ОМЕГА 7 ЕООД /img/frontend/nomap.png"

ОМЕГА 7 ЕООД

Не бива да наричате един човек некадърник. Не е толкова лесно да се прави бизнес, да се рискува. Как може да се направи проучване на някой, във България това е невъзможно.Често пъти тези хора са не само некадърни, а и безотговорни или пък действат злоумишлено.
Предполагам, че точно такъв е случая при този пострадал човек.

Аз съм бивш фирмаджия, бивш предприемач, бивш бизнесмен, както искате, така ме наричайте, но запомнете БИВШ.
Разсипаха ме такива като този, който не е проверявал обектите на фирмата 50 дни. А и кой знае какви други каши е забъркал.
Ипотекирах апартамента си и реших да правя бизнес. Приех на работа 2 души, като тоя. Лъгаха ме, мотаха ме, а иначе парите като мои служители си прибираха.
Разбрах със закъснение, че загивам. Двамата си взигнаха чукалата, като не пропуснаха да ме обвинят, че сам съм си виновен.
Давя се, давя се от яд сега, когато пиша. Останаха ми само задължения и може би ще остана и без жилище.
ЗАЩО няма сайт за ТАКИВА и там да им пишат трите имена и всички да ги знаят? А ще отидат някъде и ще съсипят други фирми.

Чувал съм , че там си падали по "тънката част",а тука на няколко пъти го прочитам,ако половината от тово ,което е написано е вярно......говори лошо.
Чувам също и ,че било доста агресивно отношението понякога...Попадал съм на техни обяви,особено тази за секретарка-въртяха я през 2 седмици,но нали съм мъж-не се вписвам за нея.
само ще кажа ,че голямото текучество-говори за нещо гнило там.Явно не е плащането-дори и недоволните казват ,че са кориктни като работодатели,тогава явно е отношението

Не съм работил в "Омега 7", но съм в охранителния бизнес. Шокира ме това, че административен служител 50 дни не е проверявал обекти на фирмата, което му е било задължение. Трябва да съобщят името му, за да не попадне такъв при нас. Бил по СОТ. Може да е изграждал в месеца 2-3 обекта или пък 5, но явно не е имал работа и е поел проверките или е бил издигнат, незнам.
Ясно е обаче, че управителят му се е доверил, а този човек е злоупотребил с доверието му. Ако той не е уведомил шефа си, а шефът е стигнал по свои пътища до истината, просто намам думи. С подобно отношение към работата една фирма трудно би издържала.

В интерес на хората които влизат във форума с цел да научат струва ли си да кандидатстват за работа във ОМЕГА 7,аз ще се опитам да напиШа няколко неща безпристрастно:
Първо-Петър Петров няма,второ Шефа не се налива със алкохол,и никога не консумира на работното място,иначе не знам и не ме касае,трето заплати и осигуровки-получавани и внасяни на часа и датата.Отпуски-ами пробвайте се да изкарате 6 месеца та да пробвате може ли да се ползва-повечето не успяват......
Така,сега негативите-малко хора,за определящи позиции липсват такива,което предопределя и по-голямото натоварване,без съответната мотивация-парите.Смята се ,че за определаната заплата трябва да вършиш колкото се може задължения повече,които не са присъщи за съответната длъжност.Не казвайте ,че навсякъде е така-не е ,и апологетите тука са наясно.
Кученца но шефа-има,той обича да си "сътворява"по един верен човек-който следи останалите,въпреки че те не знаят а често и не подозират.Знам от факта ,че съм чувал зад гърба си неща,касаещи само личното ми свободно време и живот,споделни на определени хора.Няма колектив,обикновенно хората се сдушват двамА по двама,или карат по единично.Да си го кажем-трудно се бачка там,особено ако сте по-чуствителни или не сте малко мазохисти.Шефа е доста капризен и ако нещо му е криво-напрежението е налице,иначе когато е в настроение, е удоволствие да комуникираш с него.
Управителят не е човек с две лица,както пище в последното мнение,просто е твърде мнителен,и много избухлив,това определено стресира.Във офиса обикновенно има по една изкупителна жертва,виновна за всичко и всички,останалите не изпитват "божият "гняв, и едва ли знаят че някой обира и техните грехове.Стига се до там,че хората тайно намразват работата си след няколко месеца,вършат я на ишлеме,идват и издънките,и е въпрос на време да напуснат.Нека погледнем реално-никой няма да напусне,ако е много доволен-въпеки ,че във офиса казват друго-че са те изгонили,а аз познавам поне 5-6 човека напуснали сами и по собствено желание.Извод:Никой няма да Ви търпи капризите там,но и НИЧИИ/РАЗБИРАЙ ШЕФСКИТЕ/ КАПРИЗИ НЕ СТЕ ДЛЪЖНИ ДА ТЪРПИТЕ.Хайде по -спокойно.Интересно ми е само дали на Управителят се четат мненията изказани тука-най -вероятно ДА :)))

Последното мнение от Настоящ служител ме впечатли. Драги в началото всички са били като тебе и аз също. Само 1 факт - най-стария служител на тази фирма е с 4-5 месеца стаж. Говоря за администрацията (2-3 човека). А фирмата е на пазара от 90 те години. Че за толкова време защо 1 човек не се задържа. Отговор : Управителя е човек с 2 лица. Ти сам ще видиш. Ако си служител, а не самия него:)). Ти просто още не си го опознал - имай търпение, да минат някои други събития - отпуск и тн. А за този човек за който спомена че не е проверявал обектите 50 дни ще ти кажа - той е отговарял за СОТ-а. Физическата охрана му е била допълнително дадена от Управителя за да спести разходи по назначаване на 2 ри човек. Въпросния слуйител е работил около 1 година и половина там и не е пускан отпуск.

Настоящ служител съм на Омега 7 и нямам намерение да напускам.За 4 месеца управителят не ми е направил даже забележка.Той самият работи много и ни събира сутрин за кратко и по всяко време ако е необходимо по искане на съответния служител.Ако си гледаш работата с този шеф няма да имаш проблеми.
Например бивш колега не е проверявал дадени обекти 50 дни, въпреки че му влиза в задълженията.Естествено, че ще има проблеми, независимо кой е ръководителят.Една фирма само двама служители да има такива и ще фалира.Фирмата ни е устойчива и дори в този тежък за всички момент върви леко нагоре.
Не само заплатите и осигуровките се изплащат навреме.Омега 7 е изправен платец и към доставчици, лизингодатели, банки и т.н.Фирмата е известна с това.Омега 7 не е предоговаряла заплатите с работниците и служителите си, въпреки че много фирми го направиха.Заплатите в офиса определено са добри.По обектите обаче сме зависими от средствата, които получаваме от Възложителя.Всеки иска срещу най-ниска цена, да му се предостави най-добрата услуга.Фирмата и тук прави всичко възможно, като дава значителна част от средствата за заплати и обслужване на работните заплати като остава съвсем малка печалба.Хората разбират много добре това.Факт е, че ни се обаждат от страната да питат имаме ли обекти в техния район, или ако знаят, че имаме да питат има ли свободни места.
Наистина има дисциплина във фирмата.Недопустимо е по време на дежурство да се спи в обекта, да се употребява алкохол или да се напуска обекта.За това ни търсят клиентите.Управителят обаче изисква нарушенията да са доказани, вземат се писмени обяснения от провинилите се и решенията се вземат след обсъждане.Така, че няма кучета на шефа, които дебнат, както и не е вярно това, че шефът се наливал по цял ден с алкохол.Доколкото знам той употребява алкохол много рядко, а през работно време никога.

Познавам много добре и фирмата и нейния шеф. Фирмата е стабилна, а шефът е справедлив и почтен човек, това няма да го отрече никой, който го познава. Принципен и честен, той изисква и от останалите да си вършат работата. Определено е еродиран човек с много познания и може да се справи със всяка ситуация.

Не съжалявам ,че "ОМЕГА 7" не е част от настоящето ми,съжалявам само ,че беше част от миналото ми.Няма да коментирам нищо друго-само ще кажа , че колкото и справедлив да е един Управител, то всичко се срива ,когато е податлив на личните си настроения в работата.Успех на всички ,които се пробват там."Ореха" е костелив, и не се знае ако го счупите ,какво ще откриете......................Жалко

Администрацията на цялата фирма се състои от двама души, максимално трима, които постоянно /на 2-3 месеца/ се сменят, поради лоши трудови условия, както и няколко десетки охранители, които не са излизали никога в отпуск, понеже в тази фирма е забранен и е табу, защото "многоуважавания управител" не излиза в такъв. В изброените критерии съм се старал да съм максимално точен. Управителя вика и се нервира от проблеми в неговия личен живот, нямащи нищо общо с работата. Глобяват се охранители поголовно за щяло и нещяло с огромни глоби. С две думи - далече от там, за каквато и позиция да кандидатствате. От мен успех.