Стенли Колев ЕООД

Здравейте, аз съм служител на фирмата от 3 години и не знам за човек на когото не е платено дължимото. 90% от настоящите служители са с трудов стаж в "Стенли Колев" над 2 години, което е достатъчно показателно че фирмата е коректен работодател. Възмущавам се на хора които се ангажират с цифри без доказателства, това в закона се нарича клевета (умишлено оронване престижа и авторитета).

Така.На вниманието на г-жа Стаменова и коментара за фирмата,мога да кажа следното:
Първо аз съм им клиент от средата на април.Купих си EV след демонстрация направена ми от моя племенник(син на сестра ми),който започна работа там.Машинката ми хареса,хубава е и наистина върши доста неща,естествено си е нормално да не струва наистина 4000лв.но това си е бизнес и ако бях намерил по-евтино някъде,най-вероятно щях да си купя от там,но уви,оказа се ,че Стенли колев ЕООД не само разпространява и продава този уред,но е и негов производител.Това което знам със сигурност е,че машината се произвежда в Италия и от личен опит с други подобни смея да твърдя,че изобщо не е ,,боклук'',а си е много добра даже,от сертификатите публикувани на сайта www.ev-international.com става ясно,че си имат всички необходими разрешителни и сертификати за качество и при положение,че са собственик на патентите за този модел и негов производител могат да си му сложат каквато си искат цена (,,по усмотрение на търговеца'')и реално ,дори и 40 000 да струва,а не 4000 ,това не е незаконно.
Нямам представа колко реално излиза произвеждането на този продукт като сума,но за пример ще ви дам гиганти в автомобилостроенето като Шевролет,Ауди,Фолцваген и т.н.т.които изкарват на пазара модели от по 50 000,100 000,200 000 евро и нагоре,произведени в Украйна,Тайван и в много други затънтени кътчета по света,като реално производствената цена на тези автомобили е десетки пъти по-ниска от обявената пазарна такава и въпреки това се продават доста успешно.И не само:телевизори,компютри,перални,печки,хладилници,апартаменти ако щете в строителния бранш,всичко се продава по този начин.Първо за да си единствен наливаш милиони за патенти,за да може твоето да си е само твое,после за реклами и др. наливаш още милиони и накрая някой да ти дава наклон на...шапката колко пари да искаш за крайния продукт аре моля ви се.Не изкам да защитавам никой и да изкарвам служителите на тази фирма светци,просто сметнах за редно да изразя мнението си относно простотийте,които прочетох по-долу.Какво например означава карат те да се чувстваш виновен,беден и там похвати,трикове,глупости и кво беше още ???Как точно някой ще ви накара да си купите нещо за толкова пари,ако самите вие не искате да го купувате???Толкова ли ви е слаб ангела??? Или да ви промият мозъка,да ви зомбират,да ви хипнотизират??? Това съм го виждал само по филмите.Айде стига толкова, който иска тази машинка,харесва му и цената му е ОК да си я купува,който не да не си я купува и тва е точка по въпроса.

Фирмата и продуктите са абсолютна измама. Машината е италиански боклук, чиято себестойност е 200евро! Продават я за около 3000-4000 лева, като обикновенно лъжат че правят голяма отстъка само за вас и само сега! Използват псевдо психо трикове като: карат ви да се почувствате неплатежеспособни и така ви предизвикват да я купите; карат ви да се чувствате виновни, че не чистите "екологично" и използвате препарати и това е вредно за децата или домашните ви животни, и я купувате от чувство за вина; карат ви да се чувствате мърлячи, като ви показват уж "колко е мръсно" във вас, като почистват малко предварително уговорени места, които по принцип са винаги най-замърсените и най-трудни за почистване в един дом; и др... На края, ако им се вържете и след натиск по телефона от уж "отговорният мениджър", който всъщност има единствената задача да ви убеждава и изнудва да купите машината, се сдобивате с уред, който е почти невъзможно да върнете. Т.к. веднага след като платите изведнъж "вашият търговски представител" и всички от офиса спират да си вдигат телефоните или стават много заети и така 14 дни докато мине законовият срок за връщане. После ви казват, че много съжаляват но нищо не може да се направи...
Така че НЕ ПУСКАЙТЕ ТЕЗИ ХОРА В ДОМОВЕТЕ СИ, НЕ КУПУВАЙТЕ НИЩО ОТ ТЯХ И Не РАБОТЕТЕ ЗА ТЯХ!

Ходих на интервю в Еко Про Сълюшън или както там е.
Бях прочел коментарите тук и знаех, че ще искат да продавам парочистачки и почистващи препарати.
Вижте какво - все тая е какво предлага фирмата - ако можеш да го продаваш и ти плащат редовно - що не. Има такива, дето влизат под кожите на хората и като нищо ще направят 3-4 продажби те самите, отделно на препарати и тн. Но това не е за всеки, още повече, че според коментарите тук, фирмата звучи несериозна.
Конкретно за интервюто - отивам там, 5 минути по-рано - нищо. Някакви хора си пушат. Качвам се горе на 2-я етаж, някакви хора си ме заобикалят.. и така 10 мин. Накаря един господин със шалче ме попита: "Вие какво? За интервю ли сте?"
Интервюто беше много "фрий стайл". Не знам дали щото хората са широко скроени или щото... така.
Обясниха ми, че при 60 проведени срещи (таргет) ще вземам твърда заплата 600лв. , без сключени сделки. Аз предположих, че това са бруто, но въпроса ми бе отклонен.
Ако продам една парочистачка ще взема около 500лв. комисионна, за 2 - 1000, за 3 - 1500 и тн. (така ми го обясниха)>
Отделно някакви дребни продукти - около 30-100лв. на ден.
Там някъде ми стана ясно - никой не плаща 600лв на месец, само да обикаляш и да предлагаш нещо, струващо хиляди, пък и още едни добри пари, от по-дребни продажби.
Аз им казах, че съм работещ човек, дори и към момента и си търся или нещо по-добро като заплащане, или нещо допълнително. И госпожата разбра, че май няма да стана търговски представител във фирмата, макар, че формално ми даде покана за обучение (безплатно! - беше ми натъртено), в три дни (!), което може би ще пропусна.
Впечатления не мога много да кажа, защото всичко ще е спекулации, но е видно, че от 15-на човека, само двама се усмихваха и си крачеха весело.

Закон за свобода на словото ви дава право да изразите вашето мнение – писмено или устно, чрез звук, изображение или по друг начин, но не и да изразявате невярна информация, която уронва престижа и името на фирма и още повече да предоставяте твърдения, че фирмата има некоректно отношение към служителите си, без дори да сте работили за тях.

Искрено съжаляваме за Вашето разочарование от отношенията Ви с дадения работодател, но ще Ви помоля да не създавате грешни впечатления освен в самият/ самата Вас, но и в останалите част от хора в този форум , търсещи обективна информация, за своя бъдещ работодател.

Значи , като бивш служител на фирмата мога да кажа доста неща. Няма да крия , че хората на ръководните постове (тримата) са чисти измамници и лицемери , но това е навсякъде. Тази работа не е за всеки просто. Тя е за хора , на които не им пука как си изкарват парите , а колко изкарват. Да , наистина е много трудно в началото и изглежда зле , но ако човек е добър продавач и не е балама , ще е доволен. Нормално е повечето клиенти да са скептични , защото все пак са българи. Ставал съм свидетел на продажби , на хора със страшно малки финансови възможности , но това си е техен избор. Общо взето , ако искате пари , забавни колеги , пътувания и прочее , и сте измамник - ТОВА Е ВАШЕТО МЯСТО !

Здравейте всички!
Наистина ли има все още хора, които да не знаят за тази фалшива, измамна и просташка фирма?????? Парите, които НЕ СА ЗАПЛАТИЛИ на работещите шерпи за периода от 2009 - 2014 година са около 3 млн. лева, включително и данъци на държавата, лицензи на производители и много служители. Разплакали са много семейства и разориха един куп народ за тези 5 години. Наистина не съм наясно КАК още въобще съществуват легално. Собственика, жена му и цялата прислуга са за ЗАТВОРА!!!!!! Никъде другаде не съм виждала такива ИЗМАМНИЦИ и МОШЕНИЦИ!!!! Това е просто УЖАС!!!!!!

Фирмата е безкрайно некореттна в комуникацията си с потенциални клиенти. Обадиха ми се по телефона (в офиса) в края на работния ден - минута преди да си тръгна, с обяснението че правят "проучване" и ако може да им отделя 5 минути за интервю. 2-3 дни след въпросното обаждане ми се обадиха отново да ме известят, че печеля безплатно почистване на ЕДНО нещо от дома си - по избор. Понеже отдавна си мислех за комарника на хола, реших че бих могла да се възползвам. Уговорихме ден и час - времеви интервал, в който доколкото лазбрах всичко трябва да приключи - в последствие разбрах, че това е времето в който трябва да очаквам представителя на фирмата. Момчето дойде около 40 минути по-късно от първоначално обявеното време и се захвана да прави ПРЕЗЕНТАЦИЯ - нещо, което до момента никой не беше ми споменавал. След около 45 минути учтиво го помолих да приключваме понеже имам друг ангажимент. Оказа се, че нямало да му платят. Обясни ми, че адресът му е подаден едва 10 минути преди да дойде и че ще се прибере около 10 вечерта. Лично аз не бих работила в подобна фирма.

Аз като бивш служител и студент искам също да изкажа своето мнение, като моля всеки един разумен студент, а и не само студент, да не кандидатства за работа във фирмата. 1) Фирмата зомбира, сектантска атмосфера
2) Фирмата изисква от търговските представители да перат кърпите на парочистачките, които са най-малко 20 за деня (студент на обществена пералня не може да работи това)
3) Преди полунощ не съм се прибирал в студентски град
4) Твърдят, че ти правиш графика си, но ако едва ли не те карат насила да работиш първия месец и събота
5) Първия ми работен ден, първа демонстрация, убедих една жена с 3 кредита да си вземе парочистачка, пак на изплащане. Не я одобриха за кредит, след което господин Минков (мениджър във фирмата) ме направи на нищо и унижи "Ако всички във фирмата са като теб, аз ще съм без заплата!!!"6)Това е секта, който е служител там ще потроши колата си или ще трябва да е зависим от транспорт на фирмата, каран от пернишки комплексар.
7) Ще направите сметка 100лв. на телефона си. 8) Ще трябва да ракопляскате и засипвате с подмазвачески коментари човека с мазно, подмолно, жалко изражение, чието име е споменато в предишните коментари.

ПИША СПЕЦИАЛНО КЪМ БИВШИТЕ СЛУЖИТЕЛИ НА ФИРМАТА СТЕНЛИ КОЛЕВ,И ДА МЕ ЧУЯТ НАСТОЯЩИТЕ,ТАЗИ ФИРМА ЗАСЛУЖАВА ДА СЕ ПОКАЖЕ ПРЕД - ГОСПОДАРИ НА ЕФИРА- ЧЕ ЦЯЛА БЪЛГАРИЯ ДА РАЗБЕРЕ ЩО ЗА МОШЕМНИЦИ СА ТЕ,ПРОСТО НЯМА СМИСЪЛ ДА СЕ ОПИСВА ТАЗИ ФИРМА,А ТРЯБВА ДА СЕ ПОКАЖЕ ПРЕД ЦЯЛА БЪЛГАРИЯ ПРЕД МЕДИЙТЕ ЧЕ ДА РАЗБЕРАТ ЩО ЗА СТОКА Е.