Райфайзенбанк (България) ЕАД

Като Бивш служител ФР.Оф. мога да споделя следното:
Много ми допадна работата на ЧР относно първоначалното интервю, подготвянето на вс необходими документи при назначаване и напускане и отношението.Като плюс мога да спомена и това, че за вс в банката си има процедури, политики и форми, на които винаги може да се базираш.
Като минус ще спомена непорфесионалното и неетично отношение на ръководството към служителите, които получават бонуси /няма да изпадам в подробности, но не ти се изплащат вече заработени бонуси/; липса на стимул към наистина ценни служители с много дълъг стаж в банката; лош софтуер/липса на обвързаност между отделните програми/ и това, че няма автоматично изчисляване на комисионни и "ресто" при работа на каса или с олекотена каса/до 1000лв./
Като местоположение на офиса/за мен/ и работа с колегите/работна среда/ с чиста съвест мога да дам отлична оценка.

За РББГ работих в продьлжение на 4 години като МСП специалист и кр. администратор в Корп. кредитна администрация, в наистина необходимо е да се отбележи - трудно време за цялата банкова система. Вьпреки това качеството на една институция се оценява точно в трудни моменти, както и на служителите, когато защитават интересите на институцията в трудния момент: дообезпечават проблемни кредити, врьщат в редовност проблемни експозиций и привличат преспективни клиенти, което става все по-трудно и все по-трудно; администрират кредити в отдели, с 30-40% по-малко персонал, като изискванията стават все по-големи, одитите все повече, което далече компенсира амортизацията на портфейла и сьответно необходимостта от по-мальк брой служители.
В това отношение РББГ наистина се компрометира пред качествените си служители. От пьрвия ден в Банката, мениджмьнта се доказа с много ниськ морален индекс: льжи, льжи и само льжи. Напуснах друга Банка, с обещана по-добра заплата, като при започване се оказа, че няма да получа. А сьщо не и като преминах изпитателния срок. Льжата се повтори при преминаване през други отдели, за ковто сьм вече в друга Банка - по-малка -в която се чуствам много по-добре. Много са льжите, но най-грозната е: младите специалисти, които се наемаха без заплати от учебната скамейка с ясна мисьл, че след изтичане на стажа, няма да получат работа. Колко грозно е товаази експлоатация?

Някой знае ли къде ще се мести централата на банката? Важно е за мен като кандидат да знам къде ще ме преместят, ако започна работа там. Благодаря :)

Добър ден. Днес бях на интервю за позицията стажант в отдел Продажби към Райфаизен Лизинг. Можете ли да ми кажете нещо в подробности и не визирам заплащането..... По скоро има ли развитие след въпросният стаж или те изритват след 6тия месец?

"Група бивша състуденти, всеки със завидна кариера, решили да посетят любимия си възрастен професор от университета. Разговорът бързо се превърнал в оплакване от живота и работата. Тогава професорът им предложил кафе, Когато се появил с готовата напитка, на подноса всички чаши били различни - от пласмасови до скъпи порцеланови чаши с антикварна стойност. Подканил ги да се обслужат и сами да си налеят кафе. Когато всеки вече държал чаша кафе в ръка, професорът казал: "Всеки от вас наля кафе в скъпа и красива чаша никой не посегна към пластмасовите. И това е нормално. Нормално е да искате най-доброто за себе си, но в това именно се крие проблемът. Влагата твърде много във формата, в обвивката, а тя не променя съдържанието. Защо ви казвам всичко това ли? Защото животът е кафето, работата, парите и социалния статус са чашата. Най-щастливите хора нямат най-доброто от всичко-те във всеки един момент дават най-доброто от себе си!"
С този имейл rbbg internal communications се опитват да хвърлят прах в очите на хората, които всеки ден се сблъскват със стотици проблеми, за да работят за тях. За хората, които правят всичко за лична облага и нищо за своите служители. В новата сграда на Райфайзен хората ще са принудени да работят в open-space т.е. стотици на едно място при високи нива на шум, в сграда на едно от най-проблемните места в София като транспортна комуникативност. В сграда, където в близост няма никакви места за хранене на разумни цени и възможности за паркиране на личните автомобили. В сграда,където ще бъдат роби на измерване на времето им до тоалетна. времето за хранене, времето им извън офиса, времето им за провеждане на лични разговори и почивка.... А имейлите следват един след друг, 20 дни до преместването, уредили сме парко места по 120 лв на месец, който иска да си плаща, Софийска община ни уверяват че автобуите 120 и 88 са нови добре поддържани и се движат навреме! ....

Интересен въпрос г-н Инженер . За себе си смятам, че притежавам такива качества, но това не значи, че нямам желанието да се развивам в такава голяма банка като Райфайзен.Освен това, не смятам, че е лошо да работиш и за някой друг - както Вие казвате '' за заплата''.
Така че, само изказвам мнението си,че съм останал с изключително добро впечетление от Hr отдела им .

Каменов, само да те питам нещо - имаш ли някакви знания или способности, които биха те направили ценен и незаменим, или трябва винаги да си на заплата при някого?

Искам да изкажа,че съм изключително доволен от проведеното ми интервю и професионализна на HR на Райфайзен.

В допълнение на мнението на KY ще.кажа, че когато в една чужда компания се намеси много "компетентен" български мениджмънт, нещата отиват на зле. Тези хора сякаш са расли в гората. По никакъв начин не знаят или по-скоро не желаят да защитават служителите си. А за чужденците това е добре дошло - нали са дошли в Аборигения, могат да си правят каквото си искат.

От няколко години насам Райфайзенбанк умишлено влошава условията на труд на своите служители. Заплатите не са индексирани от около 7 години, тази година служителите бяха лишени и от коледни. Предстои преместване на централата на много по-трудно достъпно място от гледна точка на транспорт, възможности за паркиране и т.н. Компанията не води политики за мотивиране на служителите и съкращава социалните им облаги с всяка изминала година.