Лирекс БГ /img/frontend/nomap.png"

Лирекс БГ

Виждам че има мн отрицателни мнения за фирмата , не знам до колко са реални обаче.Кандидатсвах за стажанската им програма ама се притеснявам , че няма никаква сигурност за последващо наемане.Някой да има наблюдение относно стажанската им програма?

Няма такава помия никъде по света!
По-добре касиер в кауфланд или лидл примерно

Лирекс и всички други фирми под шапка на тази компания са на хора, стартирали с едни мъгляви пари... може да не са от червено куфарче, но връзките им с бивши доносници от ДС и разни пребоядисани политици, а и начина по-който печелят обществени поръчки е ясен показател колко са читави.
Мниалата година не успяха да осигурят машини за електронното гласуване, сега са в огромен гаф със срива на Търговския регистър. Вероятно вината е и на предишната фирма, поддържала регистъра, но и тези "специалисти" трябваше да се информират какво поемат да поддържат.
Относно Мария Божилова, абсолютно прави са коментиращите. Тя не е нова, от една година го играе Търговски директор, но като се види през кои фирми е минала и как са на загуба, става ясно какъв кадър е. Но дъщерята на шефовете се е впрегнала да си назначава нейни познати. Може да са неспособни, но наши хора.

Описаните по-долу мнения са актуални. Не става дума за "развитие", а за нормални условия на работа - текучеството е огромно, цари пълен хаос. Привилегии - нула, даже кафе няма (всъщност има ДЗО). И за липсата им ще получите малоумно обяснение как това е във ваша полза.

НЕ си губете времето с тази фирма

Откакто си имате нов "търговски директор", подчертавам кавичките не им вървят работите. Въпросната Мария Божилова през доста компании мина и всичките са със злочеста съдба. И НЕТ1 и Кулбокс яко ги затри от пазара докато се подвизаваше там. Фирма Лирекс да си направят изводите сами. 2 компании от горепосочените бяха доста добре преди тя да отиде да работи там и от 2те компании я изгониха, защото за нищо не става... вземете си мерки, че доста лоши новини за вас напоследък, иначе за самата фирма е ок, ама тази дето сте я взели.... без коментар. Тая където отиде, след нея ако фалит. Правете си изводите сами.

Не кандидатствайте, ако желаете да се развивате в ИТ сферата. На пазара има много ИТ компании, които могат да Ви предложат по-добро интелектуално и кариерно развитие. Ако все пак твърдо сте решили да си го причините, е добре да знаете някои неща:
- Заплащане - под/около средното на пазара, като за българска фирма сигурно е ок(за същата позиция на друго място получавам 25% повече);
- Уважение - за теорията на относителността сте чували, предполагам. Зависи от много обстоятелства - мениджър, колеги, лични качества. Принципно ако си вършиш работата добре и си мълчиш (не говориш това, което мислиш), си ок.
- Привилегии - карти за отстъпки в оптики, допълнително здравно осигуряване, но ограничен пакет (без дентални услуги, без болнична помощ), карта за отстъпка за гориво. Спонсорира се допълнително обучение, два пъти годишно.
- Фирмена сигурност - има система за контрол на достъпа - чекираш се с пропуска си на всяка врата - и на влизане, и на излизане. Лично аз го намирам за напълно излишно. Беше ми дразнещо.
- Натоварване - зависи от отдела, в който попаднеш. Принципно се работи по проекти, чиято продължителност е 3-4-5 месеца. Често се е случвало да се работи по няколко едновременно, разбира се. Собствен опит - напрежението, стресът, нервите не си струват парите, които ще получите. Има далеч по-спокойни места, които ще ви предложат "привилегията" да можете да се съсредоточите върху развитието и надграждането на собствените Ви професионални и интелектуални умения.
- Потенциал - зависи за какво и на кой фронт (двусмислието е предумишлено). За професионален - не виждам такъв.
- Местоположение - Добро, Младост 3, на 5 мин от метростанцията.
- Колеги - Има голямо текучество на кадри.Оценката за колегите е тясно свързана с личностното им интелектуално ниво. Има готини, има и неготини. По лични наблюдения - 50:50. Като цяло може да ги подбират и по-интелегентни, но тук пряко се намесва факторът "Заплащане". Получаваш това, за което си платиш.
- Работна среда - Има какво да се желае. Много хора в малко пространство. Липсва зала за релакс и/или игри.

Ще добавя още няколко абсолютно субективни щрихи:
- Мястото е подходящо за авантюристични хора, постигнали всички кариерни върхове през живота си, абстрахирали са се от разни висши каузи и са с фокус върху сигурността си.
- Наемат се предимно неопитни хора с желание - стажанти и "новобранци". За "откраднати" служители от чужди ИТ компании не знам да има изобщо.
- Среда, изпълнена с прекалено много интриги, евтини номерца (към всички), чести случаи на неморално и неетично поведение на служители (с различно семейно положение), чести случаи на фаворитизиране на служители (по заслуги от различно естество).

Обобщение: Обмислете други варианти!

Росенчо,"за борса къра " си ти.Какво означава " големи заплати" ,като в бг по принцип заплатите са НЕадекватни?Защо е нужно някой с проф опит и образование да се доказва?Първо платете адекватно и тогава имайте очаквания!!!!

Ха! Тая свинщина съществува ли още. Напълно съм съгласна с абсолютно обективните мнения описани по-долу. Комплексирани плешивци на принципа "пази Боже сляпо да прогледа" са си повярвали толкова много, че са изгубили всякаква представа за реалността.
Всеки, който има глупостта да кандидатства за каквато и да било работа тук...., нека да има предвид всичко описано в този форум....Ужас

ЗА БОГА ХОРА!!!
МОЛЯ ВИ, АКО УВАЖАВАТЕ ПОНЕ МАЛКО СЕБЕ СИ - ЗАБРАВЕТЕ ТОВА МЯСТО!

Здравейте! Искам да изкажа мнението си относно фирма Лирекс БГ. Кандидатствах на тяхна обява за Търговски специалист. Поканиха ме на интервю, интервюто протече в две части, първо ми дадоха тест, който да попълня, теста се състоеше от въпроси свързани с IT технологиите. След попълване на теста се състоя интервю от около 1ч. с HR-та Ружа и Изпълнителния директор- Ангел. И двамата почти през цялото време подчертаваха как моя търговски опит е в друга свера и нямам нужните познания в IT технологиите. Нещо което те са прочели и видяли предварително от моето СВ и не е било изненада за тях следователно не е нужно да ме канят на интервю в което да ми обясняват как нямам нужните познания в IT сектора. Също така ми обясниха, че заплатата която искам не биха могли да я получа, т.к. те ще инвестират в мен в обучение което ще отнеме поне 6м. Господата от Лирекс искат някой да им работи за под 1000лв., да има търговски опит и нужните познания за IT технологиите. Ако някой IT специалист и човек с търговски опит е съгласен да работи за тези пари, може да кандидатства като Търговски специалист в Лирекс БГ. Успех!