Микроинвест ООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,ул. Бойчо Бойчев 12&markers=София,ул. Бойчо Бойчев 12

Микроинвест ООД

Семейна фирма!!! Това е за добро на всичките.... Работил съм там за няколко месеца и имам добро впечатление от тях... Добри служители... Собствениците на фирмата също са добри и правят всичко възможно да се чувстваме като професионалисти...

Във фирмата няма практически никакво текучество, какво говори това? Останалото е субективно мнение.

По отношение на мизерния сатнитарен възел в централата на Микроинвест - да, напълно вярно е, но офисите не изглеждат зле. Шуробаджанащина наистина има, на тя едва ли е по-голяма отколкото в много други БГ фирми. Има доста кадърни и работливи служители, но не липсват и миндили, които да се чуди човек как са попаднали там.

Тъй като познавам фирмата, то мога да кажа, че мнението на Охльо-бохльо е фалшиво. Майката на Виктор е основател на фирмата още през 1984 година и е логично да работи там, а сестра му лекар и работи в Майчин дом. Фирмата е доста солидна и няма текучество.

1. Фирмата.
Макар и на глед голяма, фирмата е семейна. Работят мама, тати, жената, сестра и, близки и далечни роднини, приятели и разбира се случайно наети служители.
това определя и отношенията там - семейни.
Ще преведа чисто битов пример: четирдесеттината служители разполагат с една обща хавлиена кърпа в тоалетната, ако някой от семеиството те засече да подсушаваш ръцете си с ролките тоалетна хартия, директоно те пита: " Ама защо не ползваш кърпата???"
Бащата на Виктор е приел за лична мисия да гаси ненужните лами и да проверява кой ги е забравил.
Тази картина трябва да подсети мислещите каква е заплатата - средната за софия върху две. Поне моята се удвой когато напуснах, а вземах повече от колкото вземаха голяма част от колегите.

2. Продуктите.
Боклуци с ниска цена, което е само привидно защото с подръжката ти излиза солено. Не казвам , че това е лоша бизнес стратегия - имат си своите клиенит.
Две трети от времето на програмистите отива да поправят данни в счупени от бъгове бази и да отговарят на въпроси за възникнали проблеми във форума на фирмата.
Ако очаквате да видите добри практики - идете другарде! Ненормализирани бази, неподходящи типове за данните, спънати заявки (поради "гениалната технология" да, която позволява да се работи с T-SQL и Access, пишейки само заявки T-SQL) всичко това е част от стила. Design Patterns? За какво става дума изобщо!? Кодът е твърде хитроумен за да се слага в каквито и да било рамки.

Давам висока оценка на фирмата. Част от горните мнения са откровени лъжи, защото не са уцелили дори и етажа на фирмата, не е "11"!

Също така, кое от двете е вярно - ще се работи като по комунистическо време от 9 до 5:30 или това, че не се плащат извънредни? Защото взаимно си противоречат.

Преди време бях чел смешката, че шефовете там спяли с подчинените си. А знаете ли, че са шеф и шефка, както и това, че съответните им партньори също работят във фирмата?

Важното е да оцапаш някой с лайна, а не да напишеш истината...

ПРОГРАМАТА Е СЛОЖНА ЗА НАЧИНАЕЩИ ЗА ДА ТИ ОБЕСНЯТ ТИ ВЗИМАТ ПО 18 лв.ЗА ЧАС И ТАКА ТЕ ПРЕТУПВАТ ЧЕ СЕ НАЛАГА ДА ГИ ВИКАШ ПАК

Една много малка част от горните мнения са верни. Заплатите във фирмата се изплащат редовно и с времето прекарано в нея нарастват почти всеки месец. Вярно е, че сградата в която се намира офиса е стара, но самият офис е обновен и изглежда съвсем прилично. Компютрите на които работят програмистите са последна дума на техниката и няма проблеми ако се налага да се увеличат ресурсите. Местоположението на офиса е извън центъра и в район със сравнително по-малко задръствания. Във фирмата работят и начинаещи, но и много напреднали програмисти и има какво да се научи. Вярно е, че извънредния труд не се заплаща допълнително, но пък той се налага в редки случаи. Има възможност всеки да си избере на каква сума да се осигурява, като фирмата поема нейния дял от осигуровката и по този начин всеки решава за себе си колко пари да му паднат от заплатата за осигуровки. Има известно движение на кадри, но то е в рамките на нормалното за IT фирма, в която работят много млади служители. Тъй като фирмата не е особено голяма няма особено големи перспективи за растеж в йерархията, но стига да има желание човек може да постигне доста добро развитие. В общи линии, тъй като работя от доста време във фирмата мога да кажа, че предишните мнения, въпреки че датите им са от скоро, отразяват състоянието на фирмата преди около 2-3 години, а от тогава много неща се промениха в нея.

Бих искал да каза, че горното мнение е много точно. Може би има какво още да се добави, но смятам това за напълно достатъчно.

Фирмата е добра за начинаещи програмисти. Ако другаде не ви вземат, там ще имате възможност да натрупате стаж. Мястото ви там е гарантирано защото служителите идват и си отиват постоянно.

tova si e vse edno komunisti4eska firma. Otiva6 v 9 sutrinta i 5.30 ve4e nqma nikoi ima6 edin 4as obedna po4ivka ako ne si ot turgovskiq otdel.Zaplatite ne sa golemi. Ako si neznaest ima kakvo da se nau4i, no za znaest 4ovek tova ne e mnogo perespektivna firma. 6efut ima mnogo idei inovativni, no burzo mu minavat.