МБАЛ Света Марина ЕАД

Всичко зависи, от това в кое отделение работиш. Има отделения с много добри условия и отлично заплащане, натовареност, колегиални и приятелски взаимоотношения. Има и отделения, където не би искал да работиш никога! Но общо взето, за стандартите на Варна, си е на ниво.

Не доверявайте детето си на тази болница. Имам впечатление от доценти Близнакова /нефролог/, Георгиева /гастроентеролог/ и Маринов /кардиолог/. Пълна липса на професионализъм, съчетана с умишлено забавяне процеса на лечение. Умишлено не казват и не вземат под внимание резултати от изследвания. Антибиотика не се сменя повече от 14 дена при индикация с висока температура и резултат от взета кръв. В последствие разбрах, че идеята е била да ни държат повече там, понеже изписването ни реално стана две седмици след като ни пуснаха в къщи. Това всъщност е част от перипетиите, но са показателни за престъпното отношение, а за това че е грубо и обидно изобщо няма да засягам темата, тъй като на фона на "лечението" е нищо.
Градска легенда е че "доц" Близнакова е най-добра. пълна липса на професионализъм, за сметка на престъпно отношение към пациентите.

Не доверявайте детето си на тази болница. Имам впечатление от доценти Близнакова /нефролог/, Георгиева /гастроентеролог/ и Маринов /кардиолог/. Пълна липса на професионализъм, съчетана с умишлено забавяне процеса на лечение. Умишлено не казват и не вземат под внимание резултати от изследвания. Антибиотика не се сменя повече от 14 дена при индикация с висока температура и резултат от взета кръв. В последствие разбрах, че идеята е била да ни държат повече там, понеже изписването ни реално стана две седмици след като ни пуснаха в къщи. Това всъщност са част от перипетиите, но са показателни за престъпното отношение, а за това че е грубо и обидно изобщо няма да засягам темата, тъй като на фона на "лечението" е нищо.
Градска легенда е че "доц" Близнакова е най-добра - пълна липса на професионализъм, за сметка на престъпно отношение към пациентите.

къде се обявяват свободните работни места за МБАЛ Света Марина ЕАД?
... или въобще за болниците, ДКЦ-та, става въпрос за обяви за не-медицински персонал.

Благодаря!

искам да напусна, майната им на всички...
отвратително отношение на ръководството, както и шефовете на клиниките, унижават собствените си лекари, никаква помощ за обучение и развитие; никаква организация и ясни правила на работа. Приемат за даденост и лекари, и сестри, и санитари- тотално са се самозабравили- и всеки следващ е същия. най-гадното е, че така ще и си остане, защото винаги ще се намери някой идеалист, който да им повярва; а също и винаги ще има селяни преселили се, за да работят, които се скъсват да се подмазват. липсва морал, липсват права, липсва свобода.

Заплащането е средно.За месец обаче, ако си достатъчно близък или роднина може да получиш бонуси много повече, отколкото някога си си мечтал.Но трябва да си гъст със ръководството на клиниката или ако си в администрацията- много близък с н-к на чов.ресурси, който има главната дума при разпределянето на т.н. клинични пътеки всеки месец.Колкото си по-близък, толкова повече ще получиш, независимо от образованието,знанията, компетенцията и това, което си свършил през месеца на работното си място.Отношението на р-вото -пак на същия принцип.По-близо до него - по-високо в йерархията - и много повече парички на месец!Привилегии и израстване в службата- забрави, ако не си от любимците!Ако държите да работите тук и да получавате хубава заплата- намерете връзки и ще бъдете о, кей завинаги!

Отвратена съм от отношението на така наречените ДОКТОРИ от втора неврологична клиника.Направили си ремонтче на отделението ,заключили вратичката и си показват само носовете след като си звънял и чакал с часове .Няма свиждане, не дават информация за болните. Докторицата ми се разкрещя ,че не се занимава само с майка ми,трябвало да ИЗРОВИ от някъде изследваниятя и и че съм била за лудницата.Маика ми беше приета в 8ч в с тежък инсулт в 12,30ч не бяха я погледнали .После ми съобщи за диагноза тумор в мозъка което пък после се оказало грешка. Изписаха я на третия ден като изнесоха носилката пред отделението и ме оставиха сама да я сваля от 14я етаж .Ако съм еденичен случай с мед да ги намажеш но това там е начин на работа и система .Съжалявам че не мога да съобщя името на тази госпожа. За да бъдеш лекар предимно трябва да си човек.

Това са едни СУПЕР БЕЗОТГОВОРНИ ДОКТОРИ...На скоро баба ми беше там...За съжеление направихме ОГРОМНА ГРЕШКА като я оставихме да влезе в тази "болница"...Много некомпетентни като започнем от завеждащата  "докторка" и след нея доктори,сестри и фелшерки.Искам да Ви кажа само една реплика на лекуващият и лекер след въпросат ми как е баба ми? Тои ми отговори: " КАТО 30 ГОДИШНА ЖИГУЛА,КАК ДА СЕ ОПРАВИ!!!!!!!!!!!!!!!!!! Повече няма какво да кажа за кардиологиа към Света Марина Варна

Как гледате на лекарите епилептици? Не са ли те опасни за пациентите пък и за колегите. Знам случай на лекар, който крие заболяването си. Аз лично се страхувам от него, защото не знам дали е на терапия. Присъствах на един негов припадък. Защо се крие той от ръководството? И защо ръководството ако знае за неговото заболяване допуска той да работи на такова отговорно място?

За да започнеш работа, изискването е не да имаш необходимата квалификация , а възраст и външност.....За манекенки ли назначават  или за медицински персонал! А старшите сестри са невероятно груби и надменни, може би на базата на конкурса,който са спечелили, за да заемат поста си......