Хюлет-Пакард България ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Район р-н Младост, УЛ.ОКОЛОВРЪСТЕН ПЪТ", 258"&markers=София,Район р-н Младост, УЛ.ОКОЛОВРЪСТЕН ПЪТ", 258"

Хюлет-Пакард България ЕООД

Привет на всички :)
Виждам много мнения, но нищо близко до това което ме интересува.
Търсят ли счетоводители в HP. Някой може ли да ме осветли по въпроса?
Има ли позиции свързани с тази материя и как е работата в тези екипи?

Я да видим.
Работила съм за тази компания.

1. Процес по наемане. Въоръжете се с адско търпение. ЧР-те не са Ви приятели и в обши линии са кеърлес. Може да минете целия процес интервюта по телефона, тестове, интервю с шефа с техническа насоченост и накря пак да не Ви се обадят. Голям им е обема на работа, всеки иска да HP-ър в днешно време. Но и Яйчарките не си дават много монго зор. Може да отнеме 2-3 до 4 месеца целия процес.
Още за тези: Яко е във фирмата да има правила, но те не важат за ХР-а. те могат да носят къси поли, да ходят без баджове и т.н. Е всеки отговаря за себе си. А това зависи от прекия ти ръководител и неговите виждания.

2. Важно е да се харесате на шефа по време на интервюто, но и в последствие.  Моята шефка, ако не и се мазниш и не доносничиш с/у другите - ами няма как да останеш там. Конкюжън: Хубава работа ама български мениджмънт...

3. Колегите. Като на всякъде. Има и свестни хора има и мършави крави и кози и овце. Има интелигентни, лоялни, етични хора, но са малко... болшинството - селяни, гладни, борещи се на всяка цена да останат в Софията и да си вземат голямата заплата, минават през трупове. Така, че имайте си едно на ум. Ще Ви гледат, какво говорите, какво правите, и т.н. и не няма да го запазят за себе си в никакъв случай. Нали тр да се хвалат на село, че вземат две средни раб заплати... ;) Мъжките к* (каки де) са повече от женските.

4 Привилегии: Паркинг, доп здравно осигуряване, намелния в някой магазини, ваучери за храна, безплатни мед прегледи веднъж годишно. - Няма забележки и пропоръки.

5. Работа. Е тука е, както си го направиш. Или ще бачкаш за да изкараш 2 ФТЕ-та (демек заплатата и на колегата, който цял ден браузи нета или на колежката дето цял ден се задява с дъртаци или колеги от друг отдел пак в нета). Или ще си френдито с шефеско, ще и се мазниш и ще си в позицията на първите - дето бачкат 2-те ФТЕ-та.
6. Фирмена сигурност - от теб зависи - как си с шефа/ката викаш? На първата си позиция (от която нямаш право да мърдаш година и половина) винаги е зле - ами трай бабо за хубост. Търпи, запознай се с хора и с организацията, намери си по-як екип и позиция и СЕ МАХАЙ от гадната шефка или шеф. Така е - питай когото искаш. Не преди това, че тогава ще те махнат ;)

7. Заплата. Ако стигнеш до оферта и ти се обади кака с оферта - надуй с 50 - 75 евро поне. (Ако не знаеш, каква е стандартната за екипа и компанията). А, бтв това чисълце е Брутно. Да бе, до сега на всякаде са ти казвали чисто, ама не и тук. Брутно е и няма да ти го кажат. Длъжен си да знаеш! Да няма после разочарования от типа: - ама аз не знаех, не ми казаха, не видях, не чух, не разбрах. Едно време взимаха доби заплати, ама тия с 5000-те хиляди отдавна ги думнаха, че са неудобни и най-вече скъпи и сега работят колегите им за няколко пъти по-малко. Така е първия или печели или губи, както на всякъде... Дават ви я ВИНАГИ на време. Ако 25-ти се пада събота, заплатат идва още предния ден - на 24-ти. Перфектни са в това отношение поне.
8. Работна среда - Работа в Кюбикъл. По-широки от тези на Софика. Аз не се дразнех от работата в кюбикъл, но ако не ти понася - бягай. Климатика е малко борба. На едни им е топло, на други студено. Прашно е. Мокетите ги чистят, но не качесвено. Климатика също. Ако си алергичн към прах, няма да ти допадне. Мониторите са ок - доста по-добри от на  Це 3 И. Колегите не са лоши, но са клюкари и доносници. Иначе са млади хора и пада смях често. Средата зависи от шефката/шефът и поне при нас не беше добра. Както се казва къмпетитив - АКА. приеби другарче. Напрегнато е, но не е като в Софика - не ти броят минутките за тоалета и кога излизаш до магазина. Пак зависи от екипа. Предполагам е нормално да не закъсняваш често за работа поне.  Ако си Адеко и си деливъри - преди да мине догина и половина не си прави илюзии за прехвърлянки. Това е. Много са го минали този път преди тебе, едно 2000 човека поне. Ако си Адеко от GSD, няма филм като прехвърляне, освен ако не харесваш да ядеш топло месеце с вино късно вечер или не се те спуснат от виско.
Бонуси - Доста разлини от 0 до няколко заплати. Зависи кой екип, кой шеф, кое кейпъбилити и т.н. Първата година ЗАБРАВИ за такъв ;) А, ама ти си от Адеко преди това. А, ама адеко не е Хейч Пи. Нов си за тази компания. АМа аз пак тука седях, пак това правих, пак ти ми беше шефка. Ааааа не, нов си за компанията!
От изброените ХП, Адеко, Софика, Це3И, Сименс Май най-добре в ППД.
Успех с Д Хейч Пи Уей ака Дъ Бългериън Хейч Пи Уей.

Здравейте, имам въпрос за Хиулит пакард? Поканен съм на второ интервю другата седмица с мениджъри от Англия. Кандидатствам за позицията business proposals writer. Някой може ли да ми каже мнението си за работата там - условия, заплата, колеги, атмосфера? Благодаря

Здравейте, искам да попитам какво мислите за длъжността  Graduate Technical Solutions Consultant в HP , и какво е заплащането ?

Здравейте ,
ако има кой да посдели малко инфо за Network Administrator. Какви са им изискванията към кандидатите ( от гледна точка стаж и сертификати минимум ) , ако е удобно и малко ориентировъчно инфо за заплатите. От доста време имат активна обява ,че търсят хора за тази позция и това ме кара да се чудя дали самата работа е кофти точно в ХП или парите са малко. Така ,че ако някой би ме просветил ще съм много благодарен защото и аз активно си търся работа като junior/network administrator
и Весели празници!

Бихте ли споделили някакви мнения за HP ACADEMY. Някакви обяснения или мнения ???? Благодаря предваително.

Здравейте, дали може да споделите какво точно представлява HP Academy?

Нелепи са обвиненият!
Наблюдавам какво се случва, нито дума от обвиненията не е вярна! НА КРИВАТА РАКЕТА, КОСМЪТ Й КРИВ!

Тони, само да ти обясня - това на което душици като теб са благодарни - навременно и точно заплащане е задължение на работодателя!
Както е твое задължение да отидеш и да си свършиш работата, така работодателя е длъжен да ти плати точно и навреме. И докато в България има хора, които са с такова робско  мислене да е благодарен за нещо, което е ангажимент на другата страна нещата няма да вървят.
Можеш да благодариш например за това, че бонуса ти е по - висок от този на другите, можеш да благодариш, че имаш бонус, а някой няма, или че имаш 13 заплата, или каквото и да е , което не е записано в договора. Колкото до мненията на незапознатите, повярвай ми че в тях има много повече истина, отколкото в хвалебствия като твоите.

Миналата година кандидатствах за позиция в ИТ отдела, препоръчаха ме и получих писмо, че съм препоръчана и скоро ще ми се обадят. Така и не се обадиха, въпреки, че съм препоръчана. Разбрах, че след около 2 месеца са дали позицията на Софика, където ти режат половината от заплата, за да може да просъществуват и те. Една и съща позиция в HP я въртят няколко месеца. Безотговорни. Там се влиза само със здрави връзки, има специалисти дето са ги размотавали, загубили са им време по интервюта и накрая са им казвали, че са си намерили някой за позицията или изобщо не пишат дали ще Ви наемат. HR са доста неориентирани. Преди да кандидатствате там си хванете здрави връзки или някой чичо...