Министерство на отбраната /img/frontend/nomap.png"

Министерство на отбраната

Здравейте, каква е заплата на младши експерт в дирекция Инвестиции, как е работата, колегите?
Благодаря

Въпрос: Ще има ли приет от Народното събрание "Закон за резерва" до края на годината и правилник за прилагането му ? Аз съм офицер от резерва, и ме интересува какви мобилизационни сборове, квалификационни курсове предвижда той, и редът и начините за повишение в звание и длъжност в резерва !

Господин Министър,докога Закона за отбраната и въоръжените сили и Правилника за прилагане на закона приети от Народното събрание на Република България и Министерския съвет на Република България ще бъдат анулирвани с някакви смешни изисквания записани в длъжностните характеристики на военнослужещите-утвърдени по правомощия от командирите и често сменяни заради назначение на нашия човек/напишете им даже ЕГН за да се спокойни и те когато ги подбирате,защото много се притесняват за себе си/.Докога военнослужещи придобили право на пенсиониране съгласно чл.69 от КСО /т.е. прослужили в БА-25г./ще продължават да служат в БА и да затлачват кадровото развитие на останалите военнослужещи.Докога ще се освобождават млади офицери за сметка на старците във видовете Въоръжени сили/така наречените щабове по подготовка/,Щаб по отбраната и МО.Колко дела трябва да загубите в съда за да се усетите ,че комисиите извършващи подбора на военнослужещите по поделенията си правят каквото искат без после някой да им търси отговорност когато съда възстанови военнослужещия освободен неправомерно от  министъра на отбраната.За какво ви съдят вас след като комисията си е правила каквото иска а Вие,т.е.МО респективно данъкоплатеца трябва да плаща тези пари а председателите на комисии/генерали и полковници да растат в йерархията-колко генерали ви трябват за тази "голяма Българска армия"/и никой да не предевява регресивен иск към тях.
Господин Министър ,Вие поне сте човек от маята и тези неща са Ви ясни поне пуснете светлина в дълбокия тунел БА за да останете в историята като министър а не като голяма част от предшествиниците Ви като пияници и крадци  в МО.

Искам да кажа за отношението на министерството на отбраната към подчинените структури, т. е. към поделенията. Бавят квартирните пари с месеци, не можеме да си плащаме наема. В същото време свободни служебно жилища стоят празни, уж ги ремонтират. Ако решат да раздадът някое и друго жилище те раздават само на офицери - сержанти и войници за жилища не съществуват. По поделенията от месеци не са отпускани пари за консумативи - купуваме си химикалки, тетрадки, дневници, моливи, зареждаме си касетки за принтери и други необходими материали, за да можем да работим. С две думи плащаме на министерството, за да се водим на работа. И ако някой си мисли, че цивилните служители в поделенията на БА са държавни служители да знае, че не е така - ние от край време си плащаме дължимите осигурителни вноски - на 500 лв. заплата 77 лв. ми отиват за осигуровки. Ако може някой да отговори докога ще има дискриминация в министерството в съотношение офицери - сержанти - войници? Не са ли всички военнослужещи?????Мога да пиша още много, но да не стана досадна.

Господин министър... Какво става с армията,да си министър на една армия не е само да лапаш пари ами и да се грижиш за нея.Какви привилиги ни останаха като служители на България? Докога щени тъпчат,станахме за смях в  цял святзаради умните ни министри.Ако не уважавате нас ГОСПОДА МИНИСТРИ поне уважавайте историята на велика България...

Не е редно да си плащаме осигоровките, а да не ни разрешават да работим на друго място,да членуваме в партии, в синдикати и тн. Нямам против да сме равни с останалото население в страната,но да имаме и техните права

На последък,МО и Държавата вземат само от свойте служители.Заплатите и социалната среда,която се предлага,не са на нивото което би трябвало. За българските военнослужещи остава само честа която все още не им е отнета,и славата на техните предци.Вече дори е срамно да кажеш,че си военнен.А сега искате да им отнемете и правата като държавен служител.Защо??????За да има и това правителство какво да краде или да прикрие...........Ние си ги избрахме.И НЕКА БОГ ДА ПАЗИ БЪЛГАРИЯ

Пари в МО явно има, но те отиват за мисиите зад граница и за обучение в чужбина.
Защо МО не спазва закона за отбраната с изплащанията на обезщетениета на напусналите служители?
Ако всеки един от нас наруши член от закона започват едни разследвания, влачене по военна полиция, военни следователи и съдилища, а за самото Министерство ......... ядец!
Аз как да обесня на ЕОН, В и К, БТК и банката, че не желая да бъда некоректен платец, но просто бившия ми работодател не спазва закона?
Какво да сложа на масата за да не гладува семейството ми?
Затова ли служих на Родината 26 години?
Безкрайно съм огорчен и обиден на системата! Строят "НДК-та", хотели към военните клубове, раздути щатове в МО и щабовете, а това което се дължи ......!

ЗАЩО СЕ ТРУПАТ НЕНУЖНИ РАЗХОДИ ОТ пСТАЛЕФ?ДОСТА ПАРИ ДАЛЖИ НА ХОРАТА СИ ЗА КОМАНДИРОВКИ.НАЛИ СМЕ В КРИЗА.ИСКЬМЕ СИ ПАРИТЕ НИЕ БРИГАДИРИТЕ ЩЕ ГИ ЧАКА МЕ гН ПОЛКОВНИК

Вярно ли е че ще спирате квартирните за кадровата служба ако е така много жалко