Джонсън Контролс Електроникс България ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Джонсън Контролс Електроникс България ЕООД

Хора, като ще пишете в този сайт пишете важна и значима информация. Какво означава заплатите са добри или средни. Дайте конкретни стойности по позиции!

Аз като съм писал за настоящия ми работодател съм написал всичко, така че да е полезно за хората, които четат!

Какво се страхувате толкова? Изобщо не помагате на търсещите си работа.

Фирмата става все по-зле и по-зле. Всеки, с малки изключения, се е издигна до нивото на собствената си некомпетентност. Квалифицирани кадри все по-често и по-често напускат, а идващите на тяхно място са зле,което е и отражение на нивото на образованието ни. Ако дойде някой читав в момента, бързо му минава. Е, има и идеалисти, та това крепи положението. Иначе ти не си личност и специалист, а ресурс, изразен в човеко-часове. Заплати - прилични, но за новоназначените нямаминформация. Допълнителни придобивки дефакто няма, въпреки уж големия списък, пълен с уж много такива, но много малко използваеми. Допълнително здравно осигуряване към Доверие, дето с него почти както и без него. Все пак, фирмата става за натрупване на първоначален опит.

Фирмата от средата на 2014г. е с ново име - Visteon. Работих там около 3 години, като напуснах преди няколко месеца.

Ще се придържам към основните точки:

1. /Заплащане/ Средно към ниско за индустрията. Заплатата расте всяка година гарантирано за всеки с по около 150лв. под формата на бонуси, които са до 5-тата година след назначаването, след това няма. Още, увеличение от 2% до 5% годишно спрямо оценка от прекият ви ръководител (но тук имайте предвид, че има квота на оценките и колкото и да му се иска на вашия ръководител да ви даде висока оценка, ще му е трудно).

2. /Фирмена сигурност/ Фирмената сигурност е голяма. Може да не правиш нищо, колегите ти ще свършат твоята работа - няма проблем. Единственото което е важно да си в офиса 40 часа седмично до минутата, ако имаш по-малко от 40 часа, то тогава ще има проблем.

3. /Потенциал/ Фирмата е една гробница. Заседиш ли се там повече от 1-2 години, изпадаш в рутината и съответно нямаш никакво развитие след това. Идеална е за хора пред пенсия.

4. /Местоположение/ Местоположението е много удобно. Фирмата се помещава в сграда Europark, която се намира на 4-ти километър. Тази година Visten ще се преместят в Capital Fort.

5. /Колеги/ Имаше време когато колегите бяха готини и добри професионалисти - в последните 2 години напуснаха 70-80% от тях. Сега са останали само интригантите, натегачите, слабите мениджъри, клюкарите и некадърниците. Visteon в последната една година усилено наема ниско интелигентни хора и не успява да задържи кадърните си служители.

В заключение, ако искате: да гледат на вас като ресурс; да ви броят минутите; да се забавлявате с некадърния мениджмънт; да работите с идиоти; някой да ви свърши работата; да добутате до пенсия;

Изберете Visteon.

Здравейте,уча електроника и искам да попитам  за  Джонсън Контролс какво ви е мнението за фирмата  в тази сфера,има ли добра реализация и т.н. споделете мнение или препоръчайте др фирми
Поздрави

Заплащането е средното за пазара (по вътрешни разпоредби), с тенденция да изостава (докато не се коригира, веднъж на няколко години). Старите служители взимат по-малко от новите.

Неуважение няма, но няма и уважение. Хората се разглеждат като "ресурс" (човекочасове), без никакъв оглед на личните им умения и желания за развитие.

Единствината смислена привилегия е допълнителното здравно осигуряване.

Фирмената сигурност е имагинерна. Характера на работата е такъв, че тя самата не носи печалба, а е "необходимо зло", за да се продават продуктите. Съответно, ако се измисли как да се намали работата и да се разкарат хора, ще го направят. Все пак в обозримо бъдеще, работа има.

Има интересни проекти, има и изключително тъпи. Може да попаднете в интересен и да правите тъпи неща. Може да работите много, може и малко - зависи от проекта и от личното ви позициониране в него. Второто, няма отношение към кариерата ви - тя зависи от други фактори.

Развитие на фирмата няма в последните години, не очаквам и да има скоро. Развитието на кадрите е хаотично и зависи 20% късмет, 50% лични отношения с шефа, 20% стаж във фирмата, 10% умения и постижения. Обучения за 95% от хората няма с години!!! Поради липсата на растеж, в последните години се повишава трудно (дори любимците). Съответно, има списък с чакащи за години напред на всички нива. На високите нива вече са останали само баджанаци. Директора и главния инжинер са кумове (от преди да са колеги). Останалите в мениджмънта също са оформили картел и се държат взаимно.

Местоположението е добро. Близо до няколко пътни артерии, места за спиране на около (фирмения гараж го забравете). Фирмата наскоро поднови договора за наем за още 10г.

Фирмата е голяма, колеги има всякакви - готини, смотани, специалисти, аматьори, интриганти, добряци, селяндури, интелектуалци - абе всякакви!

Работната среда е приемлива. Има прилични компютри и оборудване (с редки изключения). Офиса е шумен и прашен и на някои работни места е тъмно и стават зверски течения. Често хората се разместват (дефрагментира се опън спейса). Местата за почивка са направени за отбиване на номера.

От първи юли бизнеса бе успешно предаден на новия собственик - Visteon. Първите впечатления са, че не знаят в какво са се забъркали и че едва ли ще се промени нещо съществено.

Продавам дипломи за средно и висше образование. За повече подробности ми пишете на и-мейл KAMEN.STOYANOV @ MAIL.RU ( без интервалите между знаците )

До Тина Николова: Моето момиче, не знам от къде падаш, но никой работодател няма да те наеме на трудов договор като стажант. Имаш да се учиш преди да те вземе някой на трудов договор и да започене да ти плаща като за трудов договор. Плюс, че ще искаш сигурно да си ходиш до уни-то, лекции, изпити... кой ще те пусне да си излизаш постоянно от работа като си на трудов договор? Или отпуска ще ползваш?

Здравейте, толкова бях щастлива, че ме поканиха за стаж това лято и подписах договор с фирмата,но по-късно разбрах, че договорът не е трудов, а граждански. През цялото време ми обясняваха как 30% от стажантите остават при тях на работа, а изведнъж се оказа, че съм с договор за услуга. Моля, някой да ми разясни защо фирмата назначава по този начин стажантите си?

Фирмата е много контрастна - зависи в какъв проект ще попаднеш. Има много готини проекти, с приятни колеги и разбрани шефове. Но има толкова забатачени проекти и такива безмозъчни идиоти за шефове, че бай ви Ганя от книгите на Алеко ще се справи по-добре.

Развитие има ако получите възможността да ви пратят в чуждестранен офис, в Софийския може да се развиете в две посоки - 'оператор на ибрик' или 'ибрик на оператор'. Това е първата софт компания, в която виждам хора да изпитват страх от това което говорят и да се стараят да кривят фактите в посока - шефа иска да чуе това и не иска да чува онова.
Конкретна Информация:
- видовете проекти/услуги в/у, които работи компанията :
Продукти - основно клъстери, тук там някой BCM, електроника за домакинствата, софтуеър за автомобилна диагностика, интегрирани в автомобила системи за навигация и комуникация с мобилното устройство на шофьора, разни допълнителни дребни джаджи по автомобилния интериор - повечето технологии са били актуални преди 10-15 години - печелят се предимно евтини проекти за нисък клас автомобили, изключение правят БМВ проектите където обаче писането е толкова вързано със спесификациите, че може с години да не ви се наложи да напишете цикъл
- заплащането - долна и горна граница според позицията/екипа
Има системи за оценка, които обаче не са напаснати към силно конкурентните условия на пазара на труда в София. Според последните статистики 25% от софтуеърните разработчици в София получават чисто над 4К лв, в тази компания процента е доста по-малък.
- актуализиране на заплатата - колко често, как, при какви условия, как протича review процеса за оценяването на хората
Актуализация веднъж годишно - оценка субективна от прекия ръководител - има случай и на заповеди от много високо, определен човек увеличение да не види, ако не се е съгласил с мнението на голям шеф или е пожелал дискусия по определени теми. Бонуси веднъж на високостна.
- интересни/забавни/обогатителни или био-роботи - по отношение на колегите
75% от колегите в компанията като колегите в ТУ. 10% в предпенсионна възраст. Много рядко се задържат хора с добро алгоритмично мислене и дизайнерски умения.
- работи ли се извънредно?
Честичко
- каква е фирмената "култура"?
Това не е компания насърчаваща експертното развитие. Факт е, че все още се провеждат интервюта на 'C' без оглед какъв е опита на кандидата което и донякъде обяснява какво се търси - почваш от кодинг мънки. Който е ходил на интервю в сериозни компании знае, че на интервютата ако има нещо техническо то е свързано с дизайни и познаване на технологии. Ако има някой по-добър техничар може да го дръпнат в чужбина, където да получи признание, но за този офис се търсят, поощряват и насърчават хора, които да умеят да преговарят и да убеждават спонсорите да дават проекти. Думата качество е единствено надпис на стената, няма критерии за качествена работа. Издигат се хора, които умеят "да се харесват" на чужденците.
- има ли възможност да се "движиш" от един екип в друг, от една позиция в друга
Не е невъзможно, но ситуацията е царя дава, пъдаря не дава - в повечето случай се налага да заплашиш с напускане, за да ти обещаят промяна до 6 месеца.
- какви трейнинги се осигуряват и има ли такива
Техническите тренинги са рядкост - основно върху 'Embedded C' и са до едно ниво. Не се правят качествени тренинги по ООП, защото който напредне там става лесна мишена за конкурентните фирми даващи поне 50% по-добри заплати
- колко дена е отпуската
- възможност за "flexible" време на работа (кога си идваш, кога си тръгваш)
в 80% от проектите не е гъвкаво, ако си мислиш, че си добър специалист можеш да си поискаш индивидуални условия, ако наистина си добър може и да ти дадат
5. Пожелание към ръководството:
- да направят всичко възможно хора с ниски технически познания (всичко от тийм лидер нагоре включително) да не се намесва в технически дискусии - така обикновено олекват и дават път на грешни решения
- да прекратят практиката технически решения да се вземат чрез гласуване - така си отидоха много експерти
- да правят оценки на база технически постижения, а не кой какво е казал за тоя човек(т.н. фийдбек), така много интриганти гонят способни високо ефективни служители
- да опитат да насърчат култура на споделяне на фактите, вместо съществуващия безпочвен оптимизъм
6. Извод:
Расте ли фирмата ? Последните две години не.
Развива ли се ? Крепи се.
Дърпа ли хора от други фирми ? Рядко - основно хора напускащи първото си работно място.
Място за всеки ли е ? Не, не е.
Налично ли е специфично за бизнеса ноу-хау? Да.
Бих ли я препоръчал на добър технически специалист? Не.
Бих ли я препоръчал като добро място за трупане на опит? Да.
Бих ли я препоръчал като място изграждащи добри лидери? Не. Добрите лидери в компанията си дойдоха с уменията.