Сосиете Женерал Експресбанк АД /img/frontend/nomap.png"

Сосиете Женерал Експресбанк АД

Здравейте, като вече бивш служител на Сосиете Женерал Експресбанк, искам да поставя и моето публично мнение: - Заплащане - банката се съобразява с пазара на труда и е конкурентноспособна. Заплащането е винаги навреме. Има допълнителни бонуси в зависимост от представянето. Лошото е, че за IT специалистите Сосиете се съобразяват с пазара на труда в тази сфера за Варна, съответно заплатите спрямо тези в София или Пловдив не са толкова конкурентни. Заради това и е оценката ми от "4";
- Уважение - като навсякъде е различно. Големите хора, които са на ръководни позиции те уважават. Колегите също се уважават. Има обаче и немалко самозабравили се шефчета, които се отнасят с теб без никакъв респект. Точно и с това се различават шефовете от ръководителите. И един съвет към мениджмънта, който ще прочете това - бъдете ръководители и преди всичко ХОРА. Не сте незаменими. Примери доста.
- Привилегии - оценката ми е "4". Има стая за отдих. В централата във Варна има и стол, където можеш да се нахраниш вкусно за под 3 лв на човек. Обаче няма безплатни вода и топли напитки. За сметка на това обаче ползваш различни отстъпки за продукти на банката, има и допълнително здравно осигуряване.
- Фирмена сигурност - оценката ми е "4". Като цяло има огромна фирмена сигурност и трябва да направиш някоя много голяма глупост, за да те изгонят. Но шефските места изстиват малко по-бързо, особено ако не се постигат резултати. Т.е. ако си мислиш, че отивайки в банката, ще ти се плаща, без да правиш нищо и ще го радаваш шефче, няма да стане.
- Ангажираността е навсякъде различно. Има ли работа, върши се. Натоварването е на ниво, но няма преуморяване. Заради горните неща, които получаваш, се чувстваш достатъчно задоволен, за да останеш малко след работа, ако това се наложи (в изключително редки случаи);
- Имаш голям потенциал за развитие, ако имаш търпение и се докажеш. Всеки месец има повишения на колеги, което е свързано с увеличаване на натоварването и повишение на заплатата. Ако работиш усилено и се докажеш, има и ръководни позиции, до които можеш да стинеш;
- Местоположението на централата във Варна е перфектно - до Макдрайф. Близо до центъра и до всички по-важни пътни артерии. След като отворят двупосочно портала за паркинга, ще стане идеално и за паркиране. Към момента има малко затруднения с това;
- Колегите са страхотни хора. Голяма част от тях са от немалко време в банката и можеш да научиш страшно много неща от тях. Повечето от тях са започнали от някое базово ниво и са надградили умения и опит. Има и много новаци, които нямат особено желание за работа и създават повече пречки, отколкото помощ, но пред тях има два избора - или да навлязат в нещата, или да напуснат. Лошото е, че когато стане второто, натоварването отново е на плещите на старите колеги. Тук-там се среща и пълнеж, за който се чудиш какво точно прави и защо по дяволите го/я държат на тази позиция. Получава се изнервено, но на фона на останалите готини колеги, "лошия вкус в устата" изчезва.
- Работна среда - оценката ми е "3", защото от скоро работната среда на IT отдела е обновена и изглежда добре, но на голяма част от колегите нищо такова не е предложено. Съответно някои все още си работят на старите столове и бюра без много много екстри. Дори част от ръководителите не са по-привилегировани от гледна точка на работна среда, понеже немалко хора го заслужават.
За мен хора като Пламен Викторов, Милена Жабилова и Васил Панчев са еталони за висок професионализъм, колегиалност и мениджмънт. Благодаря на всички тях за всичко това, което демонстрираха към мен в едно с доброто отношение и отзивчивостта. Не мога да дам лоша оценка, понеже аз лично не съм видял нищо лошо. Доволен съм от почти всичко в Сосиете Женерал Експресбанк и бих я препоръчал като работодател, особено що се отнася за работодател в IT сферата във Варна, преди всичко заради хората, които работят там. БЛАГОДАРЯ И УСПЕХ!

Може ли някой да ми каже повече за длъжността "консултант връзки с клиенти по телефона " за гр.Варна. Работила съм в кол център, където звъняха само недоволни клиенти и имаше всекидневни скандали от тяхна страна и обидни думи. В кол центъра на Сосиете така ли е? Много обаждания ли има на ден, и каква е заплатата.

Благодаря предварително!

Като бивш кандидат за работа в тази банка, мога да кажа следното:
За да ви назначат, не трябва:
1. Да имате деца, за да не излизате в болнични.
2. Да не планирате сватба.
3. Да не планирате раждане на дете.
4. Да не се разболявате.
и т.н.
И това се изискваше от интервюиращата "дама" в пенсионна възраст с един налудничаво заповеднически тон и ме гледаше така, сякаш съм й длъжна.
Преди интервюто се наложи да й звънна, за да я предупредя, че ще закъснея с десетина минути /пътувах от друго населено място/, но не ми вдигнаха. после ми направи забележка, че съм закъсняла и не ми повярва, че съм направила няколко опита да се свържа с нея. Направо ме изкара някакъв лъжец.
Пълна отврат! А за заплатата да не говорим.

предлагат ми работа в администрацията на корпоративния отдел в София,ако някой може да сподели мнения ще съм благодарна..

Т.нар. HR, което си е всъщност най-обикновенно ТРЗ, е жизнено необходимо да бъдат изхвърлени демонстративно на булеварда пред банката...и после същата тази банка да ги съдят за пропуснати ползи!
Всеки, който дръзне да си подаде документите там, да се приготви да чака между 3 до 6-7 месеца (минимум) за отговор. Мързел, некомпетентност, посредственост, простота и нечистоплътност лъха от този "отдел". Но както се казва в едно друго мнение - 'там времето е спряло', аз ще допълня - за неопределн период от време!

Напълно съм съгласна с изказаните мнения по-долу! В тази банка времето е спряло.... всичко се случва изключително бавно, едно назначение отнема 2 месеца и половина... имам чувството, че се пречеше да се върши работата, нямах компютър, нямах стол, трябваше все да се пишат заявки, за да ги сложат, което също отнема време... не е добро място за работа, не си губете времето, не си заслужава!

искам да си подам документите за работа в тази банка, но когато попълня формата за кандидатстване през сайта им, ми дава грешка.Ако някой може да ми помогне.....Ще съм благодарна и на мнения за длъжност Специалист кредитни инструменти гр.София.

Благодаря!

Здравейте,наскоро и аз кандидатствах за позиция в тази институция.Бих казал, че останах потресен относно НЕКОМПЕТЕНТНОТО ОТНОШЕНИЕ на жената която ми беше на интервюто- от нея лъхаше простота и надменност. На всички потенциални кандидати за работа -един съвет от мен- не си губете времето да кандидатствате там.

кажете каква е заплатата на специалиста

Интересувам се от информация относно позицията Sales Manager в СОЖЕЛИЗ. По конкретно от заплащането, бонуси, 13 заплата и тнт. заслужава ли си, като се има впредвид отговорностите на позицията. Разбрах че нямат служебни автомобили и региона трябва да се обикаля с личен. Поемат ли се разходите за гориво?