Лирекс БГ

Здравейте! Искам да изкажа мнението си относно фирма Лирекс БГ. Кандидатствах на тяхна обява за Търговски специалист. Поканиха ме на интервю, интервюто протече в две части, първо ми дадоха тест, който да попълня, теста се състоеше от въпроси свързани с IT технологиите. След попълване на теста се състоя интервю от около 1ч. с HR-та Ружа и Изпълнителния директор- Ангел. И двамата почти през цялото време подчертаваха как моя търговски опит е в друга свера и нямам нужните познания в IT технологиите. Нещо което те са прочели и видяли предварително от моето СВ и не е било изненада за тях следователно не е нужно да ме канят на интервю в което да ми обясняват как нямам нужните познания в IT сектора. Също така ми обясниха, че заплатата която искам не биха могли да я получа, т.к. те ще инвестират в мен в обучение което ще отнеме поне 6м. Господата от Лирекс искат някой да им работи за под 1000лв., да има търговски опит и нужните познания за IT технологиите. Ако някой IT специалист и човек с търговски опит е съгласен да работи за тези пари, може да кандидатства като Търговски специалист в Лирекс БГ. Успех!

Колегата отдолу е прав, няма друга такава смешна фирма. А сега си търсят нови жертвени агнета, да видим кой ще му е късмет. Нормални хора няма как да им се вържат на лъжите, значи студентче

Много смешна и нагла фирма. Губят ти времето няколко месеца, искат да си идеалния кандидат и да ти дадат 3цифрена заплата, колкото да не умреш от глад. Много разочароващи................

Много смешна фирма. Губят ти времето няколко месеца, искат да си идеалния кандидат и накрая 3цифрена заплата. Е няма как да стане! Не си заслужава въобще

Росенчо - относно това дали кандидатите са се доказали или не, само ще ти кажа - че кучето скача според тоягата. За каквото сте си платили, толкова и ще работя. Хайде вие да докажете, че можете да ми платите, тъй като в магазина е същото : даваш парите , тогава вземаш стоката.
И само да ми кажеш - защо компании като боинг , IBM, мерцедес, защо според теб такива компании не реват за кадри, а винаги има желаещи да започнат работа при такива компании, а на такива като вас обявите ви все вървят...

Днес разписах документите за освобождаване,по свое желание./за
съжаление,така ми се наложи/
Хората във фирмата са много коректни,работата е добре организирана,а
заплащането редовно и прилично.Тези който бълват помия срещу тях
бих нарекла креативни некадърници,който изискват без покритие.
На останалите,който желаят да работят  в солидна фирма-това е мястото!

Тук пишат нереализирали се кандидати и неуспели да се докопаят до лежачката.Те искат големи заплати изведнъж,а трябва първо да се докажат.Ако не им харесва да се кандидатират на борса Къра,там с гаранция ще успеят

И аз да попитам нещо. Изчетох всичките коментари, имаше и положителни и отрицателни... Е нека по-компетентните да отговорят на въпросите ми! С какво по-конкретно се занимава тази фирма Лирекс? Какви са им заплатите, от колко до колко варират? Начинаещ в тази фирма, какво може да научи!? При кандидатстване, какво възнаграждение може да иска(първоначално)?
Благодаря на отзовалите се!

Да споделя и аз моето впечатление от Лирекс. Бях там на интервю за работа за позицията сервизен техник. Явих се навреме, но както са писали и други преди мен, явно времето за служителите на Лирекс е абсолютно относително понятие - чаках може би 15 и повече минути някой да ми обърне внимание. Дойде една жена - Ружа, до колкото помня, връчи ми някакъв тест (за който нищо не ми бяха казали предварително, аз отидох с идеята, че ще съм на интервю, а не на техническа проверка - както и да е) и ме заряза. Приключих с теста и попитах кога да очаквам отговор от тяхна страна, казаха ми до 2 седмици ще ви се обадим. Обадиха се още след 3 дни, този път ме поканиха на истинско интервю. Там, пак след 10-15 минутно чакане, се появиха въпросната Ружа и някакъв, който не му запомних името. След като ме разпънаха на кръст 40 минути и ми задаваха какви ли не лични въпроси, не касаещи по никакъв работата, за която кандидатствам (едва ли не искаха да знаят и кой номер бельо нося) и след като ме питаха доста неуместни и нетактични въпроси относно фирмената политика и други вътрешнокорпоративни данни за предишния ми работодател, ми казаха "Ще Ви се обадим". На въпроса ми "Кога?" ми беше отговорено "До 2 седмици". Поредното доказателство, че за тях времето няма никакво значение. Сякаш аз ще седя само тях да чакам цели 2 седмици да благоволят да се обадят. Не е ясно защо като набират толкова активно персонал, те мотаят толкова време.
Обажда се миналата седмица една кака да ме пита какво е положението, дали кандидатурата ми е още активна, казвам "Да, активна е". Отговор: "Добре, ще ви се обадим до края на седмицата"
Мисля, че е излишно да казвам, че вече започва трета седмица откакто бях на интервю, мина седмица и повече откакто каката ми обеща да ми се обадят - ни вест, ни кост.
Та нека всеки си направи сметката за коректността и ангажираността на хората, отговарящи за подбор и набор на персонал във фирмата.

Извикаха ме на интервю за сервизен техник. Първо не можаха да ми обяснят защо след като са голямата компания толкова често търсят персонал, втотро - госпожата , беше руса, не й запомних името , но беше на възраст закъсня , което много ме разочарова. Явно имаха време за губене, и трябваше да се окажат пред кандидатите колко са заети. Хубаво, ама ти като една уговорка за интервю не можеш да спазиш , как ще ме убедиш, че си коректен работодател.
Тя дори не знаеше задълженията за въпросната позиция, защото ми отговаряше с някакви общи приказки до момента, до който  дойде едно момче - боян. Той се беше взел много насериозно и освен че  говореше по телефона си в коридора преди да се появи в стаята, и целия офис го слушаше, чуждестранни производители на пожароизвестителни централи дори не ги беше чувал...  Също не можа да ми обясни - след като са толкова реномирана и престижа компания защо толкова често търсят персонал, в парите ли е проблема, или трябва да си послушко... Явно наемат такива, които не правят проблем за парите.