ING /img/frontend/nomap.png"

Здравейте!
Моля някой, който е бил преследван за връщане на негативни комисиони от ING или дружеството за принудително събиране на вземания, да сподели своя опит! Снощи получих такова обаждане, в което ми се обясни как трябва да върна над 700 лв и ми беше изпратен sms с банкова сметка. Знаех за възстановяването на комисионата, ако клиент се откаже от плащане по договора си, но... след 3 години да ми звънят... и едва ли не заплашват...
Моля тези бивши служители на ING ,които са били подложени на това, да ме насочат какво да правя...
Възможно ли е да бъде избегнато връщането на тези пари?! Колко точно е труден и дълъг пътят,по който да се постигне това? Смятам, че това изискване е незаконосъобразно и неправомерно.Излишно е да споменавам колко точно ми е притеснено.Само мога да подозирам колко от Вас са били подложени на този тормоз.
Благодаря Ви предварително!

Тъй като мисля да почвам работа,в тази фирма искам да знам как стой това с връщането на пари.Подсъдимо ли е това ако не се върнат парите.

Ако сте амбициозни и имате качества, това е мястото да ги развиете, но до тук. Ръководството на компанията цитирам"няма нужда от амбициозни хора".
Страх от вземане на решения и изключително некоректни.
Идеално място да се обучите как да управлявате собствен бизнес. При това безплатно и то на най-добро ниво.
Успех!

До Теодора Иванова, ако условията които ти предлагат те удовлетворяват, не се колебай, ще натрупаш опит, колегите са отзивчиви и съдействат за всичко, което е голяма рядкост за която и да е компания. Ако съм закъсняла с отговора успех

Здравейте! Изчетох всичко до момента и останах с доста негативно мнение. Преди 2 дни бях поканена на интервю от въпросната фирма за позиция. "Технически сътрудник, обслужване на клиенти и търговска структура". Условията, които ми бяха обяснени звучаха доста добре - твърда заплата, работата е свързана с обработване на документи и администрация, нямаш таргет, заплатата не е 2000 лева, както беше споменал някой от застрахователните агенти по доло, но е такава каквато мен ме устройва. Та искам да попитам има ли някой, който е работил на тази позиция, доволен ли е и мога ли да вярвам на условията, които са ми представени? Благодаря предварително за отговорите!

Здравейте,много внимателно се зачетох в това което е изписано из страниците на този форум.Поводът да се включа е ,че представата изключително много се изкривява и това е факт.Причината може би е че има много малко мнения на служители които наистина работят.Незнам от къде да започна да коментирам,истината е може би някъде по средата.Да за парите които наистина се връщат...Факт,но е факт и че сте ги взели  преди това и то накуп.Факт е обаче че ако добре си свършиш работата....не само не се връща нищо а и бонус може да получиш...Тук се пише за контакти които се ползват и след това консултанта се оставя да се справя сам....Ами Прочетете внимателно и се замислете....Да възможно е и да има подобни случаи,както се казва при всяко стадо си има черна ....и така нататък.Много се отпуснах  ще обобща...Компанията инвистира страшно много във вашето обучение,дава ви възможност да си свършите идеално работата...подкрепя ви когато  е нужно,от вас се иска само да имате желание да се обучите.Не съм съгласен че качеството на обслужване е лошо,имаме страшно доволни клиенти.....Не мога да се съглася и с връщането на комисион.....да случва се понякога ,но по скоро е инцидент...Та има агенции с порфейл...над 80 %   от всички договори...всеки може да си направи сметка какво се е върнало...
Изписах доста  тук...успех на всички ако някой иска повече инфо...тук съм има форма за контак...

Застраховката ми е прехвърлена за обслужване към някаква жена в офис"Дупница", която ме търси настоятелно  ежедневно преди около 2 месеца, за да ми прехвърля пенсионния фонд.И толкова:)
Скоро ми звъни отново, представя ми се "Веси от ай ен джи", за да ми каже, че застраховката  ми е застрашена. С другата агентка се работеше чудесно-прескочех ли датата ми се обаждаше и така месеци наред.
Е? От тук разбрах че комисиони се връщат от бившите агенти, назначават се някакви нови"агенти" да ни следят договорите. То така цялата работа намирисва в стил "хем вълкът сит,хем агнето цяло".
И седя  си , и се чудя-"Веси от ей ен джи" защо ли не ме търси извън пенсионното прехвърляне. Сигурно за да върне някой получената от "Ай ен джи" заплата, а аз по-късно да си платя закъснението по застраховката.
Тц,Тц,Тц!Пази Боже клиент да прогледне

Здравейте, какво предприехте за връщане на отрицателни комисиони?

Здравейте,пиша поредния коментар по повод работата в ING.В световен мащаб компанията е наистина много добра а работа.Изчетох всички предишни от първия до последния.Повечето от написаното е самата истина.Но всички пропускт едно много важно нещо,за което никой от по-старите кадри не пише,а именно:
   Има няколко калпави малки"Шефчета" -някои от тях бивши шофьорчета!!? в централно уравление,които са оставени на воля да властват и да си разиграват коня както им е угодно ,откакто няма истински търговски директор.Но главния проблем ВИНАГИ Е БИЛ г-н НИКОЛАЙ СТОЙКОВ-заради лични интереси той умишлено държи в централата хора,които нямат представа как да си свършат работата,понеже изобщо не са за там..и от време на време е необходим БУШОН ,който да служи за оправдание пред холандците в Амстердам.Докато г-н Стойков е CEO,нещата могат само да се влошават..за огромно мое съжаление.
Успех на всички които имат сили да продължат работа,въпреки всички неправди и лошо отнощение на компанията къмбившитеси служители.

Немога да повярвам на това,което пише тук ....За негативните комисиони .... Хора, то това си го пише в договорите. От 3 г работя в компанията и не съм върнала и лев. Смятам, че като се продава с акъл и се обслужват клиентите добре няма да връщаш пари. Масовата практика от личният ми опит е, че се продава на емоционално ниво, придимно на хора, които са ни много близки и много задължени. Що се отнася до мениджърските позиции, те по-скоро се "раздават" по лична симпатия, но в редки случаи .. и по заслуги. ... Хората, които тепърва кандидатстват за позицията "Мениджър екип", трябва да знаят, че никой няма да им даде "даром" готов екип и твърда заплата, само защото са кандидатствали, за тази позиция.