АДЖИЛОН КОНСУЛТИНГ / Адеко България /img/frontend/nomap.png"

АДЖИЛОН КОНСУЛТИНГ / Адеко България

Еййй, аман от оплаквания за новата сграда. Кое не ви харесва - пълни глупости са това. Работя на първия етаж и този проблем с тоалетната беше оправен за един ден. Пълни глупости! При стотици служители на една компания как да има парко места за всички? Сградата може отвън да не е много приветлива, но от вътре е супер - модерна и уютна. Градинката е направена за красота а не да ходиш на пикник там ... Простотия до шия само има тук. Единствено съм съгласна за Ники Дацов - страхотен човек!
Стига сте се оплаквали за глупости!

Преди няколко месеца напуснах Адеко или както вече им викат Модис! Името няма значение щото в крайна сметка мениджмънта си е същия - групичка от няколко човека, които са си приятелчета и си затварят очите за всичко, което техните аверчета от TЛ екипите правят. Eдинственият свестен тип там е Никола Дацов, но сам човек в калта не може да вирее. Преместиха си сградата на майната - в гората на Камбаните, ползва се някакво разбито автобусче да вози хората от метрото - грозно, пробито и протекло... Сградата е грозна и неприветлива отвън - прилича на фабрика от 60те години, като едва на рецепцията може да разбереш в коя компания си попаднал. Защо се наричат вече Модис, нямам идея - не съм чувал това име никога, било някаква подмарка на Адеко - нямам идея... никой нищо не ти казва там. Тоалетната на първия етаж беше дълго време запушена и никой не направи нищо и се мятаха лайна на ляво и дясно... Парко място - нямаш, независимо дали има или няма места - всичко е запазено за костюмарите. Паркираш по поляни - пукат ти гуми и заплатата ти отива да се занимаваш с това. 2 пъти ми бяха пукали гумата, ноо парко място няма. И да няма - поне да бяха направили сграда на място, където да паркираш близко до нея - там само в калта има такова. Асансьорите са бавни, скърцат и направо те е страх да се качиш - няма табели кой екип на кой етаж е - ако си някой външен на посещение си като в лабиринт. Водата е от тръбите - уж пречистена :D пълен смях - отвратителен вкус - но спестяват пари от това да купят минерални танкове с вода и да слагат туби. Водата мирише и е вредна за здравето. Има ресторант Ла Камранела в сградата - най-ужасното място в околността за ядене - бедни закуски, отврат обяд - всичко е сурово или откровено гадно. Лъжат те с парите - пише 2 и 20 за някъв сандвич - а на каса ти казват 2 и 80... кое е истина не се знае - касов бон няма - не работило :D Градинката - била някаква специална - забравих й името - с пясък и няма къде да стъпиш или да стигнеш до пейките без да ти влезнат камъни в обувките - духа вятър и измръзваш ако е зима а ако е лято те напича слънчето и умираш от слънчев удар. Направо имам чувството, че сградата и всичко свързано с нея е направено за да изгони служителите.. Въобще не си правете труда да ходите там - пълна дупка!

Гледам, че търсят хора за Кока Кола, някой ходил ли е на интервю, за каква позиция и какви са му впечатленията, до кой кръг е стигнал на интервюто, има ли наети вече

Ахххххааха, със сълзи съм се смял на последния коментар. За съжаление HR-a по природа си е прост и противен, които нищо друго не може да работи и нищо не знае и нищо не може. Днешните HR-и дори и от ТРЗ администриране си нямат понятие.Държание към хората - супер противно и отблъскващо. Това е колега, продължавай напред и се надявай на интервю, където шефа на екипа ща те хареса, да не ти се налага да опираш до мнението на тъпата HR-ка.

В Адеко беше едно от най-разочароващите ми интервюта за работа.Не че не съм имал и други интервюта след които съм си тръгвал с мисълта-какво по дяволите ме накара да дойда тук, но там ставаше въпрос за ''HR''-и събрани на случаен принцип от педагогическите специалности на ПУ и свободните университети или такива със заслуги пред шефа на фирмата.Очаквах че Адеко е професионална компания но интервюто протече като разпит на обвиняем воден от млада комисарка, която не видя нищо положително в CV-то ми (интересно защо ме бяха поканили тогава) и половината време отдели да ме пита строго защо съм имал прекъсване.Очаквах ако събере достатъчно доказателства за моята вина да натисне някой бутон, да влязат други нейни колеги, да ми сложат белезниците и да ме отведат.Супер непрофесионално и отблъскващо.Не знам кой какви впечатления има но моите са такива че никога повече не бих ползвал услугите им, макар да имат и добри позиции.

Адеко прави интервюта за Кока кола, след което трудовия договор ще е към Адеко? Само на мен ли не ми се струва ок?

Положението в рекрутмънт екипа на Адеко е плачевно и съм на път да си тръгна! За последните 7 месеца напуснаха много колеги, компанията е нестабилна, няма визия в момента за развитието й. Мениджмънт екипа е под всякаква критика. Много хора напуснаха точно заради тях... Също така текучеството в Администрация е огромно. Новият шеф е изпратен в България да закрие офиса, както го е направил в предната държава.

Не препоръчвам да кандидатствате/работите там.

Обаче сте ми много интересни всички. Пишете анонимно мнение, без да заставете с името си, но въпреки това пишете с недомлъвки и не визирате нищо конкретно като проблем. Говорете с имена и реални примери, за да може мениджърите на компанията, които следят вашите мнения, да вземат мерки и да подобрят условията на работа. Бъдете конкретни хора - останете си анонимни, но поне говорете с реални имена и факти!

Преди да си излея душата бързам да споделя най-хубавата страна на Адеко - не те чувстват като част от фирмата. Това чудесно изяснява отношенията помежду ни... и така, в действителност съм сравнително нов работник на Адеко като контрактор в HPE GSD разбира се. За съжаление дойдох с намерението да градирам поне малко след последната си работа, но голяма заблуда. В началото бях със страхотни впечаления, заради супер якото интервю, което сигурно ще помня цял живот - единственото адекватно. Всичко стана много бързо и положително за мен. Но до тук. С месеци нямах представа, че имам нещо като TL и едва наскоро разбрах. Едно на ръка, че там никой нищо не знае и няма и желание да знае и да те информира. С течение на времето сам разбираш кога и как ще си взимаш ваучерите, как се пуска отпуска, time sheet и прочее. Заплатите са горе-долу по отношение на пари-работа, поне в отдела, в който съм аз към CFS tower. За съжаление, подобно на други фирми, се циганят за всичко допълнително като бонус за препоръка или при опит да изкопчиш поне 100 лв отгоре на заплатата при започване. Остава надеждата за прехвърляне към HPE в някой момент... но колкото и съблазнително да ви звучи работата в там, не забравяйте, че това си е поредният shared service center.

Кофти мениджмънт. Най- некадърните в топ мениджмънта на фирмата са най- отдавна и с опит само в тази фирма(напр. Венци). За сметка на това имат голямо самочуствие, че са върха в управлението на хора, процеси и ресурси :) Иначе има какво интересно да се научи, както и симпатични колеги на по- ниските нива. Не се залага на развитие на човешките ресурси достатъчно. За приятелските кръгове и номерата при промотиране във фирмата няма смисъл да говорим. Любовни ласки между колеги не са рядкост. Фирмената етика и култура са първосигнални.