Джи Пи Груп ООД

Джи Пи Груп ООД е най-сбърканата фирма, в която човек може някога да попадне. Няма едно нещо в нея, което да е както трябва - нито ръководство, нито управление, нито организация на работа, нито работна атмосфера. Изключителна заслуга за това имат двамата собственици на фирмата - две мутри и припкащите около тях заместници. Характерният им стил на работа е авторитарен, циничен, арогантен, грубиянски, а не са изключение и случаите на физическа саморазправа /бой на служител от фирмата/. Високопарните слова на единия от двамата, поместено в сайта на фирмата - от "аз" към "ние" , са пълна заблуда и измама. Значението на човешкия фактор в тази фирма и уважението към него е сведено до нула. На почит са само хора - роднини и такива, които умеят " ниско да се кланят" и целеустремено да " лижат г...." .
Това,от което най-много ги е страх шефовете на фирмата е някой да не ги измами или окраде. Но най - голямата ИРОНИЯ, е че най - приближените хора до тях, най - много ги крадът,фино и леко, но те упорито и тъпо им вярват или просто не искат да приемат фактите. А то е толкова очевадно, само ако поискат, ще видят. Това си е за тяхна сметка.
И на двамата им липсва смелост и човешко достойнство. Когато стане напечено, единия се скрива в чужбина и изпраща на предна линия, своя паж , чийто основен девиз е "Да превърнем мозъка в мускул" , а другия просто се прави на велик - високопарни слова, а после едно голямо НИЩО.
Преди време съкратиха голям брой хора от фирмата. Нямаха смелост да ги освободят като "съкратени", а ги принудиха да си напишат молбите за напускане и който се опъваше имаше последствия. С това отрязаха правото на хората да получават обезщетение от борсата и ги поставиха в затруднено положение. Но те са толкова зле, че едва ли са знаели какво трябва да плати фирмата и какво НОИ. Това е то "Великото Джи Пи" - Господ да ги накаже!!!

Съществуването на тази фирма е факт благодарение на едно единствено обстоятелство - близостта на ръководителите-мутри до Валентин Златев - шефа на Лукойл Б-я и неговото влияние върху управляващите в страната. Много пари се вливат в Джи Пи и големи ИГРИ се вихрят - нечисти сделки, подкупи, измами. Едва ли таз и никому известна фирмичка, щеше да просъществува дълго на свободния конкурентен пазар, ако не беше якия гръб на Златев. Но....... всичко си има начало и край, и техния ред ще дойде. Така че хора, не се подлъгвайте да работите с или за тази фирма, със сигурност ще се разочаровате, а бягайте далеч от нея.

Човек уважаващ себе си не би работил в тази фирма .

Здвавейте, искам да се представя - оглавявам отдел  смут  във фирмата . тези дни ще раждам . искам само да кажа че във фирмата  със подмазване и със св....ки можеш да се издигнеш за моите 8 г. Съм пробвала и по двата начина и съм успяла(естествено не с един човек) . затова да кажа с много желание и силни амбициии можеш да се докажеш във фирмата - естествено трябва да дадеш всичко от себе си и да не се пестиш и за минутка. Работи се в екип , винаги 2-3 около теб да те подпрат- кой както иска. Заплащането е на ниво , редовно се взимат заплати. Дрехи обувки и бонуси за коледа. За другите неща си ги правите и ковете вие . с много работа и мерак стават чудеса.

Работих в Джи пи груп 10 години, преди 6 месеца се пенсионирах и вече не съм на работа там, и искам да ви кажа че това е място където работят изключителни професионалисти. Във фирмата има колектив и добра атмосфера за всички на които им се работи и искат да се развиват. През годините се е случвало макар и рядко във фирмата да попаднат и хора които търсят лесна работа и ги мързи и предполагам, че негативните коментари са точно от тях защото не можеха да се впишат в колектива и бяха освобождавани. И все пак им се даваше шанс да се научат от можещите и професионалистите във фирмата. В Джи пи има достатъчно кадърни хора, които се развиха с годините. Искам само да кажа, че във фирмата няма голямо текучество на кадри, и си струва да работиш там, ако си мотивиран за професионално развитие и искаш да постигнеш нещо с работа.
п.п. Изразявам едно обективно мнение на човек, който вече не работи там, нека всеки да си прецени за себе си.

Какво е положението към момента? Пускат втора обява в рамките на няколко месеца. Заслужава ли да се пробва?

Коментар към мнението на Бончо Бонев:
Г-н Бонев много добре е обобщил структурата на фирмата. От имената на собствениците се вижда, че това е една изключително властоудобна фирма. Ако ги нямаше интимните връзки между джи ди груп и властта едва ли биха спечелили обществени поръчки за милиони. Визирам метрото. Какъв предишен опит имат в подземното строителство - разбира се никакъв.
Т. нар. изпълнителен директор е бивш общак. Когато такъв човек има власт методите, вижданията и резултатите на управлението са повече от плачевни. То си пролича при "подарените" им обекти. За мен лично е непрофесионално да се правят някой неща по 4-5-6 пъти. За качество и дума не може да става, защото няма човек ангажиран с това.
Това е фирмичка, в която да си инженер е срамно. В която е нямало такива преди метрото. Мнението на инженерите не се зачита. Имам достатъчно доказателства за това (вкл. снимки), когато въпросния изп. дир. беше слезнал да укрепва сам изкопа поради как да кажа неговото разбира се грешно взето решение.
Градацията е следната Изп. директор. - роднина (а те са много и не биха оцеляли никъде другаде) - работник - техн. р-л. И аз обичах работата си, но когато си принуден да работиш 7 дни в седмицата, когато не ти се позволява да използваш годишен полагаем отпуск, когато работиш на национални и църковни празници и за капак дори не получаваш пълни осигуровки някак си губиш желание. За съжаление доста пари се перат през тази "фирма" и това го разбираш веднага щом получиш заплатата си в пощенски плик. Премиите - направо подигравка. Засега толкова, но има още много за разправяне.
П.С. Уважавам мнението на г-н Бонев. Един съвет от мен бягайте далеч от този хаос с мафиотски привкус наречен джи пи груп. Искренно се надявам, че след смяната на властта тези хора ще си влезнат в руслото и ще продължат да преживяват с ремонт на бензиностанциики и кърпене на 6-то класни пътища. Истината е, че имат да извървят още мнооого дълъг път за да се доближат до някоя качествена фирма.

Здравейте! Аз мисля че ще изразя едно доста обективно мнение, защото не съм в "Джи Пи Груп" от 2008 г. Това е фирмата в която получих най много и мястото където се оформих като ръководител. Там е мястото на което може да се научиш да изпълняваш обещанията си и мястото където да видиш че няма невъзможни неща. По отношение на заплащането не е от най високите, но определено получаваш и надбавки т.е. бонуси, кола която може да ползваш и за лични цели. В Джи Пи структурата е следната двама собственици - Георги Василев и Владимир Житенски. Житенски е човек който както в офиса, така и на обекта е същия непринуден и директен. Василев го познавам малко. Изп.директор е Стефан Тотев - това е човека който може да минава през стени, но и човек на когото не можеш да откажеш нищо. Аз лично съм се учил само и единствено от него. Адм.директор е Владимир Лозанов, но за съжаление нямам достатъчно наблюдение. Колегите са много точни и сериозни хора.... е има и такива който са си повярвали много, но както се казва "Ще им се решат проблемите". Това е фирма с неограничени възможности за развитие и пример е Стефан Тотев - той е стартирал като работник във фирмата, а вече е изп. директор. Ангелин Павлов от шофьор е стигнал до Началник на снабдяването. И най вече Владо Житенски един художник влязъл в света на строителите и стигнал до един от големите строители в България. Благодаря ви колеги за това че бяхме заедно....
п.с. Негативните коментари са от хора който или не могат или не искат да работят. Направи ми впечатление за това че всички те пишат за извънреден труд и че не се заплащал. Когато обичаш работата си няма извънреден труд, а труд който полагаш за твоето развитие. В тази фирма има хора който работят от създаването й и работят там не защото някой е много красив, а защото Джи Пи им храни и облича децата и семействата. Съветвам всеки който има възможност да влезе в семейството Джи Пи Груп и да остане по дълго време.... Ще излезе обогатен и доволен!

Здравейте и от мен! Много съм разочарован от краткия ми престой в тази фирма!!! Абсолютно съм съгласен с горните негативни коментари, няма да ми стигнат символите, за да опиша разочарованието си от въпросната компания.... искам да добавя само - поведението на ръководството е непрофесионално и дори "мутренско"!!! За шуробадженащината разбирате още първите дни. Моят съвет към кадърните, принципни и честни хора е: не започвайте работа в тази фирма, която олицетворява всички типични за България лоши неща, които се случват в нашата реалност!

Напълно подкрепям предишните мнения.
Малко факти:
Заплащане: За изработеното време - мизерно. Могат за ви намалят заплатата винаги, по всяко време и без логични причини. Осигуровките са нереални. Извънреден труд не се заплаща.
Уважение: Ако не сте от антуража на т. нар. шефове (разбирай роднини) уважението е нулево.
Привилегии: Няма. Не се ползва годишен отпуск. Национални празници не се признават. Много извънреден и незаплатен труд. Не се заплаща неизползваната отпуска.
Фирмена сигурност: Няма такава.
Ангажираност: Бъдете готови да вършите много излишни и ненужни работи по няколко пъти.
Потенциал за развитие: Никакъв.
Колеги: Тези които не са роднини и не ги е страх са супер. Разбира се това са еденици.
Работна среда: Напрегната, заплахи, липса на качество.