ФОРС ДЕЛТА ООД

Здравейте,искам да попитам как са в момента нещата във фирмата,защото имам намерение да постъпя там на работа.Изчетох доста негативни коментари и искам да разбера към днешна дата как са нещата?

Искам да попитам,при постъпване на работа държът ли се някакви физически изпити ?

Анархията е пълна,ако заплащане на полагаем годишен отпуск по 6 - 7лв. на ден и заплата от 320лв. и 60лв. ваучери,дрехи N та употреба потдръжка на лично МПС за да стигнете до работното място което е на 10 - 30км.,уважение от ръководството равно на нула и други такива "суперлативи" започнете работа в тази фирма.В момента в който малко вдигнеш глава и си вън,защото в тази фирма права нямаш.Трудовият договор е проформа.Даве вече при постъпване освен всички необходими документи подписваш и молба за напускане,а де неси почнал,а напускаш.

1 точка

Работих в тази фирма близо година и в началото всичко си беше Ок.

Работата поне на моя обект не беше тежка, но и парите не бяха много.

Проблема е че парите се плащат на 2 пъти в централния офис. Опашките в деня на плащането са големи като веднъж дори чаках 7 часа прав да си взема заплатата.Забавно става като след 2-3 часа счетоводителката излезе и каже 'ми парите свършиха, елате утре' или' днеска парите ги дават в другия офис' , който е на другия край на София.

След половин година без да питат започнаха да изплащат част от заплатата в купони за храна.

Материалната база е зле - скъсани костюми липса на радио станции.

!!!!Оценките които съм поставил са базирани на личния ми опит с фирмата и колегите от обекта!!!!!

Честно казано не ви препоръчвам да да се хващате там ама изобщо.
В предния коментар забравих оценките

Работих в тази фирма близо година и в началото всичко си беше Ок.

Работата поне на моя обект не беше тежка, но и парите не бяха много.

Материалната база е зле - скъсани костюми липса на радио станции.

Оценките които съм поставил са базирани на личния ми опит с фирмата и колегите от обекта.

Честно казано не ви препоръчвам да да се хващате там ама изобщо.

Заплащане - Смехотворно... Наистина заплатите се даваха навреме (не повече от ден закъснение), но ако не бях студент от София, а такъв от провинцията не знам как щях да се оправям. Кое щях да плащам по-напред наема ли, сметките за ток, вода и парно ли, семестъра ли? Ами за храна, дрехи и поне един път на заведение в месеца? Забравете за излизане, ако почнете там! Висял съм зимно време с още 50-60 човека във входа на блока (където се намира главният офис на фирмата и където се получават парите на ръка) и сме мръзнали по два, три, че дори и повече часа за да си вземем заплатите. А най-обичах когато ни кажат след два часа чакане на останалите, че няма пари и да заповядаме утре.

Уважение - Никакво... Когато отидох на интервюто имах чувството, че ще отивам в затвора, но все пак бях отчаян и реших да пробвам (голяма грешка). Всеки път, в който ти се наложи да отидеш до офиса за нещо имаш чувството, че те гледат все едно си извършил престъпление или си някой клошар.

Привилегии - Никакви... Осигуряват те на четири часа, никакви бонуси (особено пък Коледни и Великденски), униформите които ви дават са 1000 употреба и когато дойде време да напуснете ще трябва да ги заплатите! (Нямам си на идея защо, може би защото си ги ползвал???)

Фирмена сигурност - Никаква... Никакво уважение към теб и веднага щом се надигнеш ти казват довиждане и те сменят с някой друг балама.

Ангажираност - Сложна работа... Работата на стационарен охранител не е кой знае колко сложна на повечето места, не се изисква някакъв особен физически труд, но 24 часовите смени ще ви държат "ангажиран" в спане дори и на следващият ден (първият от двата ви почивни). И така оставате с ден и половина почивка преди да застъпите отново на 24-ка. Ако имате лаптоп или друго подобно устройство може и да успеете да изкретате до сутринта иначе забравете!

Потенциал за развитие - Нулев... Ще те държат на позицията, на която си докато могат!

Местоположение - Става... Не знам как са били другите колеги, но аз се паднах на хубаво и удобно откъм транспорт място. Двата им офиса са също на добро място.

Колеги - Това е може би е единственото хубаво нещо във фирмата... По-готини колеги и по-сплотен колектив рядко съм виждал! Поне при моят обект беше така, ясно е че има обекти, в които служителите се сменят като носни кърпички.

Работна среда - Ужасна... При мен беше горе-долу доста добре понеже беше на хубаво място, но знам от другите колеги, че на някои места постовете са изглеждали като места обитавани от клошари.

С няколко думи: Замислете се дали да пробвате във фирмата дори да сте крайно отчаяни и нуждаещи се! Това е най-лошото място, на което съм работил и се радвам изключително много, че се махнах от там.

Пиша за да предпазя бъдещи кандидати за сод във Форса. НЕ слушайте на интервюто тоя гей какво ви говори-всичко е лъжа. Заплатата уж била 400лв твърда за 2/2. Ако работиш и в почивните дни се плаща извънредно и уж по-висока заплата. На интервюто казва, че след 3 месеца можеш след изпит да увеличиш заплатата си с 100 лв а след 3год. с още 200лв- ЛЪЖА,ЛЪЖА,ЛЪЖА. С две думи през първите 3 месеца преди изпита и преди увеличението от 100 лв заплатата е около 600лв а след изпита към 700лв. ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ!!! Заплатата през първите 3 месеца е не повече от 330лв. След изпита можеш да я увеличиш с още 50-60лв това е максималното. Има увеличение от 100лв ама след 4 навършени години в СОД ФОРС ДЕЛТА. Тоя от интервюто е рядко тъпо парче. На самото интервю ми каза, че от 10 човека остават на работа след 2 седмица двама, осем човека напускат. Аз му казах, че това НЕ говори добре за фирмата и той млъкна и незнаеше какво да ми каже. Усети се, че каза глупост с която може да ме откаже, но се навих да събера документите и да започна. Минах и някакво измислено психо за което ми взеха 30 лв, някакъв физически изпит- пълен смях. Отношението на Светльо-взводния към служителите е под всякаква критика- крещи и убижда по-близките и по-стари служители дори ги псува- ИЗРОД! Работих 15 дни и взех заплата от 160 лв. Напуснах на момента. Хора бягайте от тази фирма, не започвайте работа в автопатрула, а да не говорим за стационарите, които взимат по 200 лв. Отворете www.jobs.bg и вижте, че всяка седмица имат обява, ако не ми вярвате на мен,поне погледнете в jobs. Защо сод 161 нямат никога обяви а форс имат всяка седмица? Отговорете си сами на въпроса и скъсайте завинаги с фирмата. СТОЙТЕ ДАЛЕЧ ОТ ФОРС ДЕЛТА!!!

Моля ви се хора ако вие мил живота не започвайте работа в тази фирма!
Оставете Траянка ГЛАДНА!!!

в момента съм служител във фирмата,заплата 174.00лв +60 лв купони за храна,това е за пълен работен ден -12 часови нощни смени/през нощ/ 15-16 нощни смени на месец,това е чисто с осигуровки ма мин.работна заплата,  за отпуск забравете,на бъдещите служители на фирмата честито

НАЧАЛО:
Това е вторият от обещаните от мен коментари по темата "Форс Делта".
Той е тясно насочен към тези, които искат да започнат работа като техник във фирмата и е свързан с факта, че днес Колега, който е работил в друга СОД фирма ми звъня вече на ГСМа и по-дългичко разговаряхме /дори малко се чудя защо ме питаше, като той повече от мен си отговаряше на въпросите, но го слушах учтиво/ по това, което ще опиша по-долу.
И точно поради тази причина, Колеги:
- за да не се "набутвате" с половинчасови разговори...
- а и да мога все пак и аз да поспивам поне понякога през деня, защото луд умора нЕма...
та заради тези две причини реших да напиша по-долното.
Ситуацията и организацията при този вид персонал /техници/ е следната:
Фирмата Ви дава работата /имам в предвид обектите, които за деня Вие трябва да посетите с цел да изградите тепърва или да извършите някаква техническа услуга/ и материалите за извършването й. Под материали визирам основните компоненти - централи, датчици, кабел... Въобще това, от което печелят, вследствие на надценката, която е в пъти завишената цена от реалната на пазара или тази на доставчика /в по-нотатъно инфо ще коментирам/. Останалите материали, които се явяват консумативи са за ваша сметка.
Както и всичко останало.
В смисъл, че:
- Техникът отива на работа сутрин в офиса /9 часа/ с личния си автомобил и след като се отчете, получи задачите си за деня, вземе необходимите материали отново със същия тръгва по обектите. Независимо дали обекта е в границите на София или става въпрос за околните села, Пловдив, Варна.
За територията на София и околните села горивото и всички останали консумативи по автомобила са за сметка на техника.
За по-отдалечените - получаваш аванс и после, ако е необходимо доплащане единствено за горивото и евентуално наложило се преспиване.
Всичко останало си е за твоя сметка.
- Горивото за работата Ви на територията на София и околните села, талони или СМС-и за паркиране, изходящи обаждания за връзка с Клиентите /хайде ГСМ-ите на "Форс" ще ги вкарате в група с Вашия/, евентуални повреди по автомобила и т. н.
- Техническото Ви подсигуряване е също Ваша грижа и отговорност. Имам в редвид, че наличието на перфоратор /сериозните знаете, че не става с такъв под 350-400 лева - Бош-а си е Бош/, поялник /пак сериозните знаят и обикновен, на 220V и газов - нищо, че сме "спецове" и с обикновена запалка/, мултицет, пистолет за топъл силикон /поне да е Метабо, ако се поскъпите за Бош, но не и играчките от 10-20 лв. Всъщност то Метабо си е дъщерна фирма на Бош, но поне е добро, защото то и "зелените Бош" са Бош, но не са като професионалната серия, сините/, такер /повярвайте "Рапид" - не някой евтин, колкото да си мислите, че сте го подсигурили и после да се самозамерите с него/ и всички останали технически инструменти, без които знаете просто не може да се върши този вид работа. Отново уточнявам, че коментирам работата като техник по поддръжката на СОТ. Избоеното просто трябва да го имате. Ако ли не - или си ги набавете още преди да започнете. Вие ще видите, че аз няма да Ви кажа "Не започвайте!" Дори напротив! И целта ми тук не е да Ви отчая, а да Ви помогна. Просто не разчитайте, че ще може да се оборудвате "в движение", "от първата заплата" или нещо от сорта. Просто няма да се получи - павярвайте ми. А защо - сами ще разберете по-късно.
При оборудването изобщо не споменавам дребните неща /имам в предвид като цена - не като важност и необходимост/: отверки, пинцети, макетен нож, чук, фенер, бор-коронки, свредла за тоя Бош, защото има /сериозните знаете/ и такива за по 100-120 лв., които просто не могат да се заменят с аналог /имам в предвид голям диаметър, който за едно сериозно видео-наблюдение примерно ще ви е необходим, ако не искате да се излагате да дупчите отделни малки отвори и да правите стените на хорана на решето, но хайде това го забравете - приемете, че това "в движение" става/ и разни други, които в едно с някои задължителни консумативи, ако не изпълват един от от онези пластмасови куфари... то забравете, че сте Техник СОТ. Или: ако основните Ви инструментите са за по-малко от 700-800 лева и нямате поне за още 200 лева другите, дребните, в едно с първоначалните консумативи... просто не започвайте - не ще си тежите на мястото като специалист и съответно да изкарвате пари /особено пък "на частно/.
- Консумативите, които са необходми, за да си вършите работа също са Ваша грижа и са перо от разходите Ви. Говорим за всички онези дреболийки, без които не може като: банд, пръчки силикон, тинол, лепило, двойнолепяща лента, почестващ спрей... - те също са си Ваша грижа и перо в разходите Ви, с което трябва да се съобразявате.
Това е по отношение на това какво трябва да имате, за да може да започнете работа. Говорим като основни средства - паричното им изражение вие си направете сметка.
Минимума необходимо Ви е: автомобил, перфоратор /Бош/, поялник, мултицет, топъл пистолет, консумативи за тях, едно 200-300 лева за гориво първия месец /но като се замисля умножете го по 3 - ще разберете явна в следващото ми писание защо/, които да необъркат семейния Ви бюджет и... Професионализам!
Колеги...
Без професионализъм, не само ще си загубите времето и ще съжалявате, но още повече ще разбъркате кашата във фирмата. Говоря чисто техническата - за бизнес-стратегии и организация си има "умни" глави - това не го мислете.
Достатъчно за днес.
Да ги наречем дотук препоръки какво трябва да имате.
Утре ще пиша за организационни неща и това, което най-интересува всички - Пари.
Ще разтълкувам и "+"-овете и "-"-ите, които чеквам като оценки под коментара.
/следва/