Еконт Експрес https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Русе,Тутракан 11&markers=Русе,Тутракан 11

Еконт Експрес

Пичове, след няколко дена трябва да ходя на интервю за куриер в София, чета отвратителни неща тук и се притесних малко. Казано ми беше така: 1500 нетно, а след 3-тия месец може да достигна 2000 зависи колко съм бърз, та ако може кажете нещо по въпроса?

Здравейте!

Работих две години в Еконт Експрес, на различни позиции и видях и 2 и 200. Като цяло искам да уточня най-важното, че 80% от минусите в това, да работите в Еконт идват от самите франчайзи. Самозабравили се работници, които по една или друга причина са се сдобили с офис или със "зона" (за куриери). Порочната практика, е служителите в офисите и куриерите да бъдат мачкани, съответно ако случайно устискат да се развият и да станат франчайз, те прилагат същото отношение към вече бъдещите си работници. Съответно ниските заплати се определят точно от тях. Естествено има изключения, където има съвестни хора, на които им се работи и се грижат за своите служители и финансово и с облаги и с по-леко натоварване, но за съжаление се броят на пръсти. В общата картинка, текучеството е огромно, системата за обучение на Еконт е тромава, което от своя страна понякога връзва ръцете на самите франчове, за адекватен и бърз подбор на персонал, когато се наложи. Натоварването е огромно и понякога дори заплатата да е адекватна, като под адекватна говоря за 1600-2000 лв, то не си заслужава. Редовно служителите им се налага да започват работа в 07-08 сутринта в офисите и да се прибират след 19-20 часа, което често надвишава 12 часа работен ден. За обедна почивка и дума не може да става, трябва да се събереш в 5-10 минути на крак, защото няма кой да те чака 45 минути да хапнеш като бял човек. Разбира се, проблема с дългото работно време е вина на слаба организация на франчовете, защото не могат да подберат достатъчно персонал или да го задържат. Тук огромна вина обаче има и ръководството в лицето на новоизбрания министър на транспорта - г-н Николай Събев. Цените на услугите на Еконт се покачиха няколко пъти за последните три години, като комисионната за франчовете не е мръднала. Като добавим, че намалят нейния процент (30% за офиси и зони), за неправилно дишане по преценка отдел качество, то доста често като се удари чертата не остават не само пари за адекватни заплати на служителите, но и за чиста печалба на самия франч. Г-н министъра, който "уж не е шеф" в Еконт, продължава да коли и беси, нищо, че документално вече не се води управител/собственик. Във фирмения раздел за комуникация workplace се изживява като истински башибозук и до ден днешен. Като оставим на страна, липсата на организация или не спазването на инструкциите, които са основно перо за това, да не вземеш 30% комисионна на края на месеца, от отдел качество винаги са готови да се погрижат да ти сложат "отклонение", когато всичко върви добре и офиса или зоната ще вземе добри пари. В зависимост от обема на офисите и зоните първото отклонение за месеца сваля автоматично 2% от комисионната. При 5-10 в зависи от обема работа с още 2% и т.н. Много рядко има зона или офис, които да вземат 30%, особено по празниците. По празниците оборотите са тройни, а от отдел качество са така любезни, когато всички са натоварени с тройно повече работа, да се заяждат за най-малкото нещо, само и само да бъдат бутнати тези 2%. При добре развит офис, комисионната може да достигне 40 000 лв. където този процент не е никак приятен. Отделно има такси разглеждане на отклонения около 100 лв. и т.н. Често тези такси са спирани от заплатите на служителите, което е допълнителна мотивация, когато си работил над 250 часа на месец, да ти орежат заплатата със 100-200 лв. за отклонения. Под отклонения разбирайте, пратки оставени на земята, невъзпитано отношение, направена рекламация, не носене на работно облекло, бадж и т.н. Всички тези неща са описани и ако се спазват, не би трябвало да има проблеми. Но когато работата е засилена и офиса трябва да бръкне с добра комисионна на г-н министъра на транспорта започват да слагат отклонения за неща в офиса, които предходните 3 месеца не са "забелязани". Всеки един офис при откриването си минава мониторинг, който го одобрява. След половин година, се оказва, че си в нарушение, за нещо, което е одобрено все пак от този отдел. В чести случаи ако има счупени пратки, самите служители си поделят стойността на пратката, за да няма отклонения за офиса. Говорим за пратки, които са пристигнали счупени и вината не е в дадения офис. Уважавам това, че трябва да има визия и стил по стандарт, но не и това да се отварят допълнителни вратички и да се генерират отклонения, само и само, офисите да не вземат максимални комисионни. По празниците заради лошите условия и постоянните нови заповеди от страна на министъра, доста хора напускат и има офиси и зони, които завършват с над 20 отклонения, заради липса на персонал, който да смогне на обема работа. Което значи, че често можеш да стигнеш до 20% комисионна, като разплатиш таксите, лизингите, заплатите с осигуровките, можеш не само да си 0/0, но и на минус. И в същото време франча и офиса или зоната, да са направили всичко възможно да си свършат работят. Така, че дори да попаднете на добър франч, който да ви цени като кадър, натиснат ли го отгоре, няма да потекат пари до вас. Ръководството иска обслужването да е на ниво и за пример, но франчовете които го постигат страдат най-много. Ако офиса е мърляв, но носи някакви пари, не взима 30% комисионна и никой не мрънка, всички са щастливи. Никога няма да ти сложат отклонение, че сивия балатум на палето е по-тъмно сив от колкото трябва. Но ако си изряден и правиш всичко по инструкция, комисионната ако е висока, със сигурност подобни неща ще се случват и се случват. Което води до огромна демотивация както на служителите, така и на самите франчове. Последното ново 20 на бога слънце г-н Събев, бе без да се допитва до персонала, да увеличи работното време през съботите, както и почти да не се почива през празниците, като дори да се работи и в неделя. Съответно имаше недоволство, а недоволните бяха уволнени, както служители, така бяха и прекратени договори с франчове, които са партньори на Еконт от над 14 години. Само за това, че си изразил различно мнение в workplace, можеш да си загубиш работата или бизнеса... Добре дошли в Еконт на г-н министъра.

Здравейте, работя като шофьор куриер в Еконт Сливен , казвам се Георги Нанков Георгиев , не се крия, работих дълги години в Спиди , но там се оказаха доста некоректни и ги оставих , в Еконт започнах след като човекът който държи офисите за Сливен, казва се Димитър Ескидаров тайно без да знае шефът на Спиди, започна да привиква всеки който си тръгне от Спиди и да го примамва да работи в Еконт. Работя си вече в Еконт, но и тук се оказаха некоректни, Димитър Ескидаров излезе некоректен, не започвайте работа в Еконт при Димитър Ескидаров, когато ви вика да работите ви обещава високи заплати, но не е така, освен това все ви карат да работите извънредно, бягайте от Еконт не е за вас

НАЙ-СКАПАТА ФИРМА В ЛОГИСТИЧНИЯ СКЛАД В СТАРА ЗАГОРА Е ТРАГЕДИЯ И МНОГО ЗЛЕ, ОТ 8 МЕСЕЦА НОН СТОП ВСЕКИ МЕСЕЦ ПО 2-3 ПЪТИ В JOBS И ZAPLATA ВИДЯ ОБЯВАТА ИМ ЧЕ ТЪРСЯТ ХОРА ЕМИ НЯМА КОИ ЗА 800-900 ЛЕВА НОЩНА СМЯНА ПИЧОВЕ !! АЙ СИКТИР ИЗЛАГАТЕ СЕ ПОДИГРАВКА С ТРУДА НА ХОРАТА !! И Е АДСКИ СТУД В МОМЕНТА ТАМ ДОЛУ !! НОЩЕН ТРУД 900 ЛЕВА НЕЗАКОННО И НЕЛЕГАЛНО НЕ ДОБРЕ ПЛАТЕНО.!! ТЕЖЪК ТРУД ХАМАЛСКИ ВИКОВЕ КРЯСАЦИ ОТ НЯКАКВИ СИ МАЛКИ ЕВТИНИ КУРВИЧКИ ТАМ!! НЯКАКВА РАЯ И ДЕНИЦА ЛЮТАКОВА ЕБАСИ МАЙКАТА .... НИКОГА В ЕКОНТ СТАРА ЗАГОРА ЛОГИСТИЧНИЯ СКЛАД АМА НИКОГА !! ДРУГИЯ НА ХРИСТО БОТЕВ РУБИН КОМЕРС СЪЩИТЕ 900-1000 ЛЕВА 12 ЧАСА КАКТО И ДОЛУ 12 ЧАСА ПФФ

настоящ служител куриер в град Пловдив,не започвайте работа в Еконт ако търсите- нормално работно време,голяма заплата,почивни дни на официалните празници,лека работа,израстване в фирмата.Пълно е с гъзолизци особено в екипа на Националния партньор,всичките привилегии са за тях другите кучета ги яли,Г.н Събев Министър на транспорта хахаха голям майтап той не може една кола да подкара една линия Локална да направи,няма един собствен Влекач с Ремарке ще оправя транспорта пази боже.Скоро пуснаха нова заповед ще се работи всяка събота с пълно работно време -половината фирма иска да напуска.Дърти комунисти това са те цялото му котило.Работата е от 7 сутринта до когато свършиш 20:00 22:00 докато можеш.

Ето линк как може да си купите от най-голямата борса за криптовалути в света https://www.binance.com/en/register?ref=L7SKVPD1

АПФФ ТУКА В СТАРА ЗАГОРА В ЛОГИСТИЧНИЯ ЦЕНТЪР Е НЕЩО СТРАШНО 1300 ЛЕВА БРУТО РЕАЛНО ВЗИМАШ 800 ЛЕВА БАЧКАШ КОГАТО СВЪРШИШ НЯКАКВА РАЯ ИВАНОВА НЯМАЛА НАВИК ПО ТЕЛЕФОНА ДА СЕ ОБЕСНЯВА,ЖЕНАТА ОТ 1 ГОДИНА ВСЕКИ МЕСЕЦ ВСЕКИ ДЕН ТЪРСИ ХОРА НЯМА КОИ ПРОСТО !! НИКОГА В ЕКОНТ СТАРА ЗАГОРА ДОЛУ В ЛОГИСТКАТА ИМ ПФФ АКО СТЕ ЛУДИ,ТЪПИ МАЗОХИСТИ ТОВА Е ВАШЕТО МЯСТО ЗА ИЗЯВА !!

Здравейте, пиша с молба към някой от вас да сподели мнение за офис на Еконт в Дружба, ул.Илия Бешков 12. Онзи ден бях на интервю и останах доволна от казаното от собственика/управителя на франчайз, докато не се прибрах и не прочетох всички коментари тук, меко казано се притесних. Беше ми казано, че обучението е три седмици и се покрива от шефа, като за този месец заплатата е 800 лева, а от втория става 1300 нето, като осигуряването е на тази сума?!? Всичко противоречи на всяко мнение изказано тук, но все пак реших да помоля за помощ/мнение.

Фирмата е семейна и това е гаранция за абсолютно непрофесионално отношение. Много от реформите във фирмата се направиха от любовни разочарования, срещи, раздели, цялата фирма съпреживява и страда от де каквото се случи в личния живот на вожда. Цялата работа там е невероятна тъпня и простотия, страх, невежество, липса на човешко отношение, подмазвачество, лицемерие, бездушие, безкскрупулност, лъжи, манипулации, пълзене под килима , мазнене, дъщери, бивши жени, настоящи такива, мотори, лодки, моторни лодки, изобщо всичко, което призтича от диабета и неговите тежки последици върху човешкия организъм.

Здравейте,минавам да изкажа благодарности на всички,които са изказали мнението си тук.Бях поканена на интервю и може би щях да започна работа там,но благодарение на вашите коментари не направих тази грешка.Поздрави. :)