Държавен фонд Земеделие /img/frontend/nomap.png"

Държавен фонд Земеделие

Здравейте!
Относно позиция Експерт в отдел регионална разплащателна агенция
Може ли някой по-подробно да разясни тестовете които се минават и въпросите от интервюто?

Здравейте!Ще кандидатствам по позиция Младши експерт в отдел регионална разплащателна агенция към областна дирекция.
Бихте ли ми разяснили как протича изпита по английски език,защото само там се чувствам неуверена?

Няма ли кой да отговори на Валентина Цветанова.Няма време.Тестът се провежда в понеделник на 23.07.2012

Какъв е теста за  Главен експерт в отдел вътрешен инспекторат и на каква заплата са там, Някои може ли да ми каже?Чудя се дали да ходя

"Блажени са вярващите" че , конкурсите са честни и се спазват някакви принципи.Кандидатсвах за РА-Пловдив.
1.Още в обявата ми направи странно впечатлени, че се изисква само више образование без да има изискване,като  за другите РА да е с икономика, право или инжинерни и агро специалности.
2.Самият конкурс . Стандартна работа.Тест.Интервю. Къде си работил? Защо искаш при нас? И така нататък.
3.Преди "изпита" се видях с приятел работещ към МЗХ който ми сподели , че негови колеги също се явявали по-няколоко пъти /все пак заплащането в РА било в пъти по-високо/ за работа но без "дебели връзки" шансовете са нулеви. Направо в прав текст ми каза , че няма смисъл да си губя времето.Между другото по късно разбрах, че и на този конкурс е имало  от МЗХ.
Е явих се . Не ме взеха . Работила съм и имам опит по европейски проекти свързани със земеделие , имам две икономически образования. Владея и два езика. Не претендирам , че съм била най-добрата, но смело мога да заява , че бях се добре подготвила и се представих добре.
Конкурса беше уж за едно място но са  поканени  две жени, доколкото имам информация едната е с медицински колеж.
ГЕРБ дойдоха на власт и едно от обещанията им беше за честни и прозрачни конкурси. Няма такова нещо. Само не знам защо ги обявяват тези конкурси и как се чустват после тези с "дебелите връзки" . Жалка работа .

Здравейте! Искам да попитам дали някой скоро е кандидатствал за експерт в някоя от областните дирекции и съответно да ми каже малко повечезаа самия конкурс??? Какво представлява компютърния тест, какви са въпросите на теста, и какви въпроси горе долу задават на самото интервю???
Ще съм благодарна някой да ми отговори!

Много се радвам, че един от нас излъганите, се е отзовал, винаги може, и останалите, да ми пишете на [email protected]

До Силвия,
аз съм един от останалите 14.
Остави тук e-mail, и ще се чуем.

Здравейте, мили кандидати, пиша Ви това мнение, защото когато и аз кандидатствах в ДФЗ, четох какво пише тук, за да знам какво ме очаква, и за да знаете какво Ви педстои и на Вас, ако кандидатствате там.
В края на юли.2011 излезна обява за екпер в отдел "Договориране по прилагане на мерки за развитие на селските райони" и си пуснах документите, тъй като не се изискваше стаж. Не ми се искаше много много, защото работата беше в София, а аз живея във Варна, но само заради стажа в ДФЗ го направих. Както и да е, излезна списък с допуснати до конкурс кандидати, аз бях в него, отидох на изпита, след него беше събеседването, още на събесдването ми казаха какво представлява работата и че в четвъртък на 11.09 ще се обадят на одобрените.
Дойде 11.09, но никой не се обажда. Влезнах в сайта, имаше публикуван списък с оборени кандидати за сключване на ТД с ДФЗ. Моето име пак беше в списъка. Обадих се, попитах вярно ли е това, което съм видяла. Отговориха ми, че е истина, казаха ми какви документи трябва да си подготвя, питаха ме на работа ли съм в момента, казах им "да". Те отговориха, няма проблем, ако искате малко си починете и тогава елате след като Ви изтече предизвестието, както си решите.
Подадох си предизвестието, започнах да си подготвям документите, почнах да търся квартира, моя приятел каза и той на неговата работа, че ще напуска, почна да си търси работа в Сф, НО... на 22.09 ми се обади една жена, най-вероятно от "човешки ресурси" и ми каза,буквално , че "шефа е решил, че тези хора за момента не са им нужни" и ако е възможно да попитам шефовете си да ме върнат на работа. Казаха ми още, че е възможно да се обадят след време, но колко- не е ясно, когато "шефа" каже. Може след месец, два или никога.
Сами може да си направите извода, защо на "шефа" не сме му нужни вече. Толкова съм обезверена, отчаяна и нз просто как да Ви опиша се почувствах. Просто имайте едно на ум, ако Ви одобрят. За мен беше голям шок, не можех, а и все още немога да повярвам че в държавна инструция може да стане нещо такова. Всички мои познати, които бях ангажирала с преместването от Варна в София, в т.ч. работодател, приятели, роднини, не могат да повярват на несериозното отношение на БЪЛГАРСКАТА ДЪРЖАВНА ИНСТИЦИЯ.
Искрено се надявам, някой от другите 13 човека(бяхме 14 одобрените), в списъка с одобрени за сключване на ТД кандидати също да си напише мнението. Аз много искам да се свържа с тях, да разбера какво са им казали, но не познавам никой за съжаление.
Успех или по-скоро голям късмет на всички кандидатстващи.

Здравейте!
Някой може ли да каже какви са въпросите от теста за ПРСР "Договориране" - или поне от кой сектор са.
Благодаря!