Шнайдер Електрик България ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Шнайдер Електрик България ЕООД

Съкратиха ме от Фирмата,макар че правех по голяма норма % от старите работници.Тва го няма никъде в целия свят да взимаш 3 пъти по малко пари от старите да произвеждаш повече от тях и теб да те съкратят.

на първо място няма уважение към работника освен ако не трябва да се издига дадена личност..тогава мнението на работника е много важно.но когато става въпрос за промяна в раб.време никои не го интересува робите са длъжни да слушат и да изпълняват..ЕВАЛА..губите си кадърните и можещи служители а на тяхно място идват ИДИОТИ.КОИТО НЕ МОГАТ ДОРИ ДА ГОВОРЯТ ПРАВИЛНО.ЗАМИСЛЕТЕ СЕ БЕ ХОРА ДО КЪДЕ ЩЕ СТИГНЕТЕ ЗАРАДИ АЛЧНОСТТА СИ!!!!!!

Kajete molq,rabotil li e personal v nedelq noshtna smqna i it kolko-blagodarqvi

Чета все вярни мнения от бивши и настоящи колеги.
Докога името ще държи авторитет който се е сринал отдавна.
За жалост това е положението в шнайдер.Срам ме е да кажа къде работя камо ли да предложа на някой приятел да дойде и да работи в среда която е по лоша от тази. Заплатите не са се покачвали от 5-6 години. Но за сметка на това нормите ги вдигат. Сигурността е нулева - подписват се само анекси и след 4 години работа в този завод си събрал едно чекмедже листове с анекси и със съкращения и назначения.
Напоследък се наблюдава нова тенденция в този завод- презапасяване с нови кадри:
-източват субсидий
-скорошно отваряне на нови завод ( с по добри условия за работа и заплащане)
-и понеже текучеството е много голямо заради хубавите заплати от 400 лв. опитните работници напускат

Психическият тормоз е много голям.Работата е сезонна в този завод! Много голямо текучество на персонал има.
Радвам се, че вече не съм в този ад с тяхните глупави правила.Но то от глупави хора какви правила да се измислят?
Хора без образование и без никакъв умствен багаж са на ръководни длъжности защото знаят къде да се навират и да лижат.Глобяват хората дори да нямат никаква вина, защото това за тях са немъчени пари защо да не удрежът по 50лв-100лв 200 човека на месец че това за тях са си 10000-20000лв спестени.
ЗАПЛАТА: 370-380лв на хората на ВРЕМЕННИ ТРУДОВИ ДОГОВОРИ, заплата на хората на постоянни договори е 700 - 1000 лв чисти пари месечно им се дава за клатене на крака защото те са на най-леките работни места и за тях няма правила.Хората на постоянни трудови договори си избират къде да работят и с кого да работят!Никакъв шанс няма на нов човек дори доказал се че е по добър да стане на постоянен договор.
Работниците там нямат никакви права.
Влизаш да питаш нещо в човешки ресурси и те гонят като куче.

Бивш служител съм на фирмата впечатленията ми от фирмата са:
1.Прекалено ниско заплащане.Един нов работник получава 375лв първа заплата.За ранга на такъв завод това е смешно.
2.Смешно и унизително отношение на мениджърите към работниците.Мислят се всякакви глупусти-дъвченето на дъвка е забранено един пример няма да изброявам друго.
3.Работно време на смени и в някои отдели сумарно,просто ти казват от утре няма да почиваш и толкова.
4.Ако няма поръчки съкращения наред,а това се случва често.
5. 90 % от персонала са на временен трудов договор-могат да ги изгонят по всяко време без дори да ги предупредят.
6.Служители,които са наети(издигнати) на отговорен пост се водят по документи "монтажници" за да не им плащат реално....

Бях на интервю за field service engineer, интервюира ме някакъв юнак в бизнес-парка, а цялото интервю беше голям смях, тъй като той си нямаше никаква идея от сервизна дейност, и ми задаваше някакви заучени въпроси, които нямаха нищо общо с позицията за която кандидатствам.

Имам над 10 години опит като сервизен инженер, и видях че си губим взаимно времето, вследствие на което го запитах го дали не мога да се срещна с някой, който наистина все пак е работил като сервизен инженер,и който разбира от тази работа, но въпроса ми остана глас в пустиня. Поразпитах мои приятели, оказа се, че юнака е работил само в кабинет. Съжалявам че си изгубих времето с ходенето до техния офис, вече дори не купувам и тяхна стока.

Шнайдер замира! Работнициоте масово напускат.Защо ли?
Стигна се дотам че почнаха да обикалят по ромски махали да търсят работните.Защо българите не искат та стигнаха до ромите?
Заплащане - унизително за 500лв ти съдират задника от работа и от навикване.
Уважение- абсолютно никакво.
Привилегии- здравен пакет с много надути цени. 1.85лв храна за стол пазаруваш все едно си в 5 звезден хотел.
Фирмена сигурност-докато има поръчки е добре, спрат ли поръчките съкращават хората и се подиграват с тях.
Потенциал-ако не си роднина или от Перущица няма никакъв шанс.
Работна среда-работа на смени +сумарно работно време + въртене на всички позиции (само за някой, на някой са им мухлясали задниците и не мърдат от лекото)+ плюс бонус вдишване на много ''полезен'' въздух от заваряващите машини.
Защо има хора по на 5-6-7 та дори и 9 година  който са на временни трудови договори ? Докъде с тези анекси?

15 СЪВЕТА ПРИ ИНТЕРВЮ С РАБОТОДАТЕЛ:
1. Каквото и да Ви обещаят по време на интервюто поискайте да го видите в писмен вид! Благият тон и вид на другарят – работодател съществено ще се измени. Ще Ви погледне с неясен и мътен поглед, след което ще Ви каже, как ще Ви се обади, но няма да гонаправи никога, или ако го направи ще бъде за да Ви каже как е избрал по – квалифициран от Вас. В повечето случаи това е по – загубен, и такъв който не знае какво да пита.
2. Поискайте да видите ПРЕДВАРИТЕЛЕН договор, и съотвената длъжностна характеристика, както кода на професията, по който се предполага да бъдете назначени.
3. Посъветвайте се с трудово правен консултант коя клауза от договора с какво ви прецаква като служител.
4. Задължително поставете въпрос – позицията която ще заемате изисква ли полагане на извънреден труд, и ако се налага по какъв начин става неговото отчитане, и заплащане.
5. Имайте предвид, че даването на почивка не освобождава работодателя от ангажимента да Ви плати положения извънреден труд.
6. Поискайте да видите работно място, на което ще работите, понякога обстановката доста се различава от скъпите и намазани офиси, в които се провеждат интервютата.
7. Под никакъв предлог не казвайте сегашната си или последната си заплата.
8. Имайте предвид, че когато кандидатствате за работа – никой не прави услуга на никого: някой иска дадена работа да се свърши , и трябва да е готов да плати за нея. В повечето случаи когато се оплакват от липсата на кадри, другарите работодатели не осъзнават много просто и елементарно нещо : за каквото са си платили това са и получили!
9. В никакъв случай не се претоварвайте, ако видите че заплатата не Ви устройва. Даден специалист може да работи по един начин за 500 лв, по друг начин за 1000 лв, и по съвсем друг начин за 2000 лв.
10. Опитайте да договорите максимално висока заплата още в началото, защото приказките за увеличения и бонуси са за тези, които вярват в дядо коледа.
11. Не се съгласявайте да работите без пари, ако другаря – работодател се е ориентирал към ниско платени кандидати си е негов проблем, но в никакъв случай не си продавайте уменията и квалификациите евтино.
12. Уважавайте собственото си АЗ, в 80 % от случаите другаря работодател е по – неграмотен от Вас, и иска да спечели поне 300 % от труда Ви.
13. Не си напускайте настоящата работа под предлог, че някой нещо Ви е обещал.
14. Хората с опит са неудобни за работодателите, затова в 90 % от случаите другаря работодател търси млади хора, които не са наясно с взаимоотношенията работодател работник, както и разликите между различните видове договори – трудов, граждански, договор за обучение...
15. Помислете защо компании като Боинг, Мерцедес, или БМВ, никога не се оплакват от липса на квалифициран персонал. Последното може да го кажете и на другаря – работодател, който непрекъснато реве за кадърни специалисти. Най-искрено желая фалит на всички работодатели, които прецакват служителите си! Когато другаря - работодател се научи да плаща - тогава квалифицираните служители сами ще го намерят!
 Ако сте връзкар, който може да смени 6-7 позиции в компанията без да си имате и хабер от каквото и дае практическа работа, това е вашето място!

Ако сте млад и кадърен?
Това е вашето място. Научават се много неща. Начин на работа в международна компания. Да повторя МЛАД. В момента, в който започнете работа, сте доволни, нахъсани и с много желание. С всеки изминал ден разбирате кухината. Добро отвън, отвътре кухо. Да поясня, за неработещите във фирмата. Пълна шуробаджанащина. Като казвам пълна, значи пълна. Назначават се масажистки (Силве, усмихни се, за тебе пиша и те има снимана), като обучители, разбира се с по-голяма заплата от по-знаещите. Причината? Казах го. Правят масажи на хората, на които трябва. Идеята за развитие на млади таланти? Само за нашите разбира се. Ако си от Перущица или се подмазваш толкова дълбоко, че не може да се разбере къде ти свършва езика или ... на шефа ти. Много се толерират такива. Една от тях (да я наречем една другарка), горкичката не знае и какво произвеждаме. И заради нейните масажи, са инсталирани камери, за да се гледа кой не работи, когато трябва. Младия директор е толкова наясно с управлението на персонала си, че ни дебне кога се дъним. Освен шуробаджанащината и е пълна полицейщина. Защо трябва да му е заместник човек без образование?
При условие, че има толкова много между нас завършили и магистри. Дали този човек се е променил толкова, че ако преди е имал проблеми с полицията, е превъзмогнал всичко това и сега мисли нормално?
Дали един бивш сотаджия, който си няма на идея как се поддържат машини, го назначават на позиция, да ръководи поддръжката? Много странно нали.
На кратко казано, това е фирмата, в която ако нямаш знания, и можеш да си "приятел" с шефа, се развиваш.
Заповадайте и елате при нас.