Шнайдер Електрик България ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Шнайдер Електрик България ЕООД

В Шнайдер Електрик имам 5 годишен стаж с майчинството.Напуснах за 1 година и сега пак се върнах.Доволна съм от тази фирма.Винаги са били коректни с плащанията.Никога не съм имала проблеми с шефовете.Дори са били много разбрани.Относно заплащането е 850 брутно по договор.Отделно си има производствен бонус и ваучери.Чисто ни казаха,че ще взимаме над 800лв до 900лв.

Работя в Шнайдер от няколко месеца. За хората, които искат да знаят истината, при започване на работа, ще кажа, че всичко на интервюто е страхотно,но действителността съвсем друго! Обещават ти заплата чисто без отдръжки 850лв. допълнителен бонус от 60лв.за присъствие, ако нямаш болнични или отпуски и купоните за храна, които се дават в подобни предприятия с персонал над 500 човека. В действителност получаваш 760 до 780лв.максимум и то за работа на смени, която те осъкатява. Повечето от старите работници са с операции по ръцете, нормите са непосилни, да постижими са за сметка на здравето ти.Още на първата седмица ръцете ти са с оттоци, кървящи и нарязани. Постоянно наемат хора, защото като видят действителността, до месец всички напускат. Да, има много свестни хора, които работят там от 12-13год.,но те стоят там, защотото са от околностите на Пазарджик и малките Пловдивски села и знаят, че нямат много алтернативни или им остават някоя година до пенсия и ги устройва, това че ги осигуряват на реална работна заплата. Храна в стола е отвратителна,температурата в цеха се поддържа само, когато администрацията е на работа, през другото време е задушно или се потиш, като прасе.... Има още какво да кажа, но смятам, че това е достатъчно, за да си направи човек изводите...

Здравейте, предстои ми интервю за работа като машинен оператов. Да ми кажете каква е заплатата чисто, на норма ли е всичко , смените как са , има ли млади хора , отношението как е . Чета доста негативни коментари тук.
Благодаря

Здравейте!
Като бивш служител,от онези...кампанийните,бих казала,че работата в това предприятие е странна.Била съм на Surya и IC 60,била съм и на ремонтна маса(тук се ремонтира или бракува произведеното от всички линии на завода).Е,за асемблирането са ни мъмрили,защото за един час четирима трябва да сглобим 274-5 прекъсвача,да ги настроим на лазер и...да попълваме карти,но не сме се справили на 100% .Тук идва забавното,защото за един час могат три пъти да ти сменят ампеража ,но не ти зачитат времето за изчакване на нови части.Няма реален хронометраж.
На ремонтна маса основните прекъсвачи за бракуване или ремонт бяха от стари работници,които не подлежат на контрол.
Най-тъпото е когато някой офисен плъх дойде да те пита какво правиш и да ти губи времето за изпълнение на нормата.Правел анкета/проучване....не знаех,че мениджмънта не е наясно с дейността на завода...

Поредната фирма с чуждо име, за съжаление всичко останало си е типично българско!
Заплатите почти еднакви с останалите фирми в региона.
Единствения плюс е че на повечето работни позиции може да се работи седнал, сравнително чисто е и климатизирано.
Нормите са високи, но ако не сте от мързеливите то се свиква и стават лесно изпълними.
Ще отбележа че си има и много тарикати които си правят нормата само на лист! Никой нищо не проследява, само ти четат работния лист и до там. От ръководството това се знае, но не им пука много много и тези практики си продължават! Също така има случаи колега да краде от друг колега бройки или пък да заменя дефектни материали и т.н Пълна пародия!
Частично осигурена храна - 2.50 лв отстъпка получавате от менюто, където само основното ти е около 3.50 лв. Качеството на храната е ниско!
Най-големия минус във фирмата е че няма никаква сигурност! Можете да ви изритат по всяко време, защото гледат на вас не като на хора, а като чиста БРОЙКА! Може да ви накарат да излизате в отпуска заради спад в поръчките. Да си планирате отпуска по ваше желание е почти невъзможно! Ако искате такава трябва да симулирате болнични, друг вариант няма! Последния път дори почнаха да взимат от бъдещите отпуски т.е взета ви е всичката отпуска и тъй като няма от какво да ви вземат, вие ставате длъжник, отпуските ви стават на минус.
Всяка година към октомври-ноември се получава такъв спад и по това време освен че изгърмяват отпуските на хората също така и освобождават голям процент от тях. Колкото и стриктен и изпълнителен да сте били пак може да сте от "щастливците" да те изритат.......с уговорката след някой друг месец пак да ти се обадят... пародия! Минават 1-2 месеца и отново във фирмата се нормализират поръчките и отново им трябват повечко хора, обаждат се на изгонените, ама те да не са луди пак да се върнат...е има изключения разбира се, това са хора които нямат избор. Та тогава те набират нови работници на които им отнема понякога няколко месеца за да почнат да произвеждат колкото е по норма! А от това фирмата не губили, вместо да беше задържала старите си работници! Фирмата отчита десетки милиони печалба всяка година и счете за излишен разход и не можа да си позволи да задържи кадърните си работници!

Хора, всичко живо ли е на норма

На който не му се работи винаги ще си намери причини да не започне работа. Абе вие какво искате бе хора? Наемат се служители без абсолютно никакво образовани или умения. Вие колко искате да вземате? Да сте учили!!!
Аз работя там от 8 месеца. Вземам по 820 лева + 60 лева ваучери и 2.50 за храна в стола. Да храната в стола е скъпа НО и за тия 2.50 човек може да се нахрани ако си направи сметките. Ае да гледаме реално на нещата. Нямам образование не знам езици нямам никакви специални умения... колко да вземам. Спрете да мрънкате и бъдете реалисти!!!!!

Здравейте, вече 6 месеца работя във фирмата в сектор заварки. Още в началото като видях колко е нормата и си казах "тази норма е невъзможна!", отне ми около 3 седмици за да свикна с изискваната норма (~90% от пълната) и могада да кажа че е напълно достижима. Относно комемтара за столовата храна - да скъпо е но 2.50лв от сметката се поемат от фирмата а останалото си доплащаш т.е. дори да нямаш пари в себе си, няма да останеш гладен.
И да добавя още нещо, нормално е шефовете да искат да си изпълниш нормата, все пак затова плащат "на който не му отърва да си тръгва", все пак неможе един да дава 60% а другите да изпилнят норма 80-90% и да взимат една и съща заплата. Или те карат да изпълняваш норма или те освобождават, ако дълго време не даваш норма.

Наистина съм съгласен с негативните мнения на деугите колеги. Ще питате защо?
Започнах работа в тази фирма, въпреки, че знаех каква е, но нямах абсолчтно никаква друга възможност за работа. Относно връзкарството - над 100 % е. От 4 месеца съм там , старая се да бъда добър работник и да достигам нормите, НО не може да работиш норма, която е чудовишно завишена. Ще подкрепя един коментар на колега : Старите работници не изпълняват нормите, но за новите си е задължително да я правят.
Трудя се и работя от сърце, но винги съм на половина на нормата. Явно повече не мога, колкото и да се старая. Отношението на някои колеги наистина е неприемливо и по-точно отвртително... Крещи ти се, докато работиш те питат : Кбо прайш бе , и все за нещо си виновен, а ако не си ще ти се намери приина да си. И това за Перущица не го вярваш 1 месец, но си е тъй.

Мирославчо като не ти е мишо сърцето защо толкова малко те подкрепят......