Алианц България / Allianz Bulgaria Holding /img/frontend/nomap.png"

Алианц България / Allianz Bulgaria Holding

Не се подлъгвайте ! Зад името на Allianz се крие един оср*н франчайз. Продават някои застрахователни продукти,които са ОК, иначе ще им отнемат лиценза. Всички останали т.нар. Инвестиционни програми са част от нов вид пирамиди. За по-възрастните - спомнете си края на 90-те , когато милиони българи изгубиха спестяванията се в мошенически схеми от типа "пирамида", а по-младите нека да се поровят и да потърсят информация от близкото минало. Жалко , че дрискат по иначе светлия имидж на една вековна компания. надявам се от централата в Германия да се усетят и в най-скоро време да ги отрежат. Ако не желаете да сте жертва в нечистоплътните игри на Желев и компания, стойте далеч от тази фирма. Някой на върха обира каймака , а в основата заблудени гугутки прилъгват други още по-заблудени гугутки да си вкарват парите при тях.

Започнах,като стажант във счетоводния отдел,където се задържах седмица и половина.Още на първия ден ме накараха да работя наравно с останалите колеги,като ми обясниха че са много заети и няма кой да ме обучава.Казах им,че аз съм на стаж и няма как да работя наравно с другите,при което те отговориха ''опитай се сам''.Никой не те обучава а уж си на стаж,заплатата е 500 лв и могат да предложат само граждански договор.Нито един млад човек не работи там ,всички служители са пред пенсия.Не започвайте само ще изгубите времето.

Не се лъжете да започвате там!!! Не стига че няма да взимате заплата , ами и ще трябва да давате пари. Започнах като кредитен консултант по т.нар.стажантска програма. Не пожелаха да сключим граждански договор , а обясниха, че или трябва да се регистрирам като самоосигуряващо се лице или да си регистрирам ЕООД.
Принуждават те да се обаждаш на всичките си близки и познати , да им предлагаш срещи и да нахалстваш по всякакъв начин,докато някой не се прилъже да подпише някоя полица. Ако все пак успееш да сключиш някоя сделка ти дават едни "стипендии" които обаче после трябва да връщаш , защото на следващия месец не си успял да излъжеш някой човечец. Освен това ти искат да плащаш някакъв гаранционен фонд, който е 500 лв.годишно, за да можеш да работиш като застраховател. но това ти го съобщават впоследствие , когато вече си се набутал да им напишеш някоя и друга полица. В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ ИМ СЕ ВРЪЗВАЙТЕ НА ГОЛЕМИТЕ ОБЕЩАНИЯ! БЯГАЙТЕ ДАЛЕЧЕ!

Здравейте,искам да попитам за информация относно стажантските програми.Какво е заплащането,продължителността и т.н ?

Здравейте, някой има ли обратна връзка за позицията Security Expert в IT infrastructure отдела? Заплащане и колектив специалноме интересува. Благодаря предварително.

Преди по - малко от година кандидаствах по стажанската програма на Алианц България за финансов консултант.След като ме одобриха, ме извикаха на интервю. На въпросното инервю бях с още двама човека, като целта беше да ни оценят и да изберат "най-добрият" от нас. Обадиха ми се още на същия ден и пожелаха да започна веднага. Обясниха ми всички изисквания, както и че ще получа адекватно обучение, сигурна заплата и процент от евентуална направена застраховка. Еее... Всичко изглеждаше перфектно на пръв поглед. Събрахме се първият ден всички одобрени стажанти и започна така нареченото обучение. Пълна пародия... Дойде мениджърката, даде ни брошури, на които бяха написани подробно какво представляват техните продукти (застраховки, пенсионно осигуряване и финансово планиране), окуражи ни, че сме направили правилен избор, че сме кандидаствали за стажа и си тръгна. На следващия ден започна да ни "изпитва" какво сме научили за продуктите им и ни заяви, че ни дава списък с номера от търговския регистър и започваме да звъним, за да предлагаме услугите на Алианц. Разбира се, разговорите със случайно извадени номера на физически и юридически лица, започваха с въпроси " От къде взехте номера ми!?" или "Вече няколко пъти ми се обаждаха от вашата компания..." . След като звъниш и звъниш, никой не те изслушва, и никой не се съгласява да се срещне с непознат по телефона, се започна грубото отношение и натиска от страна на мениджърите. Определиха таргет, минимум на ден трябваше да уговаряш поне две срещи, а за седмица да си сключил поне две застраховки, което е невъзможно, при положение, че хората затваряха телефоните си, като чуеха, че ще ги запознаваме с продуктите на Алианц. Запознаха да ни притискат да звъним на собствените си приятели и родни, за да им предлагаме застраховки и т.н. Ние стажантите бяхме принудени да изпълняваме заръките им като роби и да нахалстваме по всякакви начини и да принуждаваме хората. Случваше се по някой заблуден човечец да подпише застраховка. Бяха ни обещали на всяка сключена застраховка да ни изплатят процент от парите, обаче останаха само с обещаванията. Излъгаха ни за парите, дори бяха ни обещали, че ще ни дадат накрая на стажа сертификат, с който да удостоверим, че сме завършили обучение в "лицензирана и доказала" се фирма, обаче и това не ни дадоха. Накрая разбрахме, че дори не бяхме регистрирани като стажанти в МОН (което ме води на мисълта, дали това е законно, след като стажовете се спонсорират именно от МОН).Този стаж беше чисто губене на време и нерви. Надявам се, ако някой е решил да кандидаства за стаж в Алианц да не го прави, защото единствено те експлоатират и използват, а мениджърите са най-облагодетелствани, защото им вършиш черната работа и им намираш клиенти.

Не се лъжете да кандидатствате. Това е Шопска фирма, няма нищо общо с Германия. Ще ви изполват и ще ви изхвърлят. Извънредният труд не се заплаща. Попитайте за текучеството - колко хора са се сменили за последната година. Разтеж - абсурд. Вярвайте само на написано! Едно се казва - друго става. Всеки си трепери за местенцето и със сигурност ще ви натопят за нещо, за което не сте виновни! Бягайте далече . ..

Много изнервена работна среда, която се подхранва от непоследователните решения на мениджмънта. В същото време за проблемите в работния процес се обвиняват редовите служители и им се търси сметка, за независещи от тях самите явления.
Много малки шансове за кариерно развитие (освен по описаните от другите коментатори причини), поради политиката на Алианц за пълно изнасяне на експертизата извън отделните държави и тоталното унифициране на продуктите и структурите по страните.
Подходящо място е за първа работа, където човек може да се научи на бюрократичните взаимоотношения в една компания и съпътстващата я канцеларска дейност.

От Централата в Германия постепенно махат цялата мрежа на Желев и компания,но те ще крадат до последно.
Пипат техните си хора последни,товарят се тези без връзки на максимум, трагедията е потресаваща,горко ако някой се излъже да работи там.
Масови съкращения ,унизителни !!! заплати,но за шефчетата минимум от 5000 лв нагоре.
Всеки с акъл си тръгва от тази псевдо немска компания,управлявана от нагли селяни и техните
курви и роднини.
Всичко върви стремително надолу.

Трагедия е в момента всички работим всичко, няма и дума за увеличение на заплатите, съкратиха всички кадърни служители! Все още съм служител с предизвестие за напускане. Хора не се лъжете, тук ни унижават и се отнасят директорите с вас все едно сте кучета. Говоря за офиса на бул. Мадрид ул. Милко Бичев 2