Фантастико-Супермаркети ЕООД

Софийски градски съд,възстанови на работа Д.Д.и присъди 6500лева да и заплати "Евро харт" ЕООД.
***
Правна безплатна помощ,възстановяване на работа,Трудови спорове.
за контакти :
[email protected]

Аз бях касиерка. От началото ти казват- управителя определя графика ти (нищо, че си на 8 часа, работиш 2 на 2-избор почти нямаш) не че е проблем, имаш доста свободни дни, но си уморен. Смени не можеш да освобождаваш, понеже управителката ни беше цербер- най- гадната от всички била( така се носеше слуха). На втория ден ме прати на другия край на града за 4 дена.... И почваме правилата- никаква вода 12 часа, никакво сядане 12 часа, не можеш да искаш монетки или пари от клиент (нищо, че цял ден караш на изпарения), не можеш да отвърнеш когато някой клиент те прави на нищо ( повярвайте, има и такива, винаги съм била любезна с клиентите, идва някой дето нещо не му е на кеф и понеже вътре някой не си е свършил работата ти отнасяш всичко, и клиента казва че си длъжен да знаеш, въпреки, че от 6 часа не си мръднал от 40-те сантиметра работна площ, чак те разплакват). Също- никаква тоалетна, сакън да отидеш за 5 мин да пикаеш, не можеш да имаш пари и телефон в теб, нищо, че нещо спешно може да стане. Вдигнаха заплатата на 700 лв. а с нея и всеки божи ден проверките...и т.н. ГЛОБИ (за нищото). Ако няма хора зарежваш стока, чистиш целия магазин, бършеш целия магазин под стилажите, миеш тоалетни, отговаряш за гардероба....работех в мол- магазина беше огромен с 14 каси, кръст не ти остава от чистене. Ако случайно си до 5-7-8 часа, няма да си тръгнеш почти 2 часа по-късно, защо? защото по това време хората, който трябва да дойдат и да ти вземат касата (не може сам) ИЗЧЕЗВАТ...буквално. После те ръчкат да бързаш да смяташ 5000 лв оборот + карти и т.н. за 5 мин.... Като дойде проверка, ако не предложиш стока на промоция дори веднъж, веднага ти се карат и отиваш при управител и той да ти чете конско...И с колегите трябва да внимавате, че като ви заместят за 5 мин и крадат от касата ви, после като не излязат 20 лв. плащате вие. За обяд време няма-ако си мълчиш ще останеш гладен цял ден, обикновено обядвах към 16 часа( като съм там от 11). Винаги бях на 13-та и 14-та каса( където е постояннен поток от хора, на ден да има максимум 15 мин без хора, минават по 700 души, всичките те гледат надменно и чакат хем да им претеглиш стоката-което става на ръка, хем да маркираш, хем да следиш монитора, дали нещо не излиза грешно, хем да пълниш торбата им, а като я напълниш дори не я махат, трябва да изляза и да им я сложа в количката, съжалявам, но и аз съм човешко същество). Не ви трябва да работите там, освен ако не искате да сте роб, бях там почти година, само защото плашат редовно. Това място ми създаде доста здравословни проблеми...

Най-гнусната и отблъскваща верига в България.Лошо обслужване,продукти с изтекъл сток на годност "пуснати на промоция",никакво ниво на професионализъм.Но това е един монопол,който няма да бъде свален от пазара.И все пак ако можете,пазарувайте от малките супермаркети,които също са частни,но по мое мнение са на честни и почтени хора,които просто се опитват да правят бизнес.Не бъдете като стадо овце!Всички,които са клиенти на този магазин,знаят за какво говоря!

Много глоби, стрес, напрежение. Никакви почивки за храна, докато не припаднеш. Постоянно проверки, караници...типично селска обстановка. Всеки брак и кражба се заплаща от служителя..абе много много зле! Да вземат да се оправят стоката най-вече скапания зеленчук които доставят защото не е редно служителите да заплащат браковете, пък Кирил от ОФИСА да набива скапаната стока по магазините!

Нека и аз да се изкажа, макар, че няма да кажа нищо ново от написаното до сега. Два месеца не можах да си намеря работа и въпреки, че знам от първо лице за какво става въпрос си подадох молба ей така по-скоро на шега, но ми се обадиха, одобриха ме и след цял един месец разправии започнах. Да не пропусна да кажа, че в деня преди подписването на договора ми се обадиха да ми предложат нощна смяна в 30, а не позицията за която кандидатствах. Не знам защо още тогава не се отказах, но както и да е. Та какво се случва - всеки е шеф на всеки, а длъжността на управителите е единствено да ти внушат, че не става нищо от теб и да те накарат сам да напуснеш. Подписваш договор на осем часа, но смяната ти е десет, без значение, че да си тръгнеш навреме във Фантастико означава мининум един час, след като работното ти време е свършило, а когато отидеш да попиташ свободен ли си ти отговарят "Ти си до 7, трябваше да си си тръгнал в 7" същите тези, които не те пускат докато не си свършиш работата, а там работата никога не свършва. Нощна смяна задълженията ти се изразяват "само" в това да зареждаш стока, да продаваш сирене и колбаси, да метеш паркинга, да изхвърляш боклука и да метеш и миеш магазина от горе до долу и да чистиш и подреждаш склада, който смърди на лайна и развалени зеленчуци и в коойто ако не сте с поне три блузи рискувате да хванете менингит, но всичко това новопостъпилите естествено, а не отговорниците, които са касиери, т.е. не правят нищо. А, да не забравя - ако все пак искате да постъпите на работа там - гледайте постоянно да симулирате някаква дейност, защото ако ви видят, че за една минута сте застанали да си починете почват да ви обясняват как сте дошли да не правите нищо и да взимате пари, затова се правете постоянно, че търсите нещо и гледайте да бутате количка, па макар и празна. Когато не можете да намерите нещо в склада и се забавите повече търсейки го ще ви скарат, че се спотайвате в склада, за да не работите, но когато искате да избегнете това и побързате да заредите останалото ще ви се скарат, че не сте го намерили. Трябва да сте безхарактерни и да отговаряте на управителя само с ДА, това е рецептата на успеха да се задържите повече от един месец. Та така за Фантастико, аз издържах точно две седмици, и вчера се обадих да ги уведомя, че искам да напусна, това направо в централата, защото така и не ми дадоха телефон на някой от управителите. Първо ми казаха да отида веднага в Симеоново до един час, но след като това нямаше как да стане започнаха да ме увещават да съм си изкарал двете смени до 4 март, да съм помислел още пък да съм си пуснел предизвестие, пък през този един месец можело нещата да се променят, щото все пак и пари съм бил давал за документите (съчувстват ми горките) но просто не отидох. Най-вероятно няма да получа половин заплатата, която все пак съм си изработил, но колкото по-бързо се разделите с Фантастико завинаги, толкова по-добре, защото започнете ли да отлагате и да си казвате ще стане по-добре - толкова повече ще си късате нервите, а най-добре изобщо не правете грешката да започвате.

Назначават те за 2-3 месеца, при първа грешка те гонят. Обикновенно прецакват служителите с много глоби, напрежение и стрес. Ходенето до тоалетна и използването на почивки са мираж. Иначе цялата идея е да назначават безработни и по този начин държавата ни им опрощава данъци при много назначени брой служители. Накрая всеки се маха и то по взаимно съгласие и накрая в края на годината държавата им вижда отчета назначени служители примерно 2000 и хоп опрощават им се и им се връщат всички пари, които са платили за ток, вода и по този начин магазините печелят. Иначе стоката специално плод и зеленчука е скапан, а служителите плащат бракове и липси..бягайте на далече! Тази работа не е за вас!!!!

Някой знае ли какви са смените и дали може да караш само 2-ри ?

Това което прочетох за работата в Фантастико ме притесни,защото си оправям документите за започване на работа.Моля Ви СПЕШНО за съвет да започвам или да се откажа докато е време???

Много глоби, стрес, напрежение. А управителите и ръководителя са много зле, не знаят как да поръчват стока и после глобите отиват за виновния обикновен служител. АДски зле са нещата!

Аз съм недоволен клиент !!!
Пиша по повод промоция на Дормео (завивка Мая )  !
Като клиент, желаещ да закупи нещо, питам ,всеки потребител , може ли да  види ,да  изпробва , да прочете  съдържанието  ?
Не разбира, се гледа се през найлон и все едно си купуваш стока по каталог  !
Не можело да се отвори защото не можели да сгънат завивката после  .... Ами да ви спретнтме курс -обучение згъване на завивки 1!!!
Освен това- Мая  ???? Крещеше ? не знам някаква шефка ли беше ??? Но тя крещеше на мен клиента ,който си излезе , естествено без покупка !!!!
Уважаема , мястото не ти там  !! Нямаш нужната култура !!! Взела си се насериозно ,тежко им на колегите ти.....
Никой не купува насляпо !!!Гоните си клиентите !! Не можете максимално да презентирате продукта ,  да го покажете нагледно ,... Всеки избира и купува това което му харесва !!!!!
Останах с впечатление ,че стоката е повредена ,с лошо качество ,за много пари  !!
Това е една голяма ,опашата лъжа  !!!!  Така пробутвате стоката !!!
Е ХАЙДЕ МЕ ОПРОВЕРГАЙТЕ ,СЕГА ......