УниКредит Булбанк АД / UniCredit Bulbank AD

Към обидения с право господин, от предходния коментар.

Уважаеми Г-не, ще си позволя да не се съглася напълно с Вашата преценка на ситуацията. Основният аргумент, с който описаната госпожица Ви е превъзхождала е ниското заплащане, с което тя и такива като нея се съгласяват, уповавайки се на "светлото бъдеще" Нищо ново, уви! Дори и в демографски срината ни държава все още продължават да се намират достатъчно "агнешки главички".

Горе главата, не губете кураж :)

Ето и моето премеждие в отношенията ми с Уникредит Булбанк.Имам две висши икономически образования и предишен стаж в друга банка.През последните 3,5 год. кандидатствах при тях 9 пъти.Ходил съм дори в регионалният им център в Пловдив лично да си оставя едно CV,защото бях останал с впечатление,че като ги пращам тия CV-та през Интернет,май никой не ги гледа,което ме кара да стигам до извода,като повечето коментирали преди мен,че действително ОЧР не си гледат изобщо работата,като до интервю до ден днешен така и не се стигна.Но не затова,конкретно,реших да пиша.Миналата година,през месец юли,в клона им в моя град търсиха служител.Пуснах си CV-то и след няколко дни ми се обади някакво момиче и започна да ми задава някакви въпроси въз основа на които по никакъв начин не може да добие представа за компетентността и опита ми и отговорностите,които съм поемал на работа в предишната банка.Отговорих на въпросите й и попитах кога ще ми бъде насрочено интервю,на което момичето ми отговори,че ще преценят дали да ми се обадят за такова,но телефонният ни разговор пак си е един вид интервю!!!Последвалите обстоятелства ме накараха да се разочаровам от Уникредит.И ето как се развиват събитията.Около 20-тина дни по-късно от мой приятел разбирам,че неговата съседка на име Петя е започнала работа в клона на банката.Момиче,още незавършило образованието си и без един ден стаж.Подадох жалба,през сайта на банката.Поисках обяснение,защо аз,специалист с необходимото образование и предишен стаж,бях пренебрегнат,а абсолютно некомпетентно момиченце беше наето на работа,може би само,защото има хубаво личице.А и на всички ни е ясно,че в банките масово се наемат само жени,което е проява на полова дискриминация,а и това си e незаконно.След няколко дни някакво нагло човече на име Борислав Иванов(не знам,каква длъжност изпълнява в банката)ми прати мейл,че видите ли,нарушение и дискриминация към мен не е имало и банката съблюдава всички правила и закони и още куп глупости,че не съм отговарял на изискванията им за длъжността!!!Какво по дяволите?И що за наглост и безочие?Ако Уникредит провеждат конкурс за женска красота,то е ясно,че няма да имам шанс.Но ако се наемат служители,от които се очаква и които знаят как се изпълняват таргети,смятам,че опитният специалист би се справил. Върнах на господина един мейл в които изтъкнах своите аргументи за нарушението и се заканих,че ще сезирам Комисията за защита от дискриминация.За последвалото развитие на нещата може пак да пиша тук.Изводът.Уважаеми мъже,независимо че може да имате релевантно образование и предишен стаж,не подавайте документи за работа в Уникредит,ОББ,Сосиете Женерал Експресбанк и Пощенска банка също,защото очевидно ще бъдете игнорирани и дискриминирани.Ако това се случи,търсете си правата и давайте гласност.Нека повече хора да научават,че доста от банките опериращи в България провеждат полова дискриминация при подбора на кандидати и масово се наемат само жени без значение,че често те са абсолютно неопитни и некомпетентни.Ще се радвам мъже,които са дискриминирани също като мен от горепосочените банки да пишат в този сайт или на мейла ми,защото съм сигурен,че моят случай не е единствен.

ЧР са некомпететни,мен ме разиграваха за 1 интервю и нищо не стана.Заплатите са смешно малки .В "Булбанк" работят некадърни хора като Диана Иванова ,които са използвачи и напредват на гърба на другите и връщат зло за направеното им добро!

а и общо взето работата ти е да гледаш кой какво прави (кой е кихнал или мигнал) и съответно да интригантстваш...

Прави впечатление,че човешките ресурси не са на ниво. Некомпетентни на първото интервю, на второто си при шеф на отдела и ти дават някакви абсурдни задачки - превод на английски, задача в ексел и то при положение, че си бил на позиция, която е предполагала да ги владееш и двете. Забубват ти времето в някакви психо въпроси, някакви лелки, гледат те злобно ако питаш за възможности за развитие. Клона който е на Гюешево видях как работник ядеше баничка и изглеждаше в окаяно състояние. Стоиш като зомби пред компютъра, взаимнозаменяемост да имало на колегите и включително и на шефа на отдела, а що няма и заменяемост и на шефската заплата, като й вършиш нейната работа. Малко змийско гнездо наподобява, бонуса ти зависи дали лижеш някой з... к и си лицемер. Общо взето май връзкарщината е мн. типична в тая банка.

мога да кажа за кол центъра - работи се на граждански договор за ниско заплащане, а отношението на колегите е отвратително и по цял ден повтаряш едно и също като папагал

мога да кажа за кол центъра - работи се на граждански договор за много ниско заплащане, а отношението на колегите е отвратително

ЗДРАВЕЙТЕ,ТЪРСЯ СИ РАБОТА В СФЕРАТА НА ИНФОРМАЦИОННИ ТЕХНОЛОГИИ . ПОНЕЖЕ В JOBS.BG  ОБЯВИТЕ НЕ ДЕЙСТВАТ, А НЯКОИ ОБЯВИ ГИ ВЪРТЯТ ПРЕЗ ДЕН , ШЕ СЕ РАДВАМ ДА МИ ОСТЯВИТЕ Е-МАIL -I ЗА КАНДИДАТСТВАНЕ - ПРИМЕРНИ РАБОТИ -СИСТЕМЕН АДМИНИСТРАТОР,ХЕЛПДЕСК, АТМ И ПОС ТЕРМИНАЛИ,СИСТЕМЕН ОПЕРАТОР, ВЪВЕЖДАНЕ И ИНСТАЛИРАНЕ НА  ПРОГРАМИ И ПЕРИВФЕРНИ УСТРАОЙСТВА.

Здравейте, ходих на интервю за работа в клона на Витошка, но управителката Емилия Стоянова се държа много арогантно и високомерно и само дето не ме изгони от клона, не знам какъв и е проблема на женицата, но не може да се държи така с човек, който не познава и вижда за пръв път.
За капак на всичко аз отивам на интервю за позиция Кредитен инспектор (така ми казаха от Централата им след вече проведено интервю там), а тя ми предлага позиция Касиер със заплата 500 лв.(чисто) при положение, че имам стаж 10 год. в друга банка и съм магистър Счетоводство и контрол със специализация по Международни икономически отношения.
Комуникацията между клоновете и Централата е пълна скръб - имам чувството, че са на различни планети.
За финал се обръщам към кандидатите за работа в Уникредит - много ама много сериозно да си помислят дали въобще да си подават документите там - с тия ниски заплати и това отношение....трябва много да сте закъсали за да се спрете на тази "банка".

Кандидатствам за място в УниКредит Булбанк като мениджър корпоративни клиенти - УниКредит факторинг. Може ли да споделите мнение, впечатление... от заплащането, отношението и т.н. Разбрах, че се провеждат заседания в безумно време от 7, 8 вечерта до след полунощ, вярно ли е това?