Tumbleweed Communications /img/frontend/nomap.png"

Tumbleweed Communications

Abe tuka vsichki mi govoriat za tova kak i kolko rabotiat. A niakoi niama li da kaje neshto za svobodnoto vreme, ostava li im takova ?!
Zashtoto vse pak, chovek pyrvo jivee i posle porabotva, za da moje da si udylji jiveeneto :)

A sega kak sa neshtata ?... opravi li se firmaat ot kym zaplati i rabotna sreda

ц-ц-ц

Заплащане: Добро ниво като за София/България, на 6 месеца се прави преглед на работата и евентуално увеличение, има коледни и летни премии по договор, осигуряват върху пълна заплата

Уважение: Много зависи от отдела, в повечето случаи мнението на служителите се чува, обаче има и има и негативни ситуации

Привилегии: виж Заплащане, също отпуска се дава без проблем

Фирмена сигурност: Фирмата е една от най-големите и добрите в пазарната ниша която е заела, и няма скоро да остане без клиенти. От друга страна, развитието на продуктите и самите продажби не винаги са адекватни, в резултат на което акциите на фирмата се сринаха в края на 2007 и не е сигурно къде ще е фирмата след 5 години, нищо чудно някой да я купи.

Съотношение работа / свободно време: Работата зависи от отдела, някъде има много, другаде си клатят краката. В общи линии човек може да си организира работата сравнително свободно.

Потенциал за развитие: За хора, които искат да се развиват в области свързани със сигурно прехвърляне на писма и файлове потенциала за развитие е голям. Работи се сериозно, и умни глави от които да се поучиш има много. Местата за шефове са малко ...

Местоположение: Младост-4. Метрото я стигне до там през 2015, я не. Ако живееш в Младост е близо, от всякъде другаде се пътува повече.

Колеги: Повечето са много добри, и като специалисти, и като хора. За съжаление има и издънки, и то понякога на ръководни постове. Съкращенията на персонала в края на 2007 доведоха до намаляване на броя на некадърниците, но все още има.

Работна среда: Предимно големи халета с по 50 и повече човека, определено може и по-добре.

Аз вече не работя там, но Tumbleweed е едно от най-добрите места за ИТ работа в България все още. За съжаление фирмата в момента се движи надолу (което няма много общо с БГ офиса де) и поради неадекватната реакция на мениджмънта / Ейч-Ара напуснаха половината хората дето реално движеха фирмата напред. Сега има един американец за баш шеф ама май по-добре, че от БГ мениджмънт може да се гръмне човек по другите фирми. Абе при всички положения си е добро място все още :) Заплата: Плаща се добре, конкурентно, малко изостанаха напоследък, но то средата стана и доста динамична. Доколкото знам освен ако не почва човек в отдела дето четат спам мин-а е около 1000 лв чисто за човек без опит или с малко. Плащат се всички осигуровки и данъци и фирмата в това отношение е изрядна. Уважение: Има го! Ако имаш какво да кажеш има кой да те чуе и хората се държат супер готино един към друг -- интриги или подобни неща няма. Привилгии: Ми за бачкаторите какви привилегии... общо взето си оставен на спокойствие, разни екстри като служебни коли и телефони няма ако за това става въпрос. Фирмена сигурност: Нещо не е ясно какво ще стане с фирмата, но иначе докато американския офис го има , ше го има и българския. Работа / свободно време: Общо взето нормално -- който бачка когато е на работа, а не скатава почти никога няма да му се наложи да работи овъртайм. Потенциал за развитие: Има! От човека си зависи и от това дали има когато трябва пари и позиции де :) Ама средата е такава, че хората знаят кой работи и кой не, така че няма много мърдане. Местоположение: Бизнес парка... за всекиго по нещо Колеги: Ми най-способните напуснаха повечето май... другите дето остават са ОК де, ама има и разни скатавки дето ни разбират ни работят, ама такъв е живота... Иначе за бира са супер :) Работна среда: Едно хале с кубета ;) Свиква се.

Все още има какво да се желае откъм работна среда иначе всичко останало е супер

Добре де, ясно, че сайта се ползва много за реклама и антиреклама...няма как. Предлагам обаче на тези с негативни мнения да кажат коя друга фирма им харесва. Защото е лесно да плюеш по някоя фирма, всички си имат кусури, но айде да кажете къде нещата стоят по-добре тогава. Иначе си бях харесал тази фирма по съвсем други критерии - до колкото разбрах се занимават със IT security до някъде, а определено са малко фирмите в София, които го правят. Първото място на фирмата в класацията беше приятна изненада, така че ще кандидатствам... Btw полезна информация би била до колко ти нареждат какво да правиш - до колко решенията зависят от теб, има ли нещо общо програмирането със сигурност/криптография, или си е само бълване на код (очевидно няма да кандидатствам за sales/маркетинг ;-) ). Т.е. предлагам да се пишат малко по-съществени неща... иначе знам къде е бизнес парка, не ми помага особено да знам кой колко пътува! (а иначе някой хубав ден и до там ще има метро хъхъхъх)

странна политика има тази фирма - взима стажанти и съкращава цели отдели... за последните съкращения някой да има да каже нещо а?

Работя в тази фирма от около 3 месеца като стажант.
Плащат ми малко, но и аз работя като за малко. (-5)
Уважение на такова ниво не може да има. (0)
Нямам никакви привилегии, пак не са ми отнети други, за това 0.
Какво е това фирмена сигурност, хайде 1 от мене.
Съотношение работа / свободно време. Е, имам много такова (5)
Потенциал на развитие. Може да се каже, че има такова (2).
Местоположение. 14 км от нас, с колело = 1 час, с автобус = 2 часа. (-5)
Колеги - Млади и готини хора, разбират си от работата, толерантни са, но това не припокрива графата уважение. Все пак (5) от мене.
Работна среда. Става, имам си компютър с интернет и къде да си закача якето (5).

Общо взето, фирмата става, но ако ми беше малко по-близо щеше да е върхът. Ако ми плащаха повече пак. Но, щом до този момент е оценена като най-обичаната, значи има защо.

Заплащане: над средното, но може и по-добре.

Уважение: от страна на колегите - супер. От моя сртана - още повече.

Привилегии: това е първата ми работа, в която получавам освен залата и бонуси, при това редовни.

Сигурност: американска фирма, много по-сигурна от българските.

Работа/Свободно време: Работи се здраво, но работното време е гъвкаво и няма изцепки да се работи до късни дебри.

Потенциал за развитие: аз съм сравнително ниско в йерархията, но виждам пътят пред мен. Знам какво се иска от мен, за да мина по-високо в йерархията.

Местоположение: Бизнес Парк София, това е достатъчно!

Колеги: в нито една друга фирма, в която съм работил не съм срещал по-кадърни и екстровертни колеги. Няма теглене всеки за себе си, екипите са единни, липсва каквото и да било напрежение между колеги/екипи. Комуникацията между хората е безупречна.

Работна среда: повече от отлична, open area, всеки има възможност да види колегите си какво правят, има кафе, чай, хладилник, две кухни, тенис на маса... какво повече му трябва на човек!