Алфа Банк България

Добре, че смениха мениджъра в офиса им в центъра и сега получавам качествено обслужване. Предният както разбрах от други банки се е омазал с едни схеми... не ти е работа. Като цяло ако не са служителите бих се махнал отдавна.

Нямам думи да изразя за какво става въпрос в централата на тази банка. Налице е дискриминация на поне няколко равнища: мъже/жени (в полза на мъжете), гърци/българи (ясно е в чия полза), служители на банката/служители от ИКАП и Мелън. Относно последното, в последната година служителите наполовина се подмениха с такива от външни агенции,с условия наподобяващи такива на стажанти. Работната среда е повече от тягостна, хората са ужасни лицемери и интриганти, лично аз толкова много такива хора, събрани на едно място за пръв път виждам. Перспективите, които се предлагат са изключително лъжливи, придружени със съпътстващи условия, наподобяващи "дребния текст" в договорите на мобилните оператори като например увеличение на заплатата при преминаване на граждански договор, повишение на позицията с бонус нов изпитателен срок и т.н. Трябва да сте въоръжени с голяма доза наивност и търпение, за да дочакате момента, в който обещанията ще се сбъднат, въпреки че са отправени в срещи на 4 очи и по начин, каращ те да повярваш, че си оценен.
Толерират се определени хора и се затварят очи пред абсолютно неприемливото им поведение, просто защото са имали късмет да са мъже, гърци, или наместили се на местата си преди повече от 5 години. Организацията е изключително консервативна, всяка промяна е възпрепятствана от измислени процедури, ограничаващи прогреса на каквото и да е равнище. За мотивация на служителите и дума не може да става, явно се разчита на отминалото схващане, че е добре и сигурно да работиш в банка, или пък че си си мотивиран по рождение и други усилия не са необходими. Тийм билдинги няма, коледното парти е за сметка на служителите, а ако решиш да пропуснеш поредната лицемерна инициатива за събиране или пътуване за твоя сметка, дължиш обяснение. Относно заплащането съществуват абсурдни граници в рамките на 700-800 лв. за една и съща позиция и едно и също ниво в йерархията. Обосновка за тези различия никой не може да ти даде и хора с богат и дългогодишен опит в повече от една банкова институция, получават по-ниско възнаграждение от такива, за които това е било първа и единствена работа в живота и съответно не правещи нищо по цял ден, просто защото ръководството няма проблем с това. С една дума - обективност - никаква. Има стотици правила, които като че ли целят просто да смажат определени служители и да ги накарат да се почувстват колкото се може по-некомфортно на работното място.
Ако имате опит и търсите развитие, това определено не е вашето място. Подходящо е единствено за току що завършващи, които имат нужда от стаж за cv-то. И не си губете времето повече от 1-2 години там, ако сте нормални хора, шансове за вас няма. Лично аз прекарах около 2 години в тази среда и се моля никога повече да не попадам на толкова некоректен работодател!

Голяма грешка да започна работа в Алфа Банк. Само загубено време и нерви. Със сигурност ще изпусна нещо, но в обобщен вариант:
- Смешна заплата, която уж някога ще я вдигнат....;
- Постоянно ти се възлагат неща, които не ти влизат в задълженията;
- Без питане и обяснение може да ти сменят позицията;
- Всяка седмица напускат хора и има интврвюта;
- При закъснение за работа, независимо от причината са ти много сърдити, пишат се обяснение и се стига до заплахи за уволнение. Всяка сутрин се записва кога си отишъл на работа и кога си си тръгнал. Но когато решиш да си тръгнеш точно в 17ч - също са ти много сърдити....
- Има хора, които нищо не работят и само клюкарят;
Като цяло няма уважение, няма разбиране, няма спокойствие....Ако цените себе си и труда си - дори не ходете на интервю, защото ще си почакате 1-2 часа докато ви приемат.

Трайно психически увредени хора един нормален няма.Заплата никаква само нерви, ако някой-желае да си изпробва психиката там е мястото.

Започнах работа през 2013година в Алфа банка след като минах обучение в София. В офиса в Бургас се сблъсках с некоректно отношение и крадене на доведени от мен клиенти от регионалния мениджър и координатора по продажбите. Освен това ме излъгаха в заплащането и съвсем не получих това, което се бяхме договорили.Съветвам всеки който уважава себе си да бяга далече от тази банка.

Извикаха ме на интервю после чаках 1 месец да ми се обадят!Назначават хора за по 1-2 месеца и после ги гонят...Взимат нови и така, до края на света! Не си заслужава труда и нервите да се занимаваш с тях!

И става по-зле. Гадна работа.

Като цяло банката запада от ден на ден. Мениджмънта е крайно неадекватен и некадърен. За последните няколко месеца уволниха служители с дългогодишен опит и на тяхно място бяха наети служители на външна фирма (ИКАП) без никакъв опит и най-вероятно за смешни пари. Незнайно защо съществува отдел Организация, който освен да се вре носа и да пречи на работата на останалите колеги, не върши нищо друго. Като цяло всячески се спъва нормалния работен процес под предтекст, че се повишава информационната сигурност - служителите нямат достъп до интернет, трябва да попълват купища заявления и декларации ако случайно поискат да си свършат работата. В същото време има хора в Централата, които не правят абсолютно нищо, а взимат нелоши заплати (2000-3000 лв) за да стоят по цял ден в кафето на банката или да пушат отстрани (ако някой не вярва може да се разходи около централата на Цариградско шосе 99). Това е крайно демотивиращо за останалите колеги. Липсват тийм билдинги, преди няколко години спряха ваучерите за храна, сега са на път да спрат и ваучерите за такси. В Човешки ресурси правят интересна врътка при договорите за заплата - обявяват една цифра като заплата, но в крайна сметка се оказва, че в тази цифра е включена и надбавката за прослужено време (ако имате 5 години стаж и са казали 1000 лв заплата, тя реално е 970 + 970х0.6%х5 - крайно некоректно за толкова голяма компания). Като стана дума за заплати - на касиер е 500-600 лв, супервайзор - 900- 1200 лв, мениджър на офис - 1400 до 2000 лв., специалист в централата - средно 1500 лв, старши специалист - 2000-2200 лв, мениджър или шеф на секция - 4000 до 6000 лв. Бих препоръчал на някой да работи в Алфа банк единствено ако е без опит - да постои няколко години, да се понаучи и да бяга в нормална фирма. За да не каже някой, че всичко е лошо в банката, ще посоча и положителните неща - заплатите се превеждат редовно, веднъж в годината се прави нещо като Коледно парти, има допълнително здравно осигуряване.

Моля всички които имат желание да започват работа в клоновете на банката в Бургас да внимават да не бъдат излъгани както в обещаваното заплащане, така и в изпълнението на другите предварителни договорки. Внимавайте също да не бъдете изгонени от работа много преди да е изтекъл срокът на изпитание с мъгляви обяснения от тяхна страна. Назначават се хора за няколко месеца и после ги съкращават без да се интересуват, че ги оставят безработни независимо че са ги примамили да започнат работа при тях и са издържали изпит!