Банка Пиреос България АД

От много време чета, какви ли не критики, относно Банка Пиреос България АД и накрая се реших да напиша и аз някакъв по-неафектиран коментар.
Студент съм (От септември записвам 4-ти курс) и тази година за втори път решавам да прекарам лятото си като стажант в Централния офис на банката (до The Mall). Останах много доволен от отношението на колегите и шефовете. Отношението в цялата банка (Центалният офис) е като в едно голямо семейство. Екипът е много добър, винаги усмихнат и готов да ти помогне с каквото може. В отдел "Банкиране на дребно" съм и по-точно Кредитен център. Обучението е много добро, колегите ти обясняват как се получават нещата. Първият път (Миналото лято) ми предложиха да остана, но отказах заради студентството.. Тази година просто изявих желание да бъда отново при тях и ми бе проправена "пътека" към "моята" позиция, без преминаване през цялата процедура по кандидатстване (Интервю, изпит... и т.н.).
Относно заплащането съм чувал, че има известно недоволство в сравнение с други банки, но всичко друго е добре...! А и разликата в заплащането не ми се струва да е някаква фрапантна с това на другите банки...Със сигурност има и по-зле, и по-добре..., но всичко си има своята "цена". Колко банки в България предлагат заплащане на стажантите си? (300лв бруто, 290 нето) Аз лично се сещам за около 4-5 такива. И да дам пример с Най-богатата в България банка, която плаща по 240 нето на стажанти и ги кара да сканират само, без да те учат на нищо!
Но отново да спомена, че моето впечатление е изградено на база атмосферата и работата в Централния офис на банката в София!
Надявам се, че съм Ви бил полезен и поне малко съм изчистил имиджа на тази банка !

Здравейте
Някой може ли да каже, колко взимат тук първоначална заплата, супервайзор и мениджър ? Благодаря

категорично НЕ на тази гръцка банка. Спасявайте се докато е време. камъните се клатят тотално, шефовете също не знаят къде се намират-поради голямото текучество през последните години. Вземат се на работа хора без никакъв опит във финансова институция.
масови заплати в диапазона 550-750 (новоназнчени и служители с над 2-3 годишен опит не мърдат на заплата)Жалко!!!

апелирам всички млади служители час по-скоро да напуснат тази псевдо Банка. Никакво развитие през годинте, тотален гърч, всичко е спешно на момента, веднага и сега. Увеличение на заплати липсва,ако се подмажеш на прекият ти шеф евентуално 10% брутно :( Текучество на всеки три месеца. Наемат се стажанти 3-4 курс на трудов договор за по 650 бруто, няма кой да ги обучава, защото всеки се прави на много зает. Няма хора на които да се разчита. Остават служител, които нямат избор просто. Нека това да е последното,място на което ще кандидатствате.
Ръководството си мисли,че за всичко си им длъжен и трябва да им коленичиш, ако ти дадат служебен телефон или кола, т.е да си го заслужиш..
Успех на всички, които напускат тази Банка.

Препоръчвам на всички сериозни хора, финансово грамотни, и със себеуважение, и да не си помислят за работа в тази "банка".
Ниско, дори много ниско заплащане, супернатоварване и некомпетентност, издигната в култ. Основното занимание на т.нар. "мениджъри", е подмазването пред по-горните началства. Работите не са на добре, и вероятно - ще стават още по-зле, ако има накъде. А изглежда, има.
Търсят се хора без претенции, готови на всичко, само и само да имат първата работа в живота си срещу символични пари. Няма и кой да ги обучи на всичкото отгоре, тъй като всички от едно ниво нагоре са заети с това, да треперят от страх да не би да им се обади някой над тях и да им свие сърмите.
Нулев мениджмън като ефективност.
Пародията е пълна, направо-трагичен цирк.
Бягайте по-далече от там, хората работят за та, мечтаят да напуснат.

Моля дайте информация дали интервюто за работа се провежда на английски.

Ще може ли да дадете малко информация за стажантската програма и теста - какво представлява, колко въпроса и т.н.?
Благодаря предварително!

Административна позиция
Заплата - не ми беше казано но аз поисках 1200 и ми беше казано че ще е доста по малко от това
Интервю - 2, първото е с НР а второто с ръководител на отдела. Първото интервю е много професионално. За второто интервю малко негативно ще се изкажа защото моето СВ се четеше за първи път по време на интервюто.

Работата в тази банка е адски много, конкретно офиса в Бургас Плаза. 8 часа не може да си вдигнеш главата от работа, а заплатата на касиер е 600лв. бруто. Отговорността която се носи е огромна, защото през ръцете ти минават много големи суми пари(20-30к) особено лятото . Затова има постоянно текучество и хората напускат. Наистина има големи опашки, заради недостига на персонал. Не си струва бягайте далеч.

От доста време се чудя дали да напиша няколко реда тук, но вече съм потресен от ОРГАНИЗАЦИЯТА в тази банка и по-конкретно от клона в МОЛ БУРГАС ПЛАЗА.От доста време насам не се е случвало да стоя по-малко от половин час в нея, имайки впредвид че отивам за една вноска.Имам чуството, че цари абсолютен хаос, безхаберие и липса на всякаква организация на работа.Колкото пъти отида винаги има една жена на касата, която имам чуството, че прави всичко, а останалите 5-6 жени дори неможеш да ги попиташ нещо, защото са забили носове в мониторите на компютрите и сякаш следят борсовите операции или гледат пропуснатите серии на турския сериал (или може би си копаят фермите си във фейсбук). Пълно безобразие е охраната да ти показва как се попълват бланките за изпращане на пари (нещото на което станах свидетел е как млад мъж след като охраната му обясняваше хвърли всичко и си замина като каза, че ще изпраща парите си от друга банка).
Ако си късметлия и има десет човека преди теб, които само правят вноски може да минеш за около 40 мин. Но ако не си и всеки е за различно - за депозит, да питат за кредит, да си вадят дебитни или кредитни карти, да сменят валута и т.н. имайки впредвид че всичко става при един човек по-добре е да си пуснеш един ден отпуска.
ПРОСТО СЪМ ПОТРЕСЕН ! ! !
УПРАВЛЕНИЕТО ВИ КУЦА МАЙ НЕЩО ! ! !
Ако някой не си върши работата просто го освободете има достатъчно безработни, които биха си вършили съвестно работата.
Тогава аз няма да чакам винаги опашка от 10 човека незнайно колко време.
АЙДЕ БЪДЕТЕ ЗДРАВИ ! ! !