Прокредит Банк България /img/frontend/nomap.png"

Прокредит Банк България

Преди 2 дни бях на интервю в тази банка, не бях чела мнения. Оказва се, че всичко написано от хората преди мен изглежда правдоподобно. Преминах теста по "Математика и логика" и ми се обадиха за дискусията по 2 теми. Оказа се, че за съответната позиция само аз съм от съответния град, участвах активно в дискусията и в крайна сметка не ме допуснаха до следващото интервю, като ми дадоха някакво стандартно извинение. Определено интервюиращите разиграваха някаква сценка, но в крайна сметка разбрах, че всичко се случва за отчитане на дейност и най- вероятно усвояване на Еврофондове. Те дори се похвалиха, че тяхната банка се храни от Еврофондове. Хубавото в пътуването ми до София беше, че видях роднини и приятели, но определено метеорологичните условия не бяха особено благоприятни. Разкараха ме от единия край на България в най- суденото и снеговито време с користна цел, това ме разочарова и огорчи, почувствах се унижена. Клиент съм на банката от много години, но това ме кара да прекратя взаимоотношенията си с тях и да преместя парите си в друга банка. Ако някой друг има намерение да кандидатства за работа в Прокредит, най- добре е да не го прави или да няма никакви очаквания.

Хехе колега, значи да не ме е яд толкова, че не преминах теста :)))) А би ли споделил на какви теми бяха дискусиите, от чисто любопитство се интересувам? Благодаря :)

Пълна пародия са така наречените "етапи за подбор на служители". Успешно издържах изпита по математика(и то с доста висока оценка) и след това се започна веселата част, която сякаш повтаряше познат сценарий от написаното по-рано от други кандидати. Отново-"доброто", "лошото ченге" и полузаспалият трети елемент от комисията. Отново неоригинално повтарящи се доводи за ненаемането ти и хоп.......най-голямата изненада, позициите, за които ние бяхме "подбирани" почти цял ден и почти от цялата страна, се оказа, че още на по-следващия ден са отново свободни. И тук идва логичният въпрос:"От толкова много кандидати как никой не се оказа достоен за  тази банка, или просто никой не е имал намерение да ни наема, или просто поводът да ни съберат е доста по-различен?!" Май доста понамирисва цялата история, а и върхът на всичко беше, че разкараха една камара хора от цялата страна при тези метеорологични условия, направо престъпление. Ако имате работа в София, използвайте поводът да си я свършите, те ще Ви платят пътя, но ако искате да си намерите истинска работа и да отидете на реално интервю, просто пробвайте на друго място!!!

Здравейте :) Скоро бях на теста по математика и логика в София, за съжаление  не преминах нататък. Задачите в известна степен се различаваха от примерните в сайта на банката, от предишни кандидати бях чула, че при тях били почти идентични - въпрос на късмет. Самитезадачи не са толкова трудни (16 на брой) и предполагам че всеки кандидат, разполагащ с времето и спокойствието си би ги решил. При мен притеснението изигра лоша шега и не успях да се справя със всичко на време. Съвсем малко не ми достигна, за да премина искните 65%, но вината си е моя. Моят съвет е - бъдете много концентрирани, не се притеснявайте и работете бързо :) Успех на всички.
п.с. Момичетата от HR отдела се държаха много добре, не се създава излишно напрежение.

Разгледах написаното дотук, не звучи обнадеждаващо, но все пак за какво заплащане става дума, ако някой има актуална иформация ще едобре да сподели.

Относно мнението на задачко,да определено служителките в човешки ресурси не си разбират от работата и използват така познатите заучени фрази....не исках да го споменавам,но мен лично ме принудиха да напусна тъй като им бях неудобна.Не си мълчах за нередностите които стават,но се радвам че поне някой от колегите успяха да ги осъдят и да си получат обезщетенията....аз така и не си потърсих правата,което e в мой минус.ХОРА НЕ КАНДИДАТСТВАЙТЕ  В ТАЗИ БАНКА!!!!ЩЕ СРЕЩНЕТЕ САМО ЛИЦЕМЕРИЕ,А ДА НЕ ГОВОРИМ ЧЕ ТАМ ТЕ ОБРАБОТВАТ(АКО ИМ ПОЗВОЛИШ)ВСЕ ЕДНО СИ В СЕКТА!МНОГО КАДЪРНИ ХОРА СИ ТРЪГНАХА,УВОЛНИХА,ИЗГОНИХА ПО ПОЗОРЕН НАЧИН.Имах колежка,която беше бременна и не и позволяваха да закусва,защото възпрепятствала процеса на работа!За какво говорим!!Сами си правете изводи къде и за какви хора ще работите...доброто отношение е било едно време в началото... сега има само гърч,унижение,обиди....а заплатите!!!!!!!Чистачките са с по високи!!!!!!!!!!!!

Политиката на ПроКредит Банк за подбор на персонал е смесица от крайно елементарно феодално интегриране, скрито зад единствено теоретични идеи и визия, както и твърде плахи опити за приобщаване и интегриране на истински професионалисти. В банката се насърчава подбора на нискоквалифициран или изобщо неквалифициран персонал, тъй като лесно се манипулира, лесно се подбира, няма претенции, високи изисквания и очаквания от работодателя, като на всичкото отгоре институцията по този начин може да си припише и мнима социална отговорност. Всъщност истинските професиналисти изобщо не са се и запътили към банката, тъй тя не може да ги задържи с нищо, далче не говоря само за заплащане. По този начин Прокредит просто "отглежда" квалифициран персонал за другите банки. Рано или късно всеки човек с амбиции и желание да се развива напуска, а когато това е кадър от средния или висш мениджмънт(около 15 от всички служители :) ) настъпва паника, тъй като нито няма с какво да се привлече качествен заместник, а читави вътрешни хора почти не са останали, съответно се правят безумни делегирания, обединения и тем подобни. Текущия персонал периодично се изтощава и демотивира чрез безполезни изпити по математика, счетоводство и др. предмети от университета които са задължителни за всички - от шофьорите до самите счетоводители. Същевременно почти не се извършват специализирани вътрешни обучения, а външните такива са табу. Получава се ситуация, при която кредитен анализатор не е чувал за CFA, но пък банката отделя огромен ресурс да го обучи и изпита по математика за материал 6-7 клас. Като цяло няма абсолютно никакви социални придобивки, а ако споменете нещо за повече от 12 заплати и бонуси ще ви погледнат все едно сте извънземен. Отдавна не работя там, но доколкото знам увеличения на заплати не е имало от почти четири години. Възможностите за кариера вече са нищожни, за разлика от първите няколко години на банката, когато за 2-3 години можеше да се премине към следващото стъпало. В момента има експерти и като цяло хора заемащи една и съща длъжност от 7-8 години без никакво развитие. Както и да е, бих могла да напиша доста повече, но няма смисъл. Ако сте се насочили към банковата сфера и нямате опит, без да се замисляте отидете за 2-3 години в ПроКредит, после ще ви лапнат като топъл хляб и ще придобиете необходимия опит за истинска работа. Успех!

ето защо като кандидатстваш по обява от сайта се иска да си напишеш ЕГН-то адрес и т.н. за да могат да си усвоят фондовете. Но се питам няма ли начин да се обяви и докладва някъдр за действията им и да се подаде оплакване? защото всеки се оплаква, трябва да се действа срещу несправедливостта!

Само две думи мога да кажа: БЕЗКРАЙНО РАЗОЧАРОВАН .

Жалко за добрата визия на банката.

В момента ми се случва същото като на кандидатката от Казанлък.След два месеца подадени документи и повторното обявяване на същата работна позициия от ПроКредитбанк ми се обаждат да направят телефонното интервю.Минах го успешно/явно/, защото ми казаха да се явя на теста по математика и логика в ЦУ на банката.След прочетеното по-долу обаче се чудя дали въобще да ходя, защото едно ходене до София е свързано не само с транспортни разходи, но и с хотел, защото не мога да бъда 9,30 в офиса.И не се знае колко ще се проточи прословутото събеседване по 2 теми. А доколкото разбирам индивидуалното интервю е в друг ден. Ходила съм на интервюта в други банки, но те се провеждат в града, в който е обявеното свободно работно място и второ теста е свързан с банковата и счетоводна култура, която имаш, а не да решаваш задачи с дроби.Имам предложение: ПроКредитбанк да въведат тест и по български език и литература, поне да знаем че се явяваме на матура за средно образование.Така току що завършилите могат да не учат висше образование, а направо да си търсят работа в банката.А това какво значи банкова гаранция , акредитив, БИСЕРА, РИНГС и др. подобни понятия да ги оставят за по-късно. А това как се усвояват пари от еврофондове ми е пределно ясно, защото съм го правила 5 години.Ако всички тези интервюта целят това няма смисъл да бия път до София.Всичко намирисва на "Иди ми-Дойди ми".