Фантастико-Супермаркети ЕООД

Започнах, но две седмици по-късно ми се наложи да влезна в болница и когато отидох да си занеса болничния лист ми подадоха заповед за прекратяване на трудовия договор със същата дата на отиване в офиса. По-късно разбрах,че го имат като практика, докато си в изпитателния срок и вземеш болнични да те уволнят и понеже договорът е в тяхна полза- нищо не можеш да ннаправиш. Аз им желая успех, но все по-трудно ще си намерят служители с тази политика.

Ще пропусна интервюто си в централния офис. Шок и ужас цари в тези обекти. Радвам се, че изчетох всичко преди да е станало късно.

Днес напуснах тази фирма ..
Че , се стартира на 400 лева заплащане е абсолютната лгупост ...
1ви месец 580 , 2ри 600 , 3ти 650 и след това зимах между 670 и 740 + 60 лева талони за храна ..
Почнах преди малко повече от година като ОБЩ РАБОТНИК (Продавач) Повишиха ме до Нощен-Касиер , дори в края почнах да замествам нощните отговорници когато бяха отпуска и т.н , всмисъл такъв има адски много поле за развитие там и ДО ТУК С ДОБРОДЕТЕЛИТЕ на тази фирма ...
Почвам с минуси ..
-1 Задържаха ни (главно нощната смяна )по минимум час и половина ..
-2 2 месеца ни отрезаха страшно много пари ,защото плащахме етикетници по 5 БОНА НА МЕСЕЦ забележи , пластмасата я плащахме като СРЕБРО батенце хахах ..
-3 Управитела се държи така все едно те притежава , а за проверяващите ИЗОБЩО НЕ ИСКАМ ДА ГИ КОМЕНТИРАМ хаха .
-4 В последно време ЗЕ МНОГО ДА СИ ВЯРВА УПРАВИТЕЛЯ който се казва Ленко Дундаков , и почна да напуска адски много персонал и нов и от старите и качествени работници , като цяло той е строг и справедлив но адски НАДМЕНЕН ...
И така е моя съвет е не почвайте работа там ;)

Здравейте. Работя в Нова ТВ и ми трябва малко информация от бивш слуижител. Моля,ако някой от Вас има желание да ми съдейства, да си остави телефона на e-mail [email protected]

Касиерите са ДЛЪЖНИ да изискват лична карта,когато се плаща на пос,особено с кредитна карта.Да но УВИ НЕ ГО ИЗИСКВАТ.Кредитната ми карта е попаднала в човек, който е пазарувам в магазина и за една седмица е източил 600лв.
Ако касиера си е бил вършил работата да изисква лична кара и да се види ще това лице няма право да борави с тази карта е нямало да се източат парите.

Софийски градски съд,възстанови на работа Д.Д.и присъди 6500лева да и заплати "Евро харт" ЕООД.
***
Правна безплатна помощ,възстановяване на работа,Трудови спорове.
за контакти :
[email protected]

Аз бях касиерка. От началото ти казват- управителя определя графика ти (нищо, че си на 8 часа, работиш 2 на 2-избор почти нямаш) не че е проблем, имаш доста свободни дни, но си уморен. Смени не можеш да освобождаваш, понеже управителката ни беше цербер- най- гадната от всички била( така се носеше слуха). На втория ден ме прати на другия край на града за 4 дена.... И почваме правилата- никаква вода 12 часа, никакво сядане 12 часа, не можеш да искаш монетки или пари от клиент (нищо, че цял ден караш на изпарения), не можеш да отвърнеш когато някой клиент те прави на нищо ( повярвайте, има и такива, винаги съм била любезна с клиентите, идва някой дето нещо не му е на кеф и понеже вътре някой не си е свършил работата ти отнасяш всичко, и клиента казва че си длъжен да знаеш, въпреки, че от 6 часа не си мръднал от 40-те сантиметра работна площ, чак те разплакват). Също- никаква тоалетна, сакън да отидеш за 5 мин да пикаеш, не можеш да имаш пари и телефон в теб, нищо, че нещо спешно може да стане. Вдигнаха заплатата на 700 лв. а с нея и всеки божи ден проверките...и т.н. ГЛОБИ (за нищото). Ако няма хора зарежваш стока, чистиш целия магазин, бършеш целия магазин под стилажите, миеш тоалетни, отговаряш за гардероба....работех в мол- магазина беше огромен с 14 каси, кръст не ти остава от чистене. Ако случайно си до 5-7-8 часа, няма да си тръгнеш почти 2 часа по-късно, защо? защото по това време хората, който трябва да дойдат и да ти вземат касата (не може сам) ИЗЧЕЗВАТ...буквално. После те ръчкат да бързаш да смяташ 5000 лв оборот + карти и т.н. за 5 мин.... Като дойде проверка, ако не предложиш стока на промоция дори веднъж, веднага ти се карат и отиваш при управител и той да ти чете конско...И с колегите трябва да внимавате, че като ви заместят за 5 мин и крадат от касата ви, после като не излязат 20 лв. плащате вие. За обяд време няма-ако си мълчиш ще останеш гладен цял ден, обикновено обядвах към 16 часа( като съм там от 11). Винаги бях на 13-та и 14-та каса( където е постояннен поток от хора, на ден да има максимум 15 мин без хора, минават по 700 души, всичките те гледат надменно и чакат хем да им претеглиш стоката-което става на ръка, хем да маркираш, хем да следиш монитора, дали нещо не излиза грешно, хем да пълниш торбата им, а като я напълниш дори не я махат, трябва да изляза и да им я сложа в количката, съжалявам, но и аз съм човешко същество). Не ви трябва да работите там, освен ако не искате да сте роб, бях там почти година, само защото плашат редовно. Това място ми създаде доста здравословни проблеми...

Най-гнусната и отблъскваща верига в България.Лошо обслужване,продукти с изтекъл сток на годност "пуснати на промоция",никакво ниво на професионализъм.Но това е един монопол,който няма да бъде свален от пазара.И все пак ако можете,пазарувайте от малките супермаркети,които също са частни,но по мое мнение са на честни и почтени хора,които просто се опитват да правят бизнес.Не бъдете като стадо овце!Всички,които са клиенти на този магазин,знаят за какво говоря!

Много глоби, стрес, напрежение. Никакви почивки за храна, докато не припаднеш. Постоянно проверки, караници...типично селска обстановка. Всеки брак и кражба се заплаща от служителя..абе много много зле! Да вземат да се оправят стоката най-вече скапания зеленчук които доставят защото не е редно служителите да заплащат браковете, пък Кирил от ОФИСА да набива скапаната стока по магазините!

Нека и аз да се изкажа, макар, че няма да кажа нищо ново от написаното до сега. Два месеца не можах да си намеря работа и въпреки, че знам от първо лице за какво става въпрос си подадох молба ей така по-скоро на шега, но ми се обадиха, одобриха ме и след цял един месец разправии започнах. Да не пропусна да кажа, че в деня преди подписването на договора ми се обадиха да ми предложат нощна смяна в 30, а не позицията за която кандидатствах. Не знам защо още тогава не се отказах, но както и да е. Та какво се случва - всеки е шеф на всеки, а длъжността на управителите е единствено да ти внушат, че не става нищо от теб и да те накарат сам да напуснеш. Подписваш договор на осем часа, но смяната ти е десет, без значение, че да си тръгнеш навреме във Фантастико означава мининум един час, след като работното ти време е свършило, а когато отидеш да попиташ свободен ли си ти отговарят "Ти си до 7, трябваше да си си тръгнал в 7" същите тези, които не те пускат докато не си свършиш работата, а там работата никога не свършва. Нощна смяна задълженията ти се изразяват "само" в това да зареждаш стока, да продаваш сирене и колбаси, да метеш паркинга, да изхвърляш боклука и да метеш и миеш магазина от горе до долу и да чистиш и подреждаш склада, който смърди на лайна и развалени зеленчуци и в коойто ако не сте с поне три блузи рискувате да хванете менингит, но всичко това новопостъпилите естествено, а не отговорниците, които са касиери, т.е. не правят нищо. А, да не забравя - ако все пак искате да постъпите на работа там - гледайте постоянно да симулирате някаква дейност, защото ако ви видят, че за една минута сте застанали да си починете почват да ви обясняват как сте дошли да не правите нищо и да взимате пари, затова се правете постоянно, че търсите нещо и гледайте да бутате количка, па макар и празна. Когато не можете да намерите нещо в склада и се забавите повече търсейки го ще ви скарат, че се спотайвате в склада, за да не работите, но когато искате да избегнете това и побързате да заредите останалото ще ви се скарат, че не сте го намерили. Трябва да сте безхарактерни и да отговаряте на управителя само с ДА, това е рецептата на успеха да се задържите повече от един месец. Та така за Фантастико, аз издържах точно две седмици, и вчера се обадих да ги уведомя, че искам да напусна, това направо в централата, защото така и не ми дадоха телефон на някой от управителите. Първо ми казаха да отида веднага в Симеоново до един час, но след като това нямаше как да стане започнаха да ме увещават да съм си изкарал двете смени до 4 март, да съм помислел още пък да съм си пуснел предизвестие, пък през този един месец можело нещата да се променят, щото все пак и пари съм бил давал за документите (съчувстват ми горките) но просто не отидох. Най-вероятно няма да получа половин заплатата, която все пак съм си изработил, но колкото по-бързо се разделите с Фантастико завинаги, толкова по-добре, защото започнете ли да отлагате и да си казвате ще стане по-добре - толкова повече ще си късате нервите, а най-добре изобщо не правете грешката да започвате.