ING /img/frontend/nomap.png"

Какво да ви кажа..потърпевшите сме много! Почти няма някой от бившите ми колеги, който да не е преследван за пари от ING и тормозен от тази агенция ЕОС! Звънят в събота с 8 сутринта, а когато им се иска някаква справка на хартия спират да звънят за няколко месеца и пак започват...нямам думи!!! Предлагам да направиме някакво събиране и да се консултираме с адвокат, защото до колкото знам няма хора,които са си платили задълженията към ING! Ако им беше толкова железен договора до сега да са си взели парите 100 пъти.

Аз също сега си понасям последствията от работата си в ING,всеки ден ми се обаждат,за да ми искат пари за договори от преди 3 год.Разбира се за не мога знам какво се е случило с клиентите и кога реално са прекратили договорите,но се получава така,че клиентите си губят парите за тези год,аз трябва да си върна комисиона и какво се получава,печалба на 200%......не си губете времето с тази фирма.......
Аз сега трчбва да се съдя с тях ;(

ВЪЗМУТЕНА СЪМ!УЖАС!ТАКЪВ ТОРМОЗ И НАХАЛСТВО ОТ СТРАНА НА ТАЗИ КОМПАНИЯ НЕ БЯХ ОЧАКВАЛА!БИВШ МЕНИДЖЪР СЪМ ОТ "ING LIFE" !!!
Напуснах преди година и половина ,разделихме се по живо по здраво и сега започва невероятното!!!Изумена съм!Искат да им връщам пари ,по договора който бяхме сключили!Обаче ...По телефона!Наели са финансова къща ,която тормози хората по телефона без да имат или да съм получила някакъв документ,който да удостоверява това или да уточнява точно за каква сума иде реч!!!Не е спазен никакъв ред на цивилизовано и законно основание на претенциите им! Дори на съседите са ми звъняли на дом. тел.да питат за мен и т.н.! За мен това  е грубо погазване на правата ми и жив тормоз! Много колеги се оплакват  и внай скоро време ще предприемем  законови мерки срещу тях!!!Нещата няма да останат така ,вече има подписки от колеги във Варна! Това ще бъде изнесено и в медийното пространство и до  съответните  институции !!!Хора не си затваряйте очите и не се оставяйте да ви мачкат по този начин!

Самият факт, че точно в тази агенция работят Топ-консулатантът на компанията, и член на кръгла маса и Топ-мениджъра агенция, а покрай тях работят най-добрите и винаги влизащи в челните места консултанти си мисля, че това е мястото, със сигурност всеки, който иска и може, ще успее, но и този който иска, но няма възможност също би успял стига да е упорит и да има желание да се труди. Всеки се е сблъсквал с лапснали договори, но това не винаги зависи само от нас, но в крайна сметка, ако консултантът е бил достатъчно на ниво, тези лапсове, ще бъдат незначително малко, а дали и как се работи в ЦУ незная, но при всички положения препоръчвам ING за работа и по-специално точно тази Агенция "С...ка" в София, тук са най-добрите от най-добрите, дерзайте и заповядайте при нас и като консултанти и като клиенти, тук се работи професионално и се държи много точвно на това.

Така както гледам Госпожицата която е текущ служител на компанията е много доволна но пише "иа" вместо "я" което не говори много добре за нея.Компанията май нещо си намирисва

Здравейте!
Изчетох всички коментари и реших да споделя и моето мнение тук.
Като бивш вече консултант на Компанията, считам за редно да използвам тази трибуна и да предупредя всички ентусиасти желаещи да се занимават с животозастрахователен бизнес, че това не е тяхната Институция побългарена до неузнаваемост.
1. Сключва се договор тип граждански, в който консултанта освен задължения друго като права няма.
2. В размера на комисионите , които на пръв поглед са убийствено високи има заложен капан, а именно започва възстановяването им още на първата година от спиране на плащането на премиите по договора с чийто посредничество е сключен.
Забележете обаче, че има едно голямо противоречие на изикванията за изплащане респективно възстановяване на комисионните  с това на Общите условия в раздела, в който се засяга възникване на правото за откупна стойност от страна на клиента.
3.Абсолютно е недопустимо преотстъпването на личните данни на трети лица съгласно глава 6 от ЗЗЛД.
4.Съгласно ГПК, погасяването на задължения е с 3 годишен давностен срок от дата на възникване на задължението. Всички други условия, така описани в индивидуалният договор за посредничество е в разрез с Българското законодателство.
Уважаемо ръководство на ING - България,
Спрете да упражнявате натиск върху вече излязли от структурите хора, под предрог че имат задължения към Вас. Обърнете внимание на бузумните и безсмислени текстове, които сте  записали  като условия за сътрудничество с Компанията , защото те са в сериозно противоречие както с Вашите вътрешни условия, така и с Законите на РБългария.
Препоръчвам Ви да спазвате и ЗЗЛД, защото в противен случай всеки един от нас, на когото сте преотстъпили същите на трети лица се преследва от Закона като престъпно деяние.
И не на последно място , но с това ще завърша- спрете да се гаврите с имиджа на една иначе стройна и доказала себе си в годините Компания. Ако не сте вещи и не следвате истинските принципи на Институцията, желателно е да си подадете оставките, защото това е правилният начин да излезете с достойнство от управлението.

Ехо реалистичния! Как по-точно разбираш успеха в тази компания?!. Аз съм един от малкото успели от  обява за работа за консултант без нито един познат в тази фирма да се задържа 4 години и да имам някаква кариера в този период. За всякаква позиция със заплата са необходими ВРЪЗКИ. В тази иначе холандска компания цари българщината в негативния смисъл. Има примери от шофьор директно станал супервайзор в ING!!! Хората тук на високи позиции оцеляват НЕ заради знанията и възможностите си! Като цяло схемата за ограбване на труда работи перфектно при целия търговски екип, който всъщност изкрва заплатите на връзкарите горе, които не са никак малки.

До всички, които явно не са си чели договора, не им е било проведено правилно обучение и не са наясно с някои чисто правни аспекти в професията.
За първата категория, в договора изрично е написано какво дължите и как, при положение, че вашите "лоялни" клиенти спрат да бъдат такива, така, че не ревете излишно, всичко е изписано черно на бяло и ако не сте го прочели и обсъдили с вашите мениджъри си е ваш проблем не на компанията.
За втората категория мрънкащи, ми то процеса е двустранен, все пак никой и за нищо не е отказал помощ, ако нещо не е яно.
Третата категория: За да извършвате тази дейност е нужно да имате лиценз да я извършвате, просто законодателно изискване на КФН, не може без да сте го придобили този лиценз (който се полуава еднократно като финансово-застрахователни консултанти) изведнъж да скочите на мениджърска позиция, а относно това, че работите на граждански договор, ми проучете внимателно каква е вашата роля, основата ваша роля е да сте представители на компанията и в този ред на мисли в търговският закон ясно е напесано, че ще щом изпълнявате представителна дейност тази дейност е на комисонни начала и съответно е на граждански договор, за гъвкавостта, ми вие си определяте още в началото какво искате да постигнете и си правите ясни планове как можете да го постигнете, съответно би следвало да ви е обяснено, как стоят нещата и с преминаването към трудов договор в компанията и през какви етапи на трябва да сте минали. Това е от мен.
ЛИЧНОТО МИ МНЕНИЕ Е, ЧЕ ТОВА Е КОМПАНИЯ ЗА АМБИЦИОЗНИ ХОРА И АКО СТЕ ДОСТАТЪЧНО УПОРИТИ И ЦЕЛЕНАСОЧЕНИ И ЗНАЕЩИ КАК ДА СИ ПРЕСЛЕДВАТЕ ЦЕЛИ ЩЕ УСПЕЕТЕ.

Кажете все пак нещо а работата в централния офис? Заплати-размер? Натоварване?

Здравейте и от мен- още една опарена от ING. Доколкото четох тук и в други форуми, не съм единствената, от която ING се опитва да вземе пари от изплатени вече комисионни. Има и случай , в които са дадени данните на бившите служители на фирма събираща задължения ,което е подсъдимо ,защото нямат право да предоставят личните ни данни, съществува също и закон за 3 годишна давност на длъжниците ,според които задължението отпада след 3 години. Изобщо цялата работа много намирисва на рекет и на неоснователни искания. На мен ми се обади г-жа Йорданова така се представи и ми каза, че трябва да внеса сума за около 150 лв. в рамките на 5 работни дни, понеже съм имала клиент ,които е спрял да плаща вноските си затова трябвало да върна комисионната,изпрати ми СМС с банковата сметка, което много ме усъмни,понеже нямах изпратено писмо ,а по принцип пращаха писма за щяло и нещяло. Реших да не изпращам никакви пари! Обадиха ми се пак след 1 месец да ме питат защо не съм превела сумата. Обясних ,че няма да платя нищо докато не получа писмо от компанията, в което е обяснено задължението, с банкова сметка, сума , подпис и печат. Обещаха да ми изпратят те иначе били пратили 2 пъти ,но аз не съм ги получила, съобщих им новият си адрес , но и до сега не съм получила писмо, това обаче не означава ,че не ми се обадиха пак. Този път госпожата беше доста по-нелюбезна и каза че не може да ми изпратят писмо можело СМС или на E-mail ,аз отново отказах и казах ,че искам документ насреща, при което тя много заканително ми каза ,че щяла съм да получа документ от съдия изпълнител! Можело да проверя банковата сметка в банката ако не вярвам ,че е на ING! Много несериозно от страна на една толкова сериозна компания! Та предлагам драги бивши колеги, притиснати от тази сериозна европейска компания , рекетирани и заплашвани от нея, предлагам да се организираме и да се обърнем към "Господари на ефира" или друго предаване ,което се занимава с разследваща журналистика и в края на краищата да се обърнем към адвокат! Оставям имейл , на който да пишат всички ,които са съгласни да се борим за правата си! E-mail: [email protected]