Райфайзенбанк (България) ЕАД /img/frontend/nomap.png"

Райфайзенбанк (България) ЕАД

Имам оферта за работа в централа. В обявата беше включена опция за работа от вкъщи. Моля, някой, който работи в централа да ми потвърди, дали реално тази опция е налична и ако е - един ден от седмицата ли е или става въпрос за постоянен хоум офис?

Ужким се води банка, а е пълна мизерия. Има готини колеги, но се броят на пръсти. Повечето са лицемерни и злобни. Шанса да получиш развитие е саво ако лижеш д-то на правилните хора, иначе оставяш с еднаква заплата и позиция с години, докато други за по-малко от месеци, стават синиъри(говорим за ИТ сектора ни). Ако очаквате пари, тук не е мястото, само за стаж стават.

Нов служител без опит в банковото дело,след двуседмично обучение /ако гледането от страни може да се каже обучени/ го пращат да работи на каса без права за повечето операции,
/в тази банка всички операции са на едно място /един човек работи за 3.Няма охрана служителите трябва да въдворяват и ред сред клиенти.Те/служителите/ са виновни за всичко,за проблеми със софтуера на програмата,за таксите които банката е определила.Всеки клиент се оплаква от нещо и за всичко е виновно лицето пред него.Ръководството не защитава служителите си.Работното време е от 8,15 ч. до 18-19 часа когато се приключи.Без обедна почивка и обяд.Цял ден си под напрежение и вечери се прибираш емоционално и физически изчерпан.

Работих в РББ преди две години… Пълен ужас- екипът ми беше с 3% utilization, най-малко от цялата банка. Да не говорим, че ако закъснееш 15 мин трябва да си отработваш времето, иначе няма да получиш заплата. Проекти нямаше- дори и мениджъра ми нямаше работа. Беше пълна пародия. Разбира се не успях да изкарам и 6 месеца там :)

То ясно, че всички банки са отрепки, но от всички, тези са най-наглите! Кандидатствах, не стига, че имаше 3 супер продължителни интервюта + среща с някакво шефче костюмар, държащ се снизходително, а и накрая ми предложиха заплата, нещо от сорта на 2000 бруто + ваучери (!), което беше абсолютна подигравка за инженер, завършил в чужбина висше и с 2 години опит за позицията. 2000 бруто взимат в магазин касиерите най-вероятно, не се чудете защо работят само бавноразвиващи се комплексари при вас, готови да бачкат за жълти стотинки

Служител с предизвестие:

Заплати- ниски
Колеги- нормалните напускат след 6 месец, останалите пушат часове пред сградата и чакат да дойде следващия нов колега, които да върши всичко. И така- смяна на 6 месеца.

Като бивш служител на тази дупка, бих казал- изобщо да не си помисляте да почвате рябота там! А ако вече работите, бързо си намерете нещо друго!
Нека започна от средата - отделите са трагедия, няма качествени служители, които да ви обяснят нещата, постоянно има някой, който се заяжда! Половината служители изобщо не знаят къде се намират, нямат никаква представа какво работят и защо изобщо са там! Текуществото е много голямо!!! Последните няколко години нещата още повече западнаха!
Има отдели, които взимат бонус на база продажби - и ако не си достигнеш бройките или ако самия отдел не достигне бройките - няма бонус!
Заплатите са трагични, за работата, която вършиш. Постоянно вкарват нови и нови неща без да помислят за най- малкото нещо!
Системите и компютрите са адски стари и не работят! Всичко постоянно забива и прекрасните колеги от IT не знаят какво трябва да направят, за да оправят проблем. И А дааааа! Продавачка в KAUFLAND взима повече пари от IT начално ниво.
Най- много да си докарате сума проблеми - здравословни - от стрес и напрежение!
Отвратена съм от това място и съжалявам, че отделих толкова време да работя там!
Смятам, че не е нормално да работиш докато си болен или пък да се молиш като грешник за 3 дена отпуск, КОЙТО ТИ СЕ ПОЛАГА! И накрая да ти кажат- бъди благодарен, че съм те пуснал отпуска!
Дори и сега като бивш служител все още имам проблем със сметките ми в тази банка и абсолютно всичко е пълна трагедия!
Не си заслужава! Има къде къде по - хубави места, на които може да започнете работа. Не си го причинявайте в Райфайзен.

Относно бенефитите - почти няма никакви, една карта Дженерали и 60 лева ваучери за BILLA - месечно. Отделно като служител имате привилегии за теглене на кредит и т.н.

Има много много малко качествени хора, които са останали да работят там, но скоро и те ще се махнат.

Развитие в банката НЯМА, защото има вътрешни комуникации да не се прехвърлят хора, от отдел, в който положението е много зле! Или пък се наемат само хора, които са гъсти с някой служител от отдел- ( както навсякъде).

Най- хубавия момент от Банката е НАПУСКАНЕТО МИ!

Ниски заплати

Най-ниските заплати в държавата. Докато сме на работа се чудим от къде да изкараме пари . Естествено търсим работа на друго място и текучеството е голямо тук.

Здравейте, бихте ли могли да ми дадете повече информация за отдел Микробизнес.