Дал Сиат АД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,ул. Любен Каравелов 73&markers=София,ул. Любен Каравелов 73

Дал Сиат АД

Като бивш служител пиша няколко факта за времето когато аз бях там.
- не се осигуряваш на реалните пари
- задължаваха ни да пишем молби за отпуск, който след това не ползваме, но и не се плащаше
- ако събота и неделя пътуваш, трябва да напишеш писмено уведомление къде ще ходиш
- нямаш право да излизаш от София, ако си дежурен в петък
- извънредното работно време не се заплаща. Ако се отпуснат 50-100 лв. за 20 часа извънреден труд, трябва да се чувстваш благодарен
- редовно се работи събота и неделя
- по договор си до 6, но се сърдят, ако си тръгнеш в 6
- на тимбилдингите фирмата поема половината разходи, но си задължен да ходиш
- когато се налага извършваш и хамалски услуги (разбира се извън работно време)

Мога да продължавам този списък още много, но и това е много внимание за тази фирмичка.

Не мога да повярвам, че тази фирма още съществува. Като започнем от заплащането- осигуряват те на по-малко пари, от колкото получаваш. Част от заплатата се дава в плик. Работи се извънредно, без да се заплаща. Принуждават те да изхвърляш боклука и да миеш чашите и чиниите на всички колеги, защото пестят от чистачка, която идва веднъж седмично. Отношението е ужасно. Управлението се състои от морално деградирали хора с комплекси, които нямат никаква представа от управление и мотивация на персонала. Ако уважавате себе си, имате амбиции за изграждане на кариера, това определено НЕ е мястото за вас. Не съм чувала досега някой да е работил в толкова враждебна среда (меко казано). А, и да добавя, че след като напуснах ми платиха, по-малко пари...

Уважаеми Даниел, тъй като съм сигурна, че това не е истинското Ви име, не знам дали сте мъж, жена, или друг вид джендър. Казвам това, тъй като ставаме свидетели основно на злобни текстове, които са писани от неидентифицирани субекти, и винаги е някой ту анонимен, ту бивш служител, ту клиент.
Ето и фактите в доказателство на това, че не сте нито едно от изброените:
Ако бяхте клиент, щяхте да подпишете договор с Дал Сиат, съответно да знаете, че Изпълнителния директор не е д-р Лидиянов. Също важи и ако бяхте служител.
Между другото дори не е нужно да сте бил/а служител, за да изглеждате достоверно, поне да си бяхте направил/а труда да проверите в Търговски регистър – Изпълнителен директор никога не е бил д-р Лидиянов - настоящият такъв е г-жа Пулева. Тя не е пушач! : ) А Лидиянов, че е пушач – потвърждавам. А Вие, за да изглеждате достоверно когато хулите Дал Сиат, поне можеше да подкрепите информацията си с достоверни факти.
Д-р Лидиянов не само, че е пушач, но и влезе в сериозен спор с г-н Горанов /тогавашен заместник-министър/ в защита на това да има народна цигара в България. Той беше против забраната, която обслужваше наркокартела, според него. За да Ви спестя търсенето в интернет, ето един от линковете към новината: https://dalsiat.com/media/d-r-adnan-lidiyanov-normalno-e-da-ostavim-vzmozhnost-da-imame-narodna-tsigara-245
Пак заповядайте : )
А по отношение на това, че все повтаряте, че сме мишки: Мишки са тези, които се крият. Ние сме тези, които пишат тук с истинските си имена, също с истинските си имена се противоопоставяме на законите и водим борби, и с истинските си имена се появяваме на протестите, когато е необходимо.
По отношение на миризмата на канализация – явно не си давате сметка, че адресът на нашия офис е публично обявен и всеки може да дойде и да провери на какво мирише, но допускам, че тук не лъжете, ако наистина Ви е миришело неприятно. Съветвам Ви друг път да си миете зъбите, преди да ходите където и да било – не е хубаво, нито здравословно, да се пренебрегва личната хигиена!
По отношение на това колко „пропаднала“ фирма е Дал Сиат – очаквам пояснение къде точно виждате тази пропадналост? В това, че има 30 годишна история, или в това, че няма друга счетоводна къща, която е отразена в медиите толкова, колкото е Дал Сиат? Хайде напишете името на Дал Сиат в която и да било медия, телевизия или вестник, и сам/а ще се уверите, че има поне един материал, в който е отразена позицията на Дал Сиат по някой закон или промени по него. Или под „пропаднала“ имате предвид самия Лидиянов – този, който е обявен за патриот на 3ти март 2011 г. от БНТ. За справка: https://bntnews.bg/bg/a/48129-bylgarin_po_svoj_izbor
Отново несериозни коментари..
Спрете с тази злоба и измислици, ако имате нещо срещу Дал Сиат или някой от нас конкретно – действайте като свободни хора – знаете къде да ни намерите, или поне пишете с пълното си име и излагайте реални факти. За такова мнение, дори и да не съвпада с нашето, поне ще имате уважението ни. Ако писането Ви тук е отдушник на комплексите Ви, според нашите психолози, това няма да Ви помогне да успеете. Съветваме Ви да използвате времето си за лично и професионално развитие.
По отношение на Би Ди Кей ООД: Не виждам къде виждате проблем? Че е на същия адрес като Дал Сиат? На този адрес има регистрирани над 20 фирми. А защо е създадена Би Ди Кей ООД – ще Ви оставя сам/а да си помислите и разгадаете мистерията :D А за тези, които подозират някаква нередност, не е ли точно това доказателство за обратното? Всички са регистрирани на нашия адрес, за да бъдат към една и съща данъчна служба.
Стига Ви толкова за днес. Имам си работа и трябва да я върша, за да не ме застреля д-р Лидиянов, че ако умра преждевременно няма да мога да се забавлявам повече с Вашите коментари :D

Деси, Десиии... Ужас. Защо така лъжеш хората с тази пропаднала фирма, че била уникална и като семейство. Там са се събрали хора с промити мозъци и работещи като роботи като правят едно и също - въвеждане на някакви си данни и от нататъка се занимават тия на по-високо ниво, че нали все пак трябва да се отчитат повече разходи ;). Припомни ми само в какво право не давате на бъдещите ви служители договора след пробния ден, за да се запознаят с условията в крайна сметка ако не се съгласят да подпишат. Мисля, че точно ти беше в административния отдел, който миришеше на канализация? Ако е така супер - семейство мишкари, които си въртят схемите и защо имате 2 фирми на един адрес? Хората кандидастват за Би Ди Кей - подписват договор с Дал Сиат. Не е ли малко странно?
Другото странно - вашият изпълнителен директор не пуши, но постоянно търси цигари от служителите си или ги изпраща до магазина за такива, ИЗОБЩО НЕ ПУШИ - НЕ :D ? На интервютата също си пуши бая стабилно. Защо така лъжеш и заблуждаваш хората. Жал ми е за служителите, които работят там - хора с вече промити мозъци проповядващи, че всички са едно семейство, но се разказва кой спал с шефа и кой не?! Абсолютно нормално семейство. :D Ти Деси си една голяма лисица, която ще мине през трупове само и само да похвали фирмата СИ /Би Ди Кей/, не дал сиат... защото видиш ли в търговския регистър Би Ди Кей пише, че ти и още двама сте внесли някакъв си капитал, но господин-доктор-инжинер Лидиянов го няма фигуриран.
Хора недей си губи времето. Всичко лошо е вярно, всичко хубаво - НЕ Е!

Уважаема г-жо Илиева,
Не прилича на човек като Вас, титулуван с научната степен доктор да не е запознат най-малкото с елементарните психологически способи за подбор на персонал и изграждането на психопрофил на един човек, но не съм тук да Ви уча.
Само да отбележка, че изпълнителният ни директор не пуши.
Бих искала да обърна внимание на няколко противоречия и несъответствия в коментарът Ви:
1. След като всичко е било толкова ужасно и неприлично, защо дойдохте на пробен ден;
2. Работния ден е 8 часа;
3. Интересно как сте забелязали това, че Ръководството следи служителите на камерите, след като достъп до камерите има единствено Ръководството – следили сте Ръководството, а обвинявате него, че следи служителите? :D И не виждам какво ненормално има в това – вече всяка институция и дружество има камери – а Вие сте възнамерявали да правите нещо тайно или незаконно ли след като толкова Ви е притеснило това наблюдение? И само нещо да Ви споделя, което е обягнало от така обострената Ви набюдателност – Ръководството работи, когато е в офиса на работното си място, и не само тогава, и се гордее с ангажираността и отдадеността си към работата, и не за да го хваля аз или който и да било в интернет, а защото е отговорно към ангажиментите си, колегите и тази институция, която е Дал Сиат. Сигурно е трудно да го разберете човек, прекарал само един ден с нас. За съжаление обществото прави и иска хората да са такива – взаимозаменяеми пионки, търсещи и такова протоколно отношение. И не е лошо да се замислите: Ако Вие сте работодател и очаквате служителите Ви да си вършат работата, а те се мотаят на работното си място, дали щяхте да сте със същата позиция по въпроса? И съвсем не защото Ви бърка в джоба – защото не е честно, не е справедливо и не е колегиално и спрямо целия колектив.
4. Любимият ми коментар : ) Не съм убедена във Вашия професионален опит и по-точно като Ръководител, и от качеството и квалификацията си на каква определяте и оценявате професионалното отношение на д-р Лидиянов към неговите служителки? Да, поздравяваме се като се видим сутринта и като си тръгваме вечерта - прегръщаме се и се целуваме, и аз го правя, но сигурно сте ми забравила името, за да осъдите и мен  Никой не дава и не получава любов и внимание насила, нито на работа, нито на улицата, нито в живота. Аз от самото начало наричам Дал Сиат семейство – човешкото и нормално отношение с хората не е ненормално за нормални хора, не че намеквам нещо…
И да, говорим за и обсъждаме всякакви теми, които са ни повече или по-малко интересни, отново по желание. И ако някоя тема Ви е била неприятна или неконфортна – можете да го споделите още тогава, а сега се правите на „ощипана“. И едва ли има нужда да адвокатствате на 18 годишната девойка - сигурно е била с по-развито чувство за хумор от Вас.
Всеки, който е приключил със задачите си в работно време може да си тръгва и да прави каквото пожелае, стига да не се налага работата му да бъде довършена от друг колега – сигурно и на Вас няма да Ви е птиятно, ако сте другия колега. Винаги има вероятност да се наложи да се свърши нещо извънредно – ситуацията е същата. Затова сме колеги и още повече, както споменах по-горе, семейство. Не помня колко беше професионалният Ви опит, но поне по проповядваните от Вас разбирания – едва ли е много, или поне не качествен по нашите стандарти.
Професията ни е отговорна, свързана с много и различни законови срокове, с които трябва да се съобразяваме, независимо кой и/или колко ни чакат пред офиса. Това ни прави професионалисти и ни различава от останалите. Изборът си е Ваш каква искате да бъдете.

Сериозно, този коментар много ме забавлява :D Ако д-р Лидиянов беше застрелял някого със сигурност щяхте да знаете, най-малко щеше да е нов повод да го покажат по новините :D
Поне от факта, че носи оръжие би следвало да сте спокойна, че е психично здрав, тъй като, за Ваша информация, притежателите на огнестрелно оръжие минават психо тест ;)

Завършвам с информация само за протокола и тези, които още не са разбрали коя съм 
Работя вече 11 години в Дал Сиат, която за мен е не обикновено работно място, а и дом, семейство и институция във всеки смисъл на думата.
Не съм: Обидена, пренебрегната, унижена, обезчестена, изнасилена, нещастна, самотна и най-вече застреляна /нито в пряк, нито в преносен смисъл ;)/.

Един съвет и от мен:
Решете какви искате да бъдете и работете върху това. Няма напразно усилие, ако знеш кой си и накъде си тръгнал. И както е казъл един мъдър човек: „Не е срамно да не знаеш, срамно е да не учиш.“

Бъдете здрави!

Наскоро кандидатствах в тази фирма и още при самото интервю на място в офиса бях силно смутена.

Попълних въпросник със запитвания "Какво е за Вас ревността?", "Какво бихте направили ако непознат Ви удари/целуне на улицата?". Въпреки напълно несвързаните с работния процес въпроси, реших да вляза при изп. директор на интервю.

Както и други коментари споменават, той ме попита защо не съм оставила чантата си отвън. Помещението е напълно задимено, защото той пуши постоянно. После проведохме диалог, в който той си позволи нецензурни вметки/вицове.

Въпреки всички тези червени флагове реших на следващия ден да отида на т.нар. "пробен ден", който както изп. дир. се изрази "няма никакви ангажименти от двете страни". Това бяха 11 напълно безвъзвратно изгубени часа за мен. След като цял ден различни служители ми даваха задачи за изпълнение, подписах молба за назначаване. След това забелязах, че всички служители стриктно се следят на камери. Какво правят, по колко минути губят сутрин докато си съблекат шала преди да си включат компютъра, т.н. Една служителка била освободена, защото 17 мин. си сваляла якето и се мотала в бокса, докато започне работа. Всички служители стриктно се следят като в Биг Брадър.

Най-обезпокоителната част за мен беше непрофесионалното отношение на г-н Лидиянов към неговите служителки, с които той фамилиярнечеше - прегръщаше ги,говореше по телефона с умилителни фрази, а една служителка го целуна по бузата за довиждане. Това за мен е напълно недопустимо в работна среда. Особено когато въпросният господин говореше ЦИНИЗМИ пред мен и една девойка на 18 години, която беше на интервю за стаж. Недопустимо е да се говори за СЕКС от работодател на работното място пред кандидатки за работа. Също така този господин изрично подчерта, че не толерира гаджета/приятелите/сексуалните партньори да чакат пред входа в 18:02 часа своите половинки. Ние като момичета сме имали нужда от "свобода" и да бъдем оставени да се развиваме в кариерата си. Което явно за него означава работа в извънработно време.

А като добавим и факта, че същият този господин е фен на стрелбата и разполага с личен пистолет,който носи на работното си място, картината става още по-притеснителна. От кого се пази и по кого би стрелял - по служители или по клиенти?

Моят скромен съвет особено към младите момичета, кандидатстващи за позиция в тази фирма, е: Моля ви, бъдете внимателни! Не позволявайте сексуални намеци на работното място. Работа ще се намери, но достойнството е над всичко.

Днес бях на интервю в тази измислена фирма и мога да потвърдя всички негативни коментари.
1) въпросният собстврник поиска да оставя дамската си чанта в чакалнята. Разбира се отказах, това са лични вещи
2) Пуши в офиса, което е недопустимо
3) След като отказах да оставя дамската си чанта и шлифер навън, въпросният сексист не попита нормално ли е да ходя с багаж на интервю. Багажът ми, както казах е дамска чанта и шлифер.
Разбира се аз уважавам себе си и просто си тръгнах.

Не разбирам как въобще има хора, които работят в тази фирма

1 точка

Съжалявам че чета лоши мнения за фирмата, защото въпреки че има и някои положителни страни, всички негативни коментари са верни, а позитивните са писани от хора, които никога не са работили там. Ръководството на фирмата се стреми да продава услугите си като кара служителките си да се обличат само с рокли. На интервю не споменават за това, че се остава и след края на работното време, и за задълженията на служителите сами да изхвърлят кошчетата от тоалетната????? Като човек попадал на срещи там мога да кажа, че целият им офис мирише на канализация, а зимата е доста студено, тъй като пестят и от включване на климатици - всички сме чували доста колоритни вицове за пестеливи представители от тяхната нация. Предлагат купища ненужни услуги, под предтекст че без тях няма как - с цел да извлекат възможно повече пари от клиентите си. Не позволят на служителите си да имат собствено мнение- дори държат да им съобщават къде и с кого ще проведат обедната си почивка. Пускат обяви за стажове, защото не могат да привлекат на работното си място завършили хора със самочувствие и за това когато дойде някой неориентиран студент да работи му трупат всевъзможни задачи и ако може за 1 месец да свърши работа като за 5. Ръководството на фирмата изобщо не се отнася лоялно и уважително към никого, а използват елементарни подмолни стратегии, присъщи на някое дете от шести клас, за да покажат на някого, че го харесват и след това да го манипулират - това се отнася и за работниците им, и за клиентите им.
Ако проявите интерес към фирмата и като клиент, и като служител - направете си едно хубаво проучване - ще разберете че се намират на една и съща улица с еврейския културен дом, това е стар район населяван от най- различни националности и много малко българи, а обноските и манталитета на ръководството са присъщи на някой разказ за стиснати, преследвани и нехаресвани от обществото хора. Снимките в сайта им са много романтични, но ако се съмнявате в тях - обадете им се в работно време и им задайте случаен счетоводен въпрос - ще разберете, че хората, които вдигат телефона идея си нямат от счетоводство, а ако сте по- настоятелни те веднага ще ви покажат невежливото си поведение.

Хора не си губете времето с такъв човек изобщо да ходите на интервю. От влизането до излизането имам ужасно лошо мнение:
1. Посреща ме ужасно задимена обстановка и пушене на цигари. В кабинето вони, а пепелника пълен с цигари. Не спря да пуши и по време на интервюто - никакво уважение към събеседника щом си позволява да ме трови така.
2. Искаше да си оставя личната чанта от вън и ме обвини, че ще постъпя на работа, а нямам доверие в колегите. Вие бихте ли имали доверие преди първа среща с някой. Да не говорим, че това е вмешателство в личните неща на мен, а пък искането му обсурдно. Когато отказах, каза че не спазвам правилата му.
3. Всичките въпроси общи приказки. Значи не търси професионалист.
4. Държи да се пише скоростно на клавиатурата и да не се ползва мишка. Това значи експлоататор щом брои натисканията на копчетата. Камо ли да ми определя как трябва да пиша. Не мисли че може да пишеш бързо и въпреки че ползваш мишка. Прост човек - има хора които работят само с клавиатура, но пък пишат бавно. Всичко си е въпрос на скорост на работа- за мен това е прост човек и явно търси роби.
5. Ако видите снимките във ФБ на офиса ще видете че няма и пространство и са нагъчкани.
6. На всяка дума се заяжда, принизява и да ти казва как всичко трябва да става по неговите правила. Това показва не зачитане на човека отсреща. Опитва се да те принизи за да не искаш и много пари а да си благодарен на това че те е взел въпреки всичко.
До попълването на анкетите не стигнах. Направо си тръгнах след интервюто. По отвратителен човек не бях срещала, гледах да се махна възможно най-скоро от там. Далеч не само от такъв работодател, но и от общуването с него.

Служителите на тази фирма нямат грам мозък. Един ''умник'' e написал един коментар хубав и сега само него копират. Много сте жалки и смешни мишкиииии.
Тази фирма е най-ужасната. Унижават служителите си и най-вече жените. Пълни идиоти работят там.