Sixty K Plc - International Contacts Centres /img/frontend/nomap.png"

Sixty K Plc - International Contacts Centres

Скъпа Хриси Малчева,

Всички знаем коя си и всеки е наясно с твоето психично здраве (дори служителите в ИнОфис, както и всеки който е имал контакт с колега от проекта EBAY и не само!)

Моля запази мнението си за себе си, понеже не е обективно и е повлияно от психичното разстройство което имаш.

П.П. Не е приятно да обиждаш колегите си. Лично на мен не ми пука, едва ли на някого изобщо му пука за мнението ти, но все пак, това показва какви олигофрени работят в 60К (тук визирам теб!).

Поздрави на Марио!

Без Уважение,

За щастие вече не твой колега

ако сте такова нещастно топлолюбиво същество като мене В НИКОЙ СЛУЧАЙ не започвайте работа тук...ще ви държат на хладилник от шибаните климатици цяло лято, а даже и когато стане ЕСЕН, щом се покаже някакво нещастно слънчице,веднага ще ги пуснат отново...нищо че е ОКТОМВРИ!!!!!!! И януари да стане, грее ли слънце и щом на кликата от ши**няци й е топло, хайде да пуснат ши**ните климатици...егати ПРОСТОТИЯТА, честно...

Позитиви:
-Колегите са уникални хора, никога няма да видиш нищо лошо от тях. Всичките са изключително млади и готини с най-различни хобита и виждания за света. Повечето от тях винаги са готови да ти помогнат и никога няма да те върнат ако им искаш услуга.
-Работното място е в добро състояние, всеки етаж си има обособена кухня с всичко нужно да си направиш или сгрееш обяд или кафе. Има климатици и горе-долу удобни станции с компютри.
-Има безплатен транспорт през целия ден (от и за офиса) и ваучери за такси за смените приключващи след 23:00 часа.
-Има две много готини кучета пред входа на сградата.

Негативи:
-Работата е изключително натоварваща и неблагодарна. Различни хора ти крещят за проблемите си, псуват те, мрънкат ти и те заплашват със съд или оплакване до мениджърите ти.
-Заплащането не е достатъчно със сигурност, получаваш 60 лв ваучери и около 750 лева чисти пари за повечето от проектите.
-Няма почти никаква почва за развитие и професионално израстване.
-Сградата се намира на края на града и ако изпуснеш безплатния транспорт трябва да се бръкнеш с поне 10лв за такси.
-Закусвалнята в офиса е с безбожни цени,ако не си носиш храна трябва да дадеш минимум 6-7 лв за да се нахраниш (с изключение на пицата, но тя ще ви омръзне на 2рия месец - гарантирам ви)
-Голяма част от клиентите не могат да говорят английски език и ще прекарваш голяма част от времето чудейки се какво са искали да ти кажат.
-Обучението е изключително недостатъчно, първите ти месеци ще бъдат ад под небето.
-Има два месеца предизвестие за напускане, ако не ги спазиш ще трябва да плащаш неустойка в размер на две работни заплати.

Извод: Не препоръчвам работата в тази фирма. Ако сте млади и без опит винаги ще се намерят други подобни позиции, не се връзвайте на обещанията им.

Препоръчвам работата в sky, много добро заплащане, перфектно отношение от мениджърите, чудесна работна обстановка, много ненатоварващо работно време! Изключително съм доволен!

Вярно ли е, че владеещите скандинавски езици взимат от 3000лв. нагоре?

Попринцип до колко време звънят след интервю да ти кажат одобрен ли си или не?

Здравейте

Прочетох мненията на бивши и настоящи служители на фирмата. Никога не съм работила в такава фирма, но бях на крачка да започна преди няколко години в една подобна. Това, което ми прави впечатление е, че оплакванията са породени от българския шуро-баджанашки манталитет. Като например:
1. Има вътрешен конкурс за мениджърски позиции, за които се знае предварително, кой ще спечели мястото. Печелят предимно хора с връзки и без нужната квалификация и опит.
2. Шефа е арогантен задник.
3. Клиентите Ви крещят.

По първите две точки, проблема не е в компанията, а се дължи на българското управление и на българския манталитет, според който шефа няма нужда да се отнася с респект към останалите служители.

По третата точка бих искала да дам съвет на всички със лабилни нерви. Не взимайте всичко толкова на сериозно и лично. Пийте си бирата си прибирайте заплатата. Англичанчетата дето ви крещят по-телефона, нито ги познавате, нито ги виждате. Какво ви пука, кой какво ви казал по телефона. Тъй като от 3 години и половина съм учител в Германия, смея да твърдя, че при мен нещата са по-зле. Ако на мен започне да ми пука как се държали някакви деца от първи до шести клас и колко били научили, ще трябва да се побъркам. На всичко отгоре трябва да се разправям и с родителите, кото познавам, а не говоря с тях по телефона. Трябва да ви кажа, че тези хорица, с които говорите се скарват с вас, затварят телефона сядат пред телевизора и си отварят една бира. Само вие продължавате да мислите за тях. Те даже не знаят как се казвате и са ви забравили в момента, в който са затворили телефона. Освен това са ядозани, не на вас лично, а на фирмата. Так че да не ви пука. Само не ми е ясно, защо фирмата не ви предоставя още по време на обучението психолог специалист, който да ви обясни как да се справите със стреса в работата?

Пиша това мнение заради многото негативни, които прочетох.
Не мога да повярвам колко много мрънкачи има в проекта на Скай.
Мненията тук са масово от хора, които за пръв път имат сериозна работа и им е даден шанс да се развият. Явно са имали очаквания, че някой ще им даде пари да си бъркат в носа. Взимат те с един английски и без никакъв трудов стаж и ти дават 1000лв заплата, за да те слушат как ревеш, че работата ти е непоносима.
Ето моите впечатления:
Офиса е винаги чист и приятен (когато има повече хора на етажа в пиковите часове е доста задушно, но това е проблем който смятам, че ще оправят някога).
Има храна за късните смени.
Прибират те с такси до вкъщи, когато си смяна след 22:00.
Имаш осигурен транспорт до работа на 200 метра от метростанция.
Заплащането е точно всеки месец, няма закъснения, няма офлянквания.
Хората с които работиш са млади и приятни.
Голяма част от мениджмънта на етажа са изключително коректни хора, които проявяват разбиране като оплескаш нещата. (Все пак става на въпрос за работа под напрежение).
Работата е доста, това е вярно, но ако не си мързеливо мамино синче, не е толкова непоносима колкото всички плачат.
Има как да се развиеш във фирмата ако не си горепосоченото.

Здравейте. Искам да изкажа и аз мнението си относно 60к. Наистина негативните мнения са за този прословут проект на SKY, където явно наистина е доста кофти. Мога да Ви уверя, че на останалите проекти работата е супер нормална и имаш време за всичко. Излизаш си когато поискаш, никой не ти прави забележки ако случайно си закъснял, таргетите и с една ръка да работиш се взимат още преди обедната почивка.
Ако кандидатствате напъвайте да сте друг проект и ще останете доволни от фирмата.

Здравейте!

Аз също бих искала да изразя мнението си относно Sky проекта.
Местоположението (в Пловдив) там е добро и офиса е приличен.
Работила съм в други фирми и съм се занимавала главно със customer/technical support, та предполагам че затова ме наеха светкавично бързо, въпреки че нямах опит в кол център.

Работих в Скай проекта повече от 6 месеца. Когато започна трейнинга нещата изглеждаха не толкова трудни за вършене, и се чудих защо ми казваха поне 3 пъти че тази позиция не е за всеки. Беше забавно и дори интересно на моменти.
Вече започна съществената работа и там нещата се промениха, ако сте като мен и нямате опит в кол центровете в началото ще спичате, но това е нормално.
След първия месец разбираш че дори да си овладяваш работата и да печелиш увереност разбираш че целия този труд който го полагаш почва да ти се струва прекалено много в сравнение с парите които взимаш.
Клиентите са главно ядосани англичанчета които ти беснеят колкото си искат както беше споменато тук, а самите те са с доста ниско IQ и те дискриминират стига да разберат че не говорят с някой от острова.

Това което ме демотивира най-много е че клиентите ти никак не харесват това което ги караш да правят, а това ти е съществото на работата. Другата мотивация е количеството на работа което е страшно много, да не говорим че бонусите се постигат страшно трудно и за да ги вземеш трябва яко да се мазниш на клиента, дори той да няма и капчица уважение.
Sky като продукт е доста мизерен, 3 от 10 клиента са доволни, правете си сметка на какъв продукт правите съпорт.
Към администрацята нямам много забележки освен че не ти признават болничните и те карат да ги отработваш всеки път.
Трябва да си страшно стриктен със почивките, ако случайно сте взели дори с 1-2 минути повече това ви застрашава заплатата.

В заключение бих искала да кажа че има и хора които им харесва работата, но за мен лично беше ужасно стресираща и изнервяща, доста неща от които клиентите се оплакват не зависят от теб и това затруднява работата ти още повече. Успех на тези които кандидатстват за Sky, но наистина помислете добре преди да приемете, също така за тази работа ви трябват железни нервички.