Агенция по заетостта /img/frontend/nomap.png"

Агенция по заетостта

Когато в една институция, в която е било престижно да се работи, текучеството взима връх, когато напускат добрите служители, някой трябва да се замисли.

Работих в системата на Агенцията по заетостта повече от 15 години. Много харесвах работата си. За съжаление от известно време всичко се промени. Докато предии 15, 10, 5 години, се ценяха качествените служители и беше престижно да работиш в системата, сега всичко се промени. Служителите остават само ако не могат да си намерят друга работа. Напускат много добри и отговорни хора. На добрите служители не се гледа с добро око. Работата наистина е много, но ако ти харесва и ако те ценят, това е без значение.
С голямо съжаление напуснах, не защото работата беше наистина много, а  вече да работиш добре, не е добре за някои нови нови ръководители, които са станали такива, само защото трябва да са шефове.

Здравейте!
От две години съм в системата, хаоса, който е настъпил от началото на годината до сега няма как да опиша.Започнах с такова желание, отговорно и съвество си изпълнявам задълженията, като млад човек, с желание да науча нови и по- нови неща.
Работи се след работно време, ходи се преди работно време, често в събота и неделя и най накрая шифката от АЗ идва и те навиква, все едно ти е робовладелец, а ти си роб, който работи за нея.Всички смирени, навели глави и траят, не смеят дума да кажат, защото видиш ли може някой да бъде уволнен за 24часа, както тя се изказва.Нивото на общуване е под всякаква критика, за отношение да не говорим.
Колегите са изнервени и на ръба на силите си.
За заплащане, смешно е, вменени са ти около 20 длъжности, една в друга несъвместими, правиш всичко възможно за изпълнение на задачите и накрая отново навикан и унижен.
Тръгвам си,с голямо огорчение  и съжаление!
Няма да се оправят нещата спорд мен!

В подкрепа на госпожата от 13.04.2010г  - явно нещата за 2 год. НЕ са се променили, или по-точно - променили са се към по-лошо. Същото се повтори и при мен. При назначаването на последните двама работника, веднага последва обаждане от трудовия посредник с искане да им изпратим лицето. Когато се върна обратно носеше заявка за свободно работно място /на което го бяхме току що назначили/ и настанително писмо за попълване, подпис и печат от работодателя. Това меко казано ме учуди доста  с наглостта си. Позвъних на посоченото лице и последва същия отговор като на възмутената работеща в АЗ - "на Вас това какво Ви пречи?" Отговорих, че не отговаря на истината. Но отсреща ме бяха захапали като "подивяло псе столичанин" и продължиха инвазията докато не си изпросиха въпросните документи. Веднага смениха тона - последваха молби, увещания, падане на колене и т.н. Наистина жалка картинка....Питам ви работещи там - заслужава ли си това унижение??? Е.....мислех, че съм приключила с този срамен пазарлък до....следващия новоназначен. Процедурата се повтори по същата схема. Този път категорично отказах попълването на тези документи. Така ли отчитате дейност и защитавате заплатите си? На колко безработни реално намерихте работа, за да им дадете с чиста съвест прословутото "настанително писмо" ???

Нормално е това положение, каквато държавата такива и отделните и администрации. В България винаги има две менения по въпроса за мениджмънта дали да е от кариерата или от вън, в АЗ сме изпитали всички варианти но сегашния изпътлнителен директор дори и от кариерата не се справя добре. Няма спасение за АЗ който може да напуска и единствения вариант за взаимодействие да бъде само като клиент.

Колеги, не ви ли писна от тази нова диктатура, която ни налага новата шефка на агенцията. Докога ще търпим да ни управляват рядни некадърни връзкарки! Това е най-лошия шеф, който сме имали, от години съм в системата, но подобно чудовище не съм срещала, все са имали кусури, ама тази жена с каруцарски език, която ни псува без да й мигне окото ни подценява като хора, все едно сме животни. И всички си мълчим и сме се скрили. Ако някой кандидатства тук, да знае , бягайте далече - тук сте роб на шефката или друго, за мъжете, но не ми е работа.В момента, м който си намеря работа се махам отук и няма да и да погледна назад.

Аз също се учудвам на всички конкурси, които се провеждат в държавни и общински фирми. Знае  се , че конкурсът е най-добрата форма да бъде назначен "нашият" човек.Останалото е пълнеж.И какъв е смисълът от тези конкурси? Само се озлобяват хората по този начин.Значи аз ще стоя и ще чета 3 месеца денонощно,ще се подготвя перфектно и за какво.....за да ми кажат,че съм втори!Естествено!Първите места са за бездарните наши и свои!

Сайтът на АЗ все още не работи. Случайно някой да знае защо? :(

И аз това се чудя, защо изобщо заблуждават хората, че се провежда конкурс!!!!!!??????? когато си подавах документите за същия "конкурс" един господин много внимателно и като на малоумна ми обясни, че трябва да определеното място да имам точно тази специалност....... а колко бях изненадана като видях в списъка с класираните само един човек с тази специалност и то на предпоследното място!!! Успех в "конкурсите" на АЗ :)

Здравейте! Може ли някой да ми отговори, защо сайтът на АЗ не работи и кога ще бъде възстановен? Спешно е! Благодаря Ви предварително!