Агенция за социално подпомагане /img/frontend/nomap.png"

Агенция за социално подпомагане

Много работа смешно заплащане като се вземе в предвид, че социалния работник е едно кошче за душевни отпадъци. Всички проблеми в целия град трябва да реши като в същото време спазва закони, правилници, указания. Може ли за 400 лв. заплата да съчувстваш на всички и да бъдеш любезен като ние социалните работници не можем да се покрие жизнено важните потребности.

Само мога да кажа едно-съжалявам хората които работят там тъй като се сблъскват с какви ли не хора ,проблеми а заплатите им не са реални.Би трябвало да са по високи,за да знаят закакво работят

Какво да ви кажа няма промяна в АСП,все си е същото койтои да е новия министър ,изпълнителен директори т.н.

Супер е , ако сменят повечето от законите ще е по добре ,а също и увеличение на мизерните заплати в асп

Много е хубаво в социалната сфера-просто нямам думи!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Не е правилно,относно получаването на детскипо чл.7 от ЗСПД ТЪЙ КАТО ИЗЛИЗА ЧЕ ЛИЦАТА КОИТО ИМАТ ФИРМИ,СВОЙ БИЗНЕС-ПОЛУЧАВАТ ДЕТСКИ, А И УЖ САМОТНИТЕ МАЙКИ, А ЛИЦАТА В ДЪРЖАВНАТА АДМИНИСТРАЦИЯ  НЕ МОГАТ ПОЛУЧАВАТ ДЕТСКИ ТЪЙ КАТО НАДХВЪРЛЯТ350 ЛВ. НА ЧЛЕН ОТ СЕМ.НАПРАВЕНО Е ЗА БИЗНЕСМЕНИТЕ А  НЕ ЗА ОБИКНОВЕНИТЕ -БЕДНИ ХОРА С НИСКИ ЗАПЛАТИ.Според мен трябва да се смени този закон по ЗСПД Т.Е ПРАВОТО Е ЗА ДЕТЕТО КАКЪВ Е ТОЗИ НОРМАТИВ.ДЕТКСИТЕ СИ ВЗИМАТ БИЗНЕСМЕНИТЕ ТЪЙ КАТО СИ УКРИВАТ ДОХОДИТЕ

заплатата не голяма, основната е 450лв., но чисти получаваме мужду 330 и 390лв. в зависимост от класа. не смятам, че заплащането е адекватно и достатъчно за работата, която вършим. постоянно ни товарят, постоанно преработваме молби и заповеди по-няколко пъти. да не говорим, че живеем в трудни времена и трябва да изслушваме проблемите на всички посещаващи дирекцията за безпаричието и болежките им и т.н превърнали сме се в кошче за душевни отпадъци, всеки който мине край нас излее помията си и си отива. а за законите които прилагаме да не говорим-по единия са самотни родители и получават детски по другия имат мъж, който не е припознал децата и търсим доходите му за да определим правото на подпомагане на семейството.сами ги учим как да ни излъжат. СОЦИАЛНОТО ПОДПОМАГАНЕ ВЪОБЩЕ НЯМА СОЦИАЛНА НАСОКАЛ прилагаме шаблона-по документи и въобще нямаме право да преценим социалнат тежест на случая

Според мен трябва социалните работници в АСП да са с висше образование-социални дейности иначе за какво работят в тази сфера или защото са хорана някой.Както и много хора са държавни служители-главни експерти-не е необходимо ,източване на пари а реално соц.работници в ХУСУ И ПОДПОМАГАНЕТО ОБИРАТ ПЕШКИРА  ЗА ВСИЧКО.  ДАНО НОВОТО ПРАВИТЕЛСТВО ВИДИ РЕАЛНОСТТА В АСП И ДА УВЕЛИЧАТ ЗАПЛАТИТЕ НА СОЦ.РАБОТНИЦИ.ЕДНО ВРЕМЕ БЯХМЕ С ЕДНАКВИ ЗАПЛАТИ А СЕГА КАКВА Е ТАЗИ РАЗЛИКА-ЕДНА И СЪЩА ДЛЪЖНОСТ-СОЦ.РАБОТНИК А С РАЗЛИЧНИ ЗАПЛАТИ.ПЪЛНА ГЛУПОСТ И С ТЕЗИ АТЕСТАЦИИ.Какво се оказва който не работи е с поголяма заплата.

Не мога да се съглася че аз със висше образование и колежката със средно образ. на длъжност соц.работник сектор Хусу  да сме с еднакви заплати.Това никак не справедливо.Би трябвало ние с висше образ. да сме с повисоки заплати а то какво се оказва -учи а после си с заплата като среднистите.Това го има само в АСП.ИЛИ ТРЯБВА ДА СИ ЧОВЕК НА ШЕФА.Дано някога да има справедливост и по точно индексиране на заплатите.А и още нещо-държавните служители-главни експерти си стоят а са с високи заплати-защо?

Подкрепям мнението на Диана и Роси, работя в Д"СП", заплатие ни са 420 лв. с магистратура сме- соц. дейности, нач. секторите в ХУСУ са с 620 лв.-държавни служители са, осигуровките им ги плаща държавата, облеклото им е 450 лв., не представят фактури за облекло. наистина през целия месец, няма никаква работа, не работят с граждани. Това е длъжност , която не е нужна в Д"СП"