МЕТРО Кеш енд Кери България /img/frontend/nomap.png"

МЕТРО Кеш енд Кери България

Като работа е доста тежко.
Повечето колеги са много точни, проблемите идват от мениджмънта на магазините, който няма представа за какво иде реч. Шуробаджанащината, роднинските връзки и подмазвачите са на почит.
За съжаление фирмата затъва поради този лош мениджмънт...
10г работих в София 1.

Здравейте, имат обява за позиция касиер в Пловдив. Някой би ли споделил нещо по-подробно?

Бих искала да попитам каква е заплатата /нето/ в Метро Пловдив ?

Напълно съм съгласен с мнението на Джорджо Армани. Само мога да допълня че цялата тази работа с несигурността идва от некадърните шефове. Повишават разни младежи едва навръшили пълнолетие и те го раздават яката работа - примери много - Димитър Вутков, Нели Гавазова, до скоро и Лазар Лулчев... наемат и държат хора, които са за усмирителни ризи - в маркетинга има една Екатерина Димитрова, която е на достолепна възраст, а се облича като тийнейджърка, явно не е чувала за сутиен, веднъж се държи мило, друг път - вика, тотално неадекватен човек. В същото време съкращават много кадърни хора, както беше примерно Ники Богданов, едно време и Лазар Малаков. Аз лично не разбирам тази политика да се държат само подмазвачите - без качествени хора тази компания няма да прокопса. Аз така или иначе скоро също ще съм чао защото това не е нормална компания...

ниско заплащане лоши работни условия.назначават персонал
преди Нова година и Коледа когато приклучат съкращават 10 % от персонала това е Метро

Най-мизерният офис, в който някога съм работил - сигурно не е ремонтиран, откакто е създаден, преди 20 години - вехто, мръсно, неподдържано. Има някакво много мизерно допълнително здравно, но никакви office perks.
Както навсякъде има свестни и кофти колеги и разбира се най-добре са натегачите.
Доста голяма шуробаджанащина!
Сигурността е нулева, защото непрекъснато се сменя ръководството и много често има съкращения, просто защото на някой така му е хрумнало. В момента чувам от бивши колеги, че отново съкращават наред - нови, стари, бременни служители, не им пука от нищо.
Като цяло не бих го препоръчал на хора, които са свикнали да работят в големи чужди компании, защото тази няма нищо общо с такава.

Бихте ли дали мнение за длъжност пикър? Разбрах, че е обикаляне из магазина и се вдига тежко, но не знам колко. И ме интересува дали се плащат някакви липси, ако има такива в магазина.

Бихте ли ми казали приблизително какво е заплащането за ръководител отдел плодове и зеленчуци в Метро Пловдив?

Колегите и работната среда са супер. За първи път ходих с удоволствие на работа. Но заплащането е под всякаква критика. Цари пълен хаус, започваш на една позиция,в последствие попълват дупките в другите отдели,където им потрябват хора. Няма потенциал за развитие. Повечето от колегите работят там повече от 10 години, за тях това е като семейство. Но за млад човек, не смятам,че Метро е подходящо място. Няма и социален пакет, единствено неудобен транспорт, който за да хванеш, трябва преди това да пътуваш с градски транспорт, както и "ваучери за храна" на стойност 1.60, с които от столовата не можеш да си купиш и половин порция,а трябва да си доплатиш от своя джоб. Не препоръчвам за млади хора с потенциал! За възрастни,които искат да си изкарат стажа за пенсията, е страхотно място, сигурно ,плащат си осигуровки, можете да си изгниете там,без притеснение,че ще ви уволнят.

Здравейте.
Системата на работа в МЕТРО е много добра. Получаваш заплатата си редовно, свободно ползваш болнични и отпуска. Шефовете са не просто шефове, а приятели! Ако вие сте съвестни и си вършите достойно работата винаги има кой да ви забележи и подаде ръка за да се развивате. Работя във фирмата от 5 години и смело заявявам, че развитите ИМА!! Всеки, който критикува фирмата или определени колеги, проявява слабост и не е успял да извлече поуките, които в бъдеще да му бъдат полезни.

В допълнение мога да кажа, че където и да се водите на работа, НИКОЙ и НИКЪДЕ няма да ви плаща за да си пиете кафе по цял ден.

Замислете се :)