огледайте некадърния персонал по малките обекти, премахнете го, има от къде да извлечете тази информация, фирмата не е на никой освен на този който я управлява, за да си създава Евро в Еврото, разни Меринджейни хихи ми смешно е, ако не върви работата дали вината не е в тях? Пожелавам успех и се извинявам ако съм засегнал някой освен тези който вече са се, но те така или иначе няма как вечно да стоят на сянка, слънцето се върти, а темето гори!!!