БДЖ ЕАД /img/frontend/nomap.png"

Моля,не променяите разписанието на пътническия влак от Черковица за Плевен в 15,40 с него се привират много учители от Плевен удобен е защото тръгва след като свършат всичкитени часове, а новото разписание е много рано  ще тръгва в 14,37 с час по рано.Молим Ви него променяите няма с какво да се прибираме до Плевен а и с БДЖ е много по-евтино и удобно.От учителите който пътуват-Благодарим Ви

в депо димитровград започнаха съкращения съкращава се без никакъв критерий съкращават се хора с висше от пжи съкращават се хора изпълняващи по 2-3 длъжности съкращават се семейни и самотни родители въпреки обещанията на пламен джуров че депо димитровград ще работи остават хора с основно образование и алкохолици не съкратиха тях а читавите и свестни хора които работеха и всичко това се дирижира от птп пловдив като при съкращенията не се питат преките ръководители  дърпат ти досието ей такакато на лотария и си съкратен без да се гледа какво и как работиш и с какво образование си а депо димитровград кара най- много товари тези от птп пловдив са толко нагли че дори си позволиха да приберат и трудовите книжки на хората и сега когото съкратят трябва да ходи до пловдив да си вземе книжката а заповедите за съкращение се пращат по пощата ужас просто голямо безхаберие и наглост на птп пловдив начело с лалев

лоша среда за работа

вижда се че с тая стачка няма как да се защитят интересите на работниците защото липсва желание за диалог,мисля че е крайно време в България да се създаде партия на работниците както е в много други страни която да може да ги защитава в парламента,а не те да протестират и никой да не им обръща внимание

Пак ще се върнем във въпросното с.Крумово в което се намира и летище Пловдив. Няма към настоящия момент друг транспорт освен БДЖ няма. Т.е. в селото живеят около 2500 човека и разчитат на този превоз. Коя пазарна икономика реже от печелившите си пазари? Българската разбира се, защото няма икономика. Може би трябва да има четири, пет други превозвачи и нещата няма да изглеждат така. Сигурно тогава ще се бият за всеки пътник. Но явно проблем с финансите в БДЖ няма след като могат да режат приходите с лека ръка. Реформа значи съкращение, уволнение, ликвидация.....? А реформа с която да се увеличат приходите, работните места да се разрасне дейността имали? Тези лостове  не се отнасят за нас, защото най-лесно е вече да сложим катинар на цялата държава и няма да има никакви разходи. Ще завърша с една диктаторска реплика "има човек има проблем - няма човек няма проблем".

Преди 3 години завърших престижния за "БДЖ"  УНИВЕРСИТЕТ "ВТУ Тодор Каблешков " . Кандидадтствах за работа в локомотивното депо в гр. Варна още след като си взех ДИПЛОМАТА за висше образование .Каха ми че щели да ме назначат на работа чак ЯНУАРИ 2010г. !Защото имало преструктуриране на предприятието и обединяване на отдели .На 3 или 4 Януари 2010г. отидох да питам какво е станало (казаха ми че като се пенсионира някой човек ще ме назначат , бил съм с диплома и съм с предимство ) и требвало да почакам до Юли месец 2010 година тогава имало двама да се пенсионират .Така отивам на в посочения месец и ми казват - да почакам още няколко месеца и така си ме връткаха до края на 2010 , отидох Ноември 2010 г. в ЛОКОМОТИВНОТО депо в Горна Оряховица и там подадох молба за работа (CV)  и ми казаха че януари месец сигурно ще постъпя на работа . Добре обаче януари 2011 пак ме излагаха не ме наеха , А МЕЖДУВРЕМЕННО НАЗНАЧАВАХА РАБОТНИЦИ ЗАВЪРШИЛИ 3 МЕСЕЧЕН КУРС ВМЕСТО МЕН – УЧИЛ 4–5 ГОДИНИ Моето мнение е нека да ги съкращават работниците с КУРСЧЕТА които са на назначени по ВТОРИЯ начин и да се оправят НЕЩАТА за да има работа и за хората с образование .

предлагам на ръководството на бдж да направи справка през мандата на петър мутафчиев ,колко външни хора са назначени на работа в противоречие на няколко заповеди от предходните години в които изрично е споменато че се забранява назначаването на външни набдж служители.и да се провери на какви длъжности с какво образование и с какъв опит са назначавани тези служители

АЗ ПОДКРЕПЯМ ,СТАЧКАТА И ХОРАТА СА ПРАВИ НИЕ ЖИВЕЕМ В ЕРОПЕЙСКА ДЪРЖАВА,А НЕ РАБОТЕЩТИТЕ В БДЖ ДА МИЗЕРСТВАТ И ДА СТРАДАТ ,КАКТО И ТЕХНИТЕ СЕМЕИСТВА ,БОРЕТЕ СЕ ВАШАТА КАУЗА Е СПРАВЕДЛИВА

Г-н Владимиров -защо не обясните на медиите ,че болшинството от стачкуващите железничари не са от вашето поделение а от това на ДП"НКЖИ" И ДА ГИ ИЗПРАТИТЕ ПРИ ВАШИТЕ КОЛЕГИ ДА ОБЯСНАТ ЗА КАКВО СТАЧКУВАТ ТЕХНИТЕ СЛУЖИТЕЛИ СЛЕД ,КАТО при тях няма съкращения и реформи.Те практически пречат на реформите на друго предприятие като се поддават на заблудите на синдикатите,ако не са рък.движение едва ли ще спре някой влак.

стачката е на служители които предстои да бъдат съкратени и някои заблудени такива ,които нямат представа за какво ще стачкуват
тези реформи трябваше да започнат още преди 6-7 години
още от 2000 година има издадени заповеди и указания да се спре назначаването на външни на бдж служители,по късно пак бяха издавани такива заповеди но нямаше кой да ги спазва
ако трябва да бъда искрен направо се радвам за тези реформи,защото
направете справка господа през изминалите години колко външни лица са приети в бдж с благоволението на бивши директори и управители,които най безцеремонно назначаваха на всякакви работни места свои близки ,роднини някъде и метреси даже като се започне от най ниски до най висши служби в държавното бдж  и аз мисля че би трябвало да им се потърси сметка за това че са нарушавани тези заповеди и в момента 2000 души ще трябва да се разделят заради техните подписи с работата си
ако само преди 4-5 години бяха спазени тези заповеди в момента реформата нямаше да се усеща толкова болезнено
но сега ги разбирам тези момчета и мисля че това е начина за извършване на реформата ,съжалявам много за колегите които ще трябва да си отидат ,но много добре осъзнавам че това е единствения начин за оправяне на нещата поне до някъде
ами крайно време е да разберат някои слуижители че идва края на сладките заплати където ти плащат за "нищо",даже след съкращенията ще останат още много такива но се надявам че ръководството след това ще оптимизира още повече персонала.
всичко бих обобщил така: Има луди които да ядат от баницата но вече няма луди които да дават баница.