Алианц България / Allianz Bulgaria Holding

Реших да проверя какво се пише в сайта за Алианц България Холдинг. Много кандидати за работа влизат в него за да получат предварителна информация за фирмата и не се замислят дали тя е вярна. На всички кандидати за застрахователи искам да им кажа да прочетат в КОДЕКСА за застраховане чл.164, чл.166,чл.60, чл.3, чл.157, чл.167, чл.168, чл.170, чл.171, и след това да коментират. На заплата се работи при брокерите - там да търсят трудови договори, а не да работят към тях без договор и да формират сива икономика. Застрахователните компании по закон назначават с договор за възлагане на посредничество, който позволява самоосигуряване. Първо трябва да се промени КОДЕКСА за застраховане и тогава кандидатите за застрахователи към Застрахователните компании да претендират за трудови договори. Алианц България Холдинг подпомага и стимулира под различна форма застрахователните агенти, така че работейки да получават добри доходи. Съгласете се, че ако отидете на друдов договор някъде, ако чакате заплата без да работите или ще фалирате фирмата или ще бъдете уволнени за да не я фалирате и на Ваше място ще се назначи друг кандидат, който ще работи. Относно клиентите - има статистика на колко телефонни разговори се урежда среща и на колко срещи се прави продажба. Просто се иска работа не да си губите времето в безполезни неща, иска се добра самоорганизация и да сте комуникативни, добри слушатели, позитивни, ориентирани към успеха. Добрият мениджър може да Ви помогне да сте успешни, но трябва да поискате успеха, трябва да следвате неговите указания и за всяко нещо да се съветвате с него за да постигнете успех! По отношение на обучението - вече не се заплаща! Но всяка застрахователна компания е длъжна по закон да обучава своите застрахователни посредници. Дори да имате висше образование е тесногърдо да смятате, че нямате нужда от обучителни семинари! Винаги може да се научи нещо ново, което Вие не знаете на тях. Всяко обучение, независимо в коя да е фирма, води до по-високи трудови резултати и по-висока конкурентноспособност между фирмите и на пазара на труда за самия служител. Пожелавам успех на всички кандидати за работа в Алианц България Холдинг, която е част от Allianz SE, знайте че тя е контролирана непрекъснато от немците и спазва стандартите, които се изискват от тях.

Кандидатствах като "Мениджър на екип".На първия ден бях на интервю в което не споменаваха изобщо за каква заплата и работа става въпрос.Обадиха ми се да кажат,че съм одобрена да подпиша договор.На следващия ден отидох и ми казват,че пак трябва да ме интервюират.Оказа се,че искат да работя като застраховател и ест без заплата.След като ме отпратиха,така и не ми казах нщ конкретно.Отношението беше УЖАСНО,нищо не можах да попитам-само те мен.Като им казах,че не си представям работата да нахалствам и да изнудвам хора с по 400 лв заплата да си правят застраховки за по ХИЛЯДИ левове,те просто ме изгониха.

Здравейте искам да попитам някой знае ли как горе долу стои въпросът с заплащането при стажантската програма в фирмата

Поканен съм на интервю за Мениджър Продажби за Варна. Изрично попитах човека (Михайлов) дали не става дума за събиране на екип и така нататък. Отговориха ми, че не е така, има екип, просто трябва някой човек да го ръководи. Утре имам интервю, ще кажа после какво е станало. Но, съдейки по коментарите, всичко ще свърши за 5 минути, като наговори глупости! Но, ще му тегля една майна!

Здравейте ,
Привет на всички пишещи и четящи във форума.Поканиха ме на интервю за длъността  Мрежови Мениджър“Продажби Пенсионни фондове” за В.Търново,честно да си призная стори ми се прекалено добре ''напудрена'' че чак се усмихнах.Моля ви за коректно и конкретно мнение ,какъв е начина на заплащане предполагам е на Граждански Договор....заплащане обвързано с процент продажби ....всякаш ми се струва по подходяща за човек ,който би си докарвал страничен доход с това ,а не нещо стабилно за месеца....

Здравейте ,
Някой от пишещтите и четящите има ли информация за длъжността
Мрежови Мениджър “Продажби Пенсионни фондове” гр.В.Търново,предполагам отново е на граждански договор може би това е политиката на фирмата а и на бранша като цяло ,предполагам заплащането отново е обвързано с процент продажби......много напудрена ми се стори самата обява ,поканиха ме на интервю и не знам дали въобще да се занимавам .Всяка информация ще ми е от полза съжалявам ,че нямам конкретни въпроси ,но найстина ''стрелям в тъмното ''.Успех на всички търсещи .

След 5 дълги години работа в ЗАД "Алианц България Живот" отново посещавам страницата. Тогава гледах негативните мнения тук и се чудех дали да остана в компанията или не. Но не се подведох по мненията на хора без мечти и амбиции. Днес съм Мениджър и се боря за поста "Директор мрежа". Когато започнах работа преди години, наистина беше трудно. Трудно набирах клиенти, трудно ги поддържах, заплатата ми беше малка в началото, но се справих. Справих се с негативизма, справих се с всеобщото мнение, че 'от застрахователите нищо не става', справих се с присмешката на някои хора, че работя като застраховател. Мислеха си, че тропам по вратите и предлагам застраховки. Е не е точно така. Проблемът в България е, че някой хора искат да постигнат много давайки малко. И когато не получат много, започват да мразят, да сипят обиди и критикуват без да имат почва под краката си и опровержения. За това се радвам. Радвам се, че останах и успях да се установя. Днес заплатата ми е над 1600 лв., дори в някои месеци доста повече. Имам доста клиенти, както корпоративни, така и частни лица. Както искате - ако желаете работете, ако не - недейте, но ако работите, работете честно и усърдно и резултатите няма да закъснеят.

Не знам от къде я взимате тази информация,направо онемях.Аз работя от години, не съм си плащала обученията,завършила съм и Академията,която не само,че не си плащаш, ами са ти платени хотел,храна ,командиривъчни,разходи за транспорт.И какви са тези тъпотйй за МЛМ ,има бомусна система естествено,но тя няма нищо общо с МЛМ.  Мързеливи и неграмотни колкото щещ,после реват,че нямало работа.Работа има в България,но тя е за образовани и отговорни хора,не е за лентяй.Хора ,който имат амбицията да се развиват и да получават ПАРИ ,не милостиня от МИНИМАЛНА РАБОТНА ЗАПЛАТА.