Енерго-Про Варна ЕАД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Варна,бул. Владислав Варненчик 258, Варна Тауърс , кула Г&markers=Варна,бул. Владислав Варненчик 258, Варна Тауърс , кула Г

Енерго-Про Варна ЕАД

Прочетох мненията и повечето неща са истина. От две-три години отчитам, че нещата заприличват на тези години отпреди 8 години, когато директор ЧР колеше ни бесеше незаконно. Само дето сега тази го прави по-завоалирано.Неудобните хора махна и назначават за директори хора, които не са за тази работа. Напр. при нас в ОСТБИ.

В Енергото проблемите са няколко, като един от тях е намесата на ЧР в процесите на всяка структура.И за да не се получава така е добре да се види чужд добър пример. Да оставят началника, управителя РОЦ/директора и управителите на по-високо ниво да решават тези въпроси. Те само да подготвят документите. За пример да се вземе положението в МИР и ОСТБИ. Особено в ОСТБИ. Да се обърне сериозно внимание, за да не стане така че скоро ЧР ще трябва да вършат работата на МИР и ОСТБИ. Даже предлагам директор ЧР и директор ОСТБИ да се заместват, нали са дружки. Тук се шегувам, но иначе говоря сериозно. Мисля, че ще имаме големи проблеми. Ама дай да видим.

Пак ли говорите за икономии на фона на предстоящите светли празници. Ясно, пак ще ви подхвърлят трохи към едни от най ниските заплати в енергетиката.

Икономии са необходими, на-вече от мениджмънта. Редно е и те да се включат в икономиите, да им се намалят бонусите или да им се вземат служебните автомобили. Нали все се гледа горовото на работниците, никой не гледа директорите къде ходят с тези коли през работно време, а да не говорим след работно време и в почивни дни. Да се обърне внимание на проверките от вътрешен одит, с какви препоръки и предписания излизат и какви глупости се правят после и какви пари се харчат без да има нужда.Крайно време е да се видят някои безмислени неща във фирмата и да се променят, за да има по-голяма производителност.

Може ли мнение, какви са заплатите на служителите в центрове за обслужване на клиенти за гр. Варна?

Фирмата е в криза и е добре да се помисли как да се оптимизират процесите. Но това в мрежата не е възможно. Мрежата не се обслужваше няколко години и никаква оптимизация не видяхме. Заплатите са ниски, правят се икономии от гориво, няма материали в склада.....чудя се какво още проблемно може да има.....ама може....винаги може и по-лошо.За последния мейл на шефовете нямам думи, нищо не разбрах , а доколкото питам колеги и началниците и те не разбрали.Мислете за икономии, защоти зимата идва.

За млади хора и хора пред пенсия фирмата е идеална. Или ако си на директорска позиция. За работниците не е много добре, тъй като заплатите са сравнително малки, а процесите много объркани. Въпреки многото изписани правила на хартия.Малко работници, много мениджъри, и много проверяващи. То не знам дали има толкова хора да работят, отколкото да проверяват.Сега например проверяват къде сме ходили и какво сме правили с служебните коли, защото имаме преразход на горивото. Но едва ли някой във фирмата няма. Искат обяснения от нас, макар колите да имат GPS. Но шефа каза, че не всички коли имали GPS. Та въпросът на мен и моите колеги е: защо всички служебни коли нямат GPS, кой решава коя кола да има и коя да няма и в коя политика са разписани тези правила. Ако няма такива защо вътрешния одит не го е предписал. Значи във фирмата има двоен стандартъ. Питам дали някой ще провери и директорите или те пак ще минат между капките.
Във време на криза сме, трябва да се погледне кой има кола, за какво я ползва и колко километра минава. И трябва ли да има служебен автомобил.

Здравейте, интересувам се в какъв процент варира възнаграждението на на администрацията, по точно в кол центъра? Кандидатствам за работа и не знам струва ли си или не.

Как сте дихатели,да не чакате увеличение на подаянията както в държавната енергетика с 15% или допълнителни социални придобивки като другите две ЕРП? Надеждата крепи будалите.

РМС са си ясни - при тях винаги и било, и винаги ще бъде така. И след 20 години. Мениджърът трябва да е човек знаещ и разбиращ материята, а такъв фирмата няма. Т.е. трябва да се внесе отвън.Всички чакаме сега да се забатачат с присъединяванията за фотоволтаици.Гледам, че няколко други структури удрят рамо, защото РМС не могат или не искат да се справят.Искам да напомня, че когато на определена дирекция, определена дейност им е отговорност, дирекцията си я върши. А тук какво се получава? РМС са си разхвърляли работата на още 4-5 дирекции. Според дебелите книги това е слаб мениджмънт. Когато някой не може да си свърши работата, има начини и се търсят варианти.Защото всички сме наемни работници, дори и управителите.Т.е. на всички ни може да се търси отговорност.