Пощенска банка / Юробанк България https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Околовръстен път No 260&markers=София,бул. Околовръстен път No 260

Пощенска банка / Юробанк България

Може ли да споделите каква е ситуацията в Ит отдел на банката от към натоварване, уважение, заплащане, гъвкавост. Получих оферта за длъжност там, но някак логиката ми бяга за това което се опитаха да обеснят т.нар мениджъри ...

Всичко в коментарите е истина. Много голяма загуба на време.. 10 месеца изпълнени в нерви и непрестанен стрес. Съжалявам, че се захванах .Не си губете времето. Здравето ви е по важно. Това не е работна среда. Хората там са изключително неколегиални, прости и невъзпитани. Изключителни интриганти , жалки души! Като започнеш от мениджър на клон до управител и прочие!

Това е най ужасното работно място на което може да се попадне, мениджърите се държат като хлебарки с нас и тези под тях които са, колегите са диви провинциалисти, непрекъснато сменят персонала си, докато бях там 10 човека ги освободиха в изпитателен срок по чл.71, защото нямали резултати ( които са непостижими) отпуска те карат вначалото на годината да им кажем за 1 г напред, телефоните са забранени в случай че си погледнеш телефона снимат те и на оперативката те показват на всички, наемат се нови хора постоянно и се освобождават хората в изпитателен срок само супервайзорите са вечни и не сменяеми!

Ужасно отношение , лъжи от страна на мениджърите , прецакват за собствена изгода , не дават решение на проблема , с го задълбочават , че дори ако не е техен интерес се отървават от теб . Работих 3 месеца отидох при мениджъра с лични мотиви за преместване с друг офис или напускане . Последно едно разобеждаване в продължение на една седмица , но естествено бях категорична , че не желая да остана в офиса господин управител , за да не изпусне годишния си бонус ме освободи от страна на банката . Също беше така добър да преправи графика , за да не би бъде изплатен и извънредния труд . Не се лъжете да почвате там и най малко да ползвате измислените им продукти . ,, Банка на годината ,, ама друг път .

Преди време това беше най-лоялният работодател и беше удоволствие да се работи за тази банка. Сега "работодател на годината"- нови управителни кадри, водещи свои външни хора, унижаване на старите опитни служители. Нови назначавани веднага на по-високи позиции,без опит и потенциал,с значително по-високо заплащане. За последната година напуснаха много опитни и дългогодишни служители,не понесоха унижението и ниското заплащане. Все още вярвам, че някой нагоре ще забележи това, защото това рекошира на резултатите и клиентската удовлетвореност.

Не е лоша фирмата, някога работех там после смених работата но условията си бяха пак същите, няма голяма разлика тук - там или където и да е в БГ. Като цяло в България е така трябва да бачкаш 40 години, да плащаш осигуровки, и накрая ако доживееш до 65г. ти дават пенсия колкото да имаш за храна и лекарства.
Ето защо още преди 7 години реших да направя нещо с оглед на моето бъдеще, като започнах всеки месец да отделям малък процент от скромната се заплата и депозирам в Bitcoin тъй като откакто е създаден е нараснал за последните 10г със 1000х . Идеята ми беше да гледам на него като инвестиция в дългосрочен хоризонт и някой ден като стана на 50г. ще съм спестил достатъчно средства в Bitcoin за да не е нужно да чакам мизерната си пенсия.
Приятели не искам да изглежда самохвално . В момента съм на 31г и май няма да трябва да чакам 50г. за да се пенсионирам, тъй – като дори и в най-розовите си мечти не съм подозирал че Bitcoin ще струва толкова 7 години по-късно.
Bitcoin е най-доброто решение за съхранение на стойност Вие също може да направите така в зависимост от това какъв процент от месечния си доход можете да заделяте. Ето линк как може да си купите от най-голямата борса за крипто валути в света:

Работих там 8 месеца,през които разбрах ,че да си честен с желание за работа е недопустимо.Без никакъв опит във сферата и с обещанието да бъда обучена.Не бях обучена ,а само упреквана, защото след три месеца трябваше да съм експерт кредити И продажби.Пълна пародия ,заплата -смешна,имало е случаи в които до 3ч следобед и вода не можех да пия.Не започвайте работа там ,ще изгубите времето и доверието в себе си!!!

Работих там около 8месеца,имах наистина голямо желание ,като казвам голямо-огромно,но ми го убиха. Пряк ръководител и управител.Обещаха ми да бъдат до мен да ме обучават и помагат и на третия месец искаха да съм експерт кредити и фирми,наред с всичко друго-пеи положение ,че не съм работила никога до сега в подобна сфера.Интриги завист и унижение,това е което получих аз от пощенска банка. Не започвате работа там просто ще си изгуби те времето,ако е само то добре,но здравето и похабените нерви които застават до сметната заплата-прости не си заслужават!!!!!!!!!!!!!

Тази банка е под всякаква критика. Като работодател освен да използват служителите си до краен предел друго не правят. Нямаш право на мнение, единствено трябва да работиш по минимум 9 ч., без почивка. Правиш хиляда неща и си длъжен да мълчиш. Заплатите..... няма смисъл да ги коментирам, една магазинерка взима по-голяма заплата. Жалка картинка са....

Работя в Пощенска банка малко повече от три години и половина. За момента по-скоро съм с положително мнение. Не знам дали, защото предишните ми работодатели са били супер зле, че сега Пощенска ми изглежда УАУ или просто не е чак толкова зле, колкото го описват уж бившите служители, които логично да са негативно настроени, щом вече не работят в банката.
Като плюс мога да кажа, че наистина има хора, които работят от 10-15+ години, което е показателно.
Заплатите специално за клонова мрежа, според мен лично са ок, разбира се винаги може и още. Има и бонуси, които са обвързани с резултати - логично, все пак банките са в сферата на търговията,приходите идват от продажби, не са държавна администрация, в която можеш да спиш по цял ден и накрая да си вземеш бонуса. Има 13 заплата, а също и 14, която не е гарантирана по договор, но по думите на дългогодишни служители досега не е имало година, в която да не дадат 14 заплата. На колко места се дават две допълнителни и то брутни заплати??? Към годишния платен отпуск има и 5 допълнителни дни, както и още 1 за рожден ден.
Относно работната среда - познавам повечето хора от региона, в който съм и мога да кажа, че като колеги са готини. Разбира се има и изключения, но къде ги няма. Относно управителите - да, има дуднене, така да го наречем, за продажбите, но чак пък да те унижават, както по-долу е обяснено е силно преувеличено. Специално за регионалния на моя регион - Ж.Д., мога да кажа, че е голям пич, другите регионални не ги познавам и не мога да ги коментирам, но сигурно има кофти хора и сред тях.
Самата работа си е натоварена. Факт е, че има дни, в които, ако успееш да станеш за 20-30 минути ще е цяло чудо, но това идва от фактът, че постоянно има болни и отсъсващи колеги, а реално в клоновете средно има около 4ма служителя + управител. Може би тук трябва да се помисли по въпроса, но и нали все пак в ерата на технологиите идеята е клиентите да се самообслужват на определените за целта устройства - банкомати, мобилни и интернет банкирания и т.н.
За клиентите - има и от двата вида, важното е и ние като служители как се обръщаме към тях. На мен лично ми се е случвало ядосан клиент много бързо да си смени настроението, след като отсреща има любезен и лъчезарен служител. Разбира се има и такива, на които просто денят им е кофти и са дошли да съсипят и твоя, не отричам. За тези три и половина години, аз лично завързах много готини отношения с редовни клиенти. С доста от тях направо сме си като приятели, отколкото като клиенти и служители.
Пак казвам - моята о енка за банката е положителна. По шестобалната система- 5.