Алфа Банк България https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Цариградско шосе 99&markers=София,бул. Цариградско шосе 99

Алфа Банк България

Трайно психически увредени хора един нормален няма.Заплата никаква само нерви, ако някой-желае да си изпробва психиката там е мястото.

Започнах работа през 2013година в Алфа банка след като минах обучение в София. В офиса в Бургас се сблъсках с некоректно отношение и крадене на доведени от мен клиенти от регионалния мениджър и координатора по продажбите. Освен това ме излъгаха в заплащането и съвсем не получих това, което се бяхме договорили.Съветвам всеки който уважава себе си да бяга далече от тази банка.

Извикаха ме на интервю после чаках 1 месец да ми се обадят!Назначават хора за по 1-2 месеца и после ги гонят...Взимат нови и така, до края на света! Не си заслужава труда и нервите да се занимаваш с тях!

И става по-зле. Гадна работа.

Като цяло банката запада от ден на ден. Мениджмънта е крайно неадекватен и некадърен. За последните няколко месеца уволниха служители с дългогодишен опит и на тяхно място бяха наети служители на външна фирма (ИКАП) без никакъв опит и най-вероятно за смешни пари. Незнайно защо съществува отдел Организация, който освен да се вре носа и да пречи на работата на останалите колеги, не върши нищо друго. Като цяло всячески се спъва нормалния работен процес под предтекст, че се повишава информационната сигурност - служителите нямат достъп до интернет, трябва да попълват купища заявления и декларации ако случайно поискат да си свършат работата. В същото време има хора в Централата, които не правят абсолютно нищо, а взимат нелоши заплати (2000-3000 лв) за да стоят по цял ден в кафето на банката или да пушат отстрани (ако някой не вярва може да се разходи около централата на Цариградско шосе 99). Това е крайно демотивиращо за останалите колеги. Липсват тийм билдинги, преди няколко години спряха ваучерите за храна, сега са на път да спрат и ваучерите за такси. В Човешки ресурси правят интересна врътка при договорите за заплата - обявяват една цифра като заплата, но в крайна сметка се оказва, че в тази цифра е включена и надбавката за прослужено време (ако имате 5 години стаж и са казали 1000 лв заплата, тя реално е 970 + 970х0.6%х5 - крайно некоректно за толкова голяма компания). Като стана дума за заплати - на касиер е 500-600 лв, супервайзор - 900- 1200 лв, мениджър на офис - 1400 до 2000 лв., специалист в централата - средно 1500 лв, старши специалист - 2000-2200 лв, мениджър или шеф на секция - 4000 до 6000 лв. Бих препоръчал на някой да работи в Алфа банк единствено ако е без опит - да постои няколко години, да се понаучи и да бяга в нормална фирма. За да не каже някой, че всичко е лошо в банката, ще посоча и положителните неща - заплатите се превеждат редовно, веднъж в годината се прави нещо като Коледно парти, има допълнително здравно осигуряване.

Моля всички които имат желание да започват работа в клоновете на банката в Бургас да внимават да не бъдат излъгани както в обещаваното заплащане, така и в изпълнението на другите предварителни договорки. Внимавайте също да не бъдете изгонени от работа много преди да е изтекъл срокът на изпитание с мъгляви обяснения от тяхна страна. Назначават се хора за няколко месеца и после ги съкращават без да се интересуват, че ги оставят безработни независимо че са ги примамили да започнат работа при тях и са издържали изпит!

Най-нeкоректната и тъпа банка с която да си нямате работа. Болните мозъци на управата измисли 3 лева глоба на всяко внасяне на депозит ако не си титуляр. Как можаха да се одрискат тези долни измекяри, малко ли лихви печелят от нас. Досега винаги с години жена ми ги е плащала. сега и искат 3 лева всеки месец - мошеници. На въпроса да ми отговорят адекватно защо е всичко това , служителите ме гледат умно и не могат да ми отговорят. Питам ги с нещо затрудняваме ли ги затова , че жена ми ги плаща депозитите. А те ми отговарят емииии... Казвам емииии... не е отговор. Като дългогодишен клиент на тази банка имам право да знам за какво са тези 3 лева, но измекярите не намират това за необходимо.

Наложи ми се да отида в Бургас и се сблъсках с азски некомпетентни хора в офисите на Демокрация и Александровска.Не си получавам месечните извлечения по кредитни карти и все подавам жалби,у но без резултат. като отида да тегля пари все не работят банкоматите им!