Юробанк И Еф Джи България АД / Българска Пощенска Банка АД

Нямам думи,с който да изкажа възмущението си за г-н Емил Георгиев,директор Човешки ресурси!
Изключително некоректно интервю,прекалено лични въпроси- предполагам всички ги знаете вече,защото са едни и същи
(Колко пари получава половинката ти?,Няма ли да имаш деца?)
Отношението му прекрачва границата на допустимото и го смятам за обидно!
Обиди университета,в който съм завършила(Вероятно защото е различен от този,в който той е преподавал!!),обиди знанията ми ( Даже ме посъветва да не ходя повече там?!? ).Обиди професионалните ми умения ( имам 3 години стаж като касиер,но според него никакъв касиер не съм била ! )
Просто наистина съм изумена и възмутена и ако все пак някой от банката чете - СЪВЕТВАМ Ви сменете си подхода на интервютата ,в противен случай ще губите ценни кадри-Аз лично реших дори и да ми се обадят да не приемам никакво предложение!!!!

Ако сте мъж, веднага се захващайте с тази работа. Ще Ви боднат още преди втората стъклена врата. Може дори някоя директорка да Ви забоде и да получите повишение. Там това е спорт. Естрогенът пуши през комина на банката.Иначе ако търсите свястна банка, адекватно заплащане, признание, качествен мениджмънт, работна среда, интелигентен и сговорчив колектив... Има и други банки.

Основния проблем на банката е лошото и некоректо отношение към клиентите от страна на мениджмънта и лошият имидж който си е изградила в града. В  малак град като Пазарджик всичко се разчува. Добрите клиенти се рефинасират от други банки а нови няма.  Има стари клиенти на 9-10% лихва, които се рефинасират на 6-7 от други банки. вместо да им ги намалим и да ги запазим като клиенти. На всичкото отгоре искат да им набутваме и някави безмислени застраховки "Живот" които още да ги утежняват.
От известно време работя в друга банка и виждам каква е разликата. Какво е отношението към клиента и как се работи. Без лъжливи лихви, без застраховки, и тнт. Имаме постоянно нови кредити и всичко е ок. Другия месец Пощенска банка ще затворат единият офис, но ако така продължават много няма да издържи и втория.

ТОВА СИ Е ЧИСТА КУРВЕНСКА БАНКА.ПЪЛНО Е С КУРВИ И СЕЛЯНИ И ПРОСТОТИЯ

Здравейте,какво да Ви кажа ,ниски заплати, не вдигани от 2007 година,оправдания кризата и да се благодарим,че сме на работа ,а Банката отчита печалба всяка година.Да,има система за бонуси при изпълнение на план ,който е порядъчно висок,сетете се как се получават бонуси,определени клонове ,които са" избрани" .Всичко е на принцип връзки и толериране.Имам пред вид ,че им се изпращат клиенти и задкулисно се подпомагат по ред направления за да са първи.Централата -силно раздути щатове,заплатите рязко по-големи от тези в клоновете ,които де факто изкарват продукта ,така да се каже .В момента има страхотни съкращения,затварят се клонове и в централата къщо.За догодина се махат допълнителните заплати.Отношението като цялто към служителите е лошо ,безгласни роби.

В Пощенска банка отношението към служителите е незаинтересовано, няма адекватно обучение, заплатите са много по-ниски, отколкото някой може да допусне. Служителите се залъгват със смешни двуцифрени бонуси венъж на тримесечие, но не всяко тримесечие. Интервюто е формално, текучеството е голямо, персоналът е немотивиран, клиентите са "нова продукция", а веднъж обвързани с кредитен продукт, стават "досадници" и "откачалници". Нищо в управлението и обслужването в тази банка не е читаво и не си струва да се инвестира време в опити да се прави кариера там.

Работила съм в тази банка близо 8 години и немога да ви обясня , за какво става на въпрос . Няма такъв труд и неуважение от началници  , без покритие и колеги интриганти . Заплата  540 лв и искат да знаеш всичко да продаваш колкото се може повече продукти и ако може да не ставаш да ходиш до тоалетна . Oсобено , когато идва регионалния на проверка може и да не пиеш вода цял ден зависи в какво настроение е госпожата. Вярвай те ми няма такъв ад но хората малчът , защото нямат работа и са безизходица и жени на 50 години и отгоре стоят с наведени глави , слушат какви ли не обиди ревът и продължават , защото казват , че отвън чакат много хора но всъщото време все има недостиг на персонал и ако може един да работи за трима така е най добре . Защото някой взимат и по 5000 лв заплата но не в клона .       Безкрайно съм щастлива ,че напуснах този АД и неискам да посещавам тази банка докъто съм жива.

Работих в банката като счетоводител-касиер почти година и впечатленията ми са лоши.
Специялно в нашия клон на каса се правеше всичко възможно - освен стандартните операциии за каса в задълженията ми влизаха: откриване и закриване на сметки, дебитни карти, депозити, искания за закриване на кредитни карти, да предлагам АКТИВНО продуктите като на ден трябваше да имам поне двама "зарибени" и освен всичко това имаше едни дълги списъци с хора, на които трябва да звънна за да предложа някакъв продукт, като на ден трябваше да съм се обадила на поне 15 човека и в специална програма трябваше да се отрази отговора на клиента.
Това беше най-кошмарната година в живота ми.
Може би не във всички клонове е така, защото след като напуснах и отидох в друг клон да закрия кредитните си карти от касата ме изпратиха при колега обслужване на клиенти, защото тези операции се правели там.
Всяка седмица имаше един ден, в който след работно време имаше събрания.
И изобщо след работа давах на заето поне час.
За тази цялата работа заплатата беше повече от смешна.
В момента имам база за сравнение на заплатата, защото работя пак в банка като касиер.Работата ми се състои в една трета от тази в Пощенска и взимам по-висока заплата, а работното време е по-малко.
А също така разбрах, че от догодина в Пощенска няма да има 14та заплата.

За нищо на света не бих работила отново в тази банка.Неизпълними таргети, постоянно излагане да звъниш по хората да им предлагаш всевъзможни продукти и т.н.Ако човека, на когото си звъннал от любезност ти каже, че ще помисли (а ти усещаш, че го казва само за да се оттърве) ти трябва отново да го тормозиш след няколко дни пак по същия въпрос.Пълен срам!Невъзможно ниски заплати е другия минус.Следващото е прзани обещания за бонуси.Има и други дребни нещица, но категоричното ми мнение за ПБ като работодател е отрицателно.

Здравейте,искам да попитам някой има актуална информация за това как протичат интервютата в Пощенска банка и евентуално какви са заплатите за централата